Auto kozmetika

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Nele11
Postovi: 57
Pridružio se: 07 Sep 2017, 23:29

Re: Auto kozmetika

Post od Nele11 » 11 Dec 2018, 14:07

Preporuka za neki dugotrajan i kvalitetan miris za auto?

Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od djors » 11 Dec 2018, 15:19

Ja lično preferiram "Areon" konzervice, trenutno je vanila, neutralna je, pa je otvoriš (ne skroz) i lepo miriše, ne štipa, ne davi.. Još ja vozim kucu u autu i stvarno pokrije taj miris (ljudi koji uđu u auto i kažu "ne miriše na kucu").
Ne volim one bočiće staklene što se stave na ventilaciju, pa isparavaju, to sve izmasti, ovo mi je kulturica baš
"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 11 Dec 2018, 20:58

jel probao neko one mirisljave coveculjke koji se stave na ventilacioni otvor? cesto stizu sa kolima iz uvoza tamo su izgleda bas popularni a iako se vidi da su vec odavno u autu i dalje prijatno mirisu a i nisu ruzan detalj, sad sam poceo i kod nas da ih vidjam u prodaji, oko 350din su ima nekoliko mirisa

Slika

Nele11
Postovi: 57
Pridružio se: 07 Sep 2017, 23:29

Re: Auto kozmetika

Post od Nele11 » 12 Dec 2018, 14:18

Hvala drugari :doubleup:

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Auto kozmetika

Post od Nestado » 23 Dec 2018, 19:24

Jel neko narucivao krpe za susenje preko aliexpresa? Treba mi krpa za susenje posle pranja. Peskir ili krpa, veliki da moze ceo auto da se osusi.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto kozmetika

Post od Dare4x4 » 23 Dec 2018, 19:56

Ja razmišljam da uzmem neku duvalicu ali ne mogu sa slika da procenim da li bi radila posao.
Nešto nalik ovome: https://www.aliexpress.com/item/Compute ... b8c7ad1237

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 24 Dec 2018, 08:56

ne znam sta bi postigao duvalicom, lakse je prebrisati auto plus sto ce od duvalice vrv mnogo vise ostati tragova od kamenca nego kad se prebrise, znam leti kad ostavim auto na jakom suncu a ne obrisem ga uvek se vide fleke vode iako se osusi za 2-3min, jeste da ce duvalica brzo oterati vodu, pod uslovom da je jaka, ali sta znam krpa je krpa, ja koristim obicnu jelensku kozu i zadovoljan sam cak i na tamnim kolima, drugar u perionici koristi onu silikonsku spaklu da otera vodu sa auta pa ga onda brise, ni to nije losa fora

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto kozmetika

Post od Dare4x4 » 24 Dec 2018, 10:31

Pa postigao bih da oduvam vodu sa površine, a samim tim i kamenac koji je u njoj. Pritom bez rizika od grebanja (koji postoji sa krpom). I ja koristim krpe za sada ali ovo bih voleo da isprobam. Naročito kada je auto voskiran mislim da bi lepo oduvala vodu. Isto mislim da bi duvalica spasila neko pranje posla vožnje prašnjavim putevima kada se prašina uhvati na čist auto. Probao sam kompresorom i dobar je efekar ali suviše sporo.

Šta ćeš, tako je kad se boja bira srcem, a ne glavom. :D

Korisnikov avatar
Vlada11070
Postovi: 156
Pridružio se: 29 Jan 2017, 01:33
Lokacija: Beograd

Auto kozmetika

Post od Vlada11070 » 24 Dec 2018, 12:52

Kupio sam neki dzoger za stan i uz njega je bila neka promocija i dobijem neku Vileda krpu.
Na toj krpi tj. na pakovanju piše nešto da je to najbolji proizvod koji je Vileda ikada napravila. To me zaintrigira sa probam.
Krpa je kao presvucena nekom gumom, kao neka kombinacija magične krpe i jelenske kozice.
Probao sam u stanu na nekim delovima koje nisam mogao da ocistim ostalim krpama, ona je skinula bez problema.
Bukvalno je pokvasim pod vodom, iscedim i koristim. Auh ovo zvuci kao sponzorisan post!
Stakla u kolima sa unutrasnje strane nikada nisam umeo da prebrišem, a da ne ostaju tragovi, a sa ovom šoferku sredim bolje nego ovi u perionici.
Ako nekoga bude interesovalo mogu da je slikam kada dodjem kući.
Sve u svemu super je.

Drushkan
Postovi: 31
Pridružio se: 26 Feb 2017, 23:02

Re: Auto kozmetika

Post od Drushkan » 25 Dec 2018, 00:25

A jel porucivao neko sa AE keramičku zaštitu i ostalu kozmetiku? Valja li to čemu?


Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka


Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Auto kozmetika

Post od Nestado » 30 Dec 2018, 17:29

Nisam cuo za tu kozmetiku. 9H keramicka zastita je dobra.
Mene zanima da li zna neko dobro i povoljno sredstvo za predpranje auta koje moze da se koristi u penobacac ili za rucnu prskalicu. Video sam K2 Turbo Truck. Pise da moze kao predpranje da se koristi u razmeri 1:100. To je ekstra, gledao sam neke klipove dobro pere, 5l je oko 1300din. Ako neko moze da mi preporuci jos neko sredstvo?

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Auto kozmetika

Post od noodles » 18 Jan 2019, 11:22

Na forum.cars.rs su ishvalili mlazmatikov besk. šampon. Ja sam i naručio bio dve flaše da probam. Kupio onu ručnu prskalicu, zaprem. od 3l. Šampon je sa voskom, i stvarno je dobar, auto se nenormalno sjaji posle pranja.
Nisam pravio penu u prskalici, već samo polako razmutio u toploj vodi. Šampon stvarno očisti auto, skida dosta toga, ali ne verujem da može čuda da napravi sa zakorelom prljavštinom.
Naravno, svako čudo 3 dana, i ja sam vrlo brzo batalio takvo pranje jer me mrzelo stalno da pravim rastvor ;)
E sad, pošto ima voska, i kada ga ne koristite neko vreme, taj vosak se izdvoji od šampona, a onda "muka" da se ponovo pomeša, jer je šampon nenormalno gust. Ima da se mućka samo tako. Sećam se da su ljudi pričali da naprave 5l rastvora pa sa tim peru prskalicom, iz 2-3 puta.
Ja sam baš juče, posle baš dugo vremena oprao mlazmatikom, i odlično auto izgleda. Stao na samouslužnu sa strane, isprskao mlazmatik, sačekao 3-4min i isprskao puškom (sa svim programima ;)
Ne mogu da se setim samo cene po 1l... ali evo ovde ambalaže sa flaše, pa može da se nazove:

Slika

Evo i trejda sa forum.cars.rs, ako nekog zanima (pominju se i neki drugi besk. šamponi):

http://forum.cars.rs/forum3/viewtopic.p ... 50#p553630

Nestado je napisao:
30 Dec 2018, 17:29
Mene zanima da li zna neko dobro i povoljno sredstvo za predpranje auta koje moze da se koristi u penobacac ili za rucnu prskalicu. Video sam K2 Turbo Truck. Pise da moze kao predpranje da se koristi u razmeri 1:100. To je ekstra, gledao sam neke klipove dobro pere, 5l je oko 1300din. Ako neko moze da mi preporuci jos neko sredstvo?
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Auto kozmetika

Post od Nestado » 23 Jan 2019, 15:06

Fino to fino. Pogledacu. Cuo sam za Grass kozmetiku, prave je braca Rusi. Prodaju je u okolini. Ne moram da je trazim. Inace narucio sam Auto Care Foam Lance i dva mikrofiber peskira za susenje. Nije skupo, penomat je 18e i dva peskira 8,23e. Imao je jeftiniji penomat ali sam uzeo ovaj kao malo kvalitetniji. Peskiri su onako srednje veliki, vidim dosta ih ljudi kupuju. Javljam kad stignu. :D

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto kozmetika

Post od Dare4x4 » 16 Feb 2019, 15:31


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto kozmetika

Post od passenger » 16 Feb 2019, 15:37

Opis je kao da pričaju o 2000 eura preparatima.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori