Turbina, sta li joj je?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Turbina, sta li joj je?

Post od sebekkg » 07 Feb 2012, 14:15

Malopre sam vozio 10 km, i sve propisno, ne vise od 2000 o, ali kada sam se vratio kuci, malo se zaglavio auto, i morao da ide u obrtaje. izasao da ocistim oko auta, kad sam primetio gde je duvao auspuh, izlazilo je i crnog malo, sad ne znam da nije mozda uljana para ili sta, zato sam ponovo seo u kola i video sta se desava na 4-5k obrtaja, i tada je isto izbacivao verovatno kapljice, jer dima nije bilo, toliko jako da su neke male grudne (r=0,5cm) izbijale do skoro metar u vis,a dima nije bilo, e sad pomirisao sam malo te kapljice i osecalo se malo na ulje.

Ja sam vrsio reparaciju turbine u martu prosle godine,u trubo servisu, i sada ne znam, da li je ovo ok, ili da mogu da reklamiram pa ponovo da odrade, pre nego li istekne garancija od godinu dana?
Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od perfiko » 07 Feb 2012, 14:26

Ne mora da znači ništa. Moguće je da si jednostavno, kad si dao gas, isterao garež iz izduvnog sistema, a s obzirom da je napolju minus, a gasovi topli stvara se kondenz. Prati malo u svakom slučaju da se ne desi ako jeste turbina da sam te ja odvratio od garancije. :oops:
Prati malo potrošnju ulja, ako tako izbacuje kapljice ulja, svakako će se osetiti na potrošnji.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od sebekkg » 07 Feb 2012, 14:33

bas cu posle opet ici 10ak km, pa cu videti da li je potrosio ulja, kad se slegne u motoru nakon voznje.
Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od perfiko » 07 Feb 2012, 14:44

Pa dobro, ne verujem da će se primetiti posle 10-tak km. Ali na 1000 bi već trebalo. Pogledaj masti li motor kod turbine?
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od nikaragva » 07 Feb 2012, 14:52

Mislim da to nije nista, ja kad god isturiram masinu na snegu, iza ostane crna fleka :D
Jbg, dizel, "gorivo", ...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od sebekkg » 07 Feb 2012, 14:54

iskreno se nadam :tuzan: , jer i mene buni, videcu da li malo vlazi oko turbine, ali sigurno ne, sad ne znam kako da razlikujem mirisn nafte u odnosu na ulje.
Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od perfiko » 07 Feb 2012, 14:57

Pa tu ti ne mogu pomoći, jedino da prvo turiš nos u naftu, pa onda u ulje. :smesko:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Turbina, sta li joj je?

Post od sebekkg » 07 Feb 2012, 15:00

hahahaha
Slika

Odgovori