Auto kozmetika

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od Gazu » 23 Sep 2022, 11:39

Au, koje su to cene za poliranje... Mislim, ne obaziri se na mene po pitanju toga šta činiti. Ali ako je to sad postala i standardna cena, to mi je baš preterano. Ne bih nikoga da potcenjujem, ali mi to ne deluje kao zanat koji se toliko treba izučavati da za taj posao uzmu toliko na ruke. Dakle, govorim o opštoj situaciji, kako su svi podigli u nebesa koliko naplaćuju ruke.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od blaugrana » 23 Sep 2022, 12:49

Probaj, pa ces videti da li vredi ili ne?

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od Gazu » 23 Sep 2022, 13:05

Pa za one pare kupiš i mašinu i materijal, pa polako i pažljivo - bolje preći sve slabije nego preterati, i to je to. Opet, ne nagovaram nikog, ali ga preteraše kako dižu cene ruku. Samo po principu "imaš auto koji je sam po sebi skup, pa ćeš preplatiti i ovo moje utrljavanje i glancanje farbe".

Barem poliranje nije rocket science.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk




Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2300
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Auto kozmetika

Post od Skipper » 23 Sep 2022, 13:20

Pa onda platiš farbanje krila ili haube pošto zajebeš prvi put i skontaš zašto su ruke toliko.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od blaugrana » 23 Sep 2022, 13:53

Bas tako.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od Gazu » 23 Sep 2022, 14:18

Pa njihovo poliranje već košta ko farbanje barem dve komponente.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Div
Postovi: 16
Pridružio se: 18 Jul 2019, 15:19

Re: Auto kozmetika

Post od Div » 23 Sep 2022, 14:36

kad smo kod umeca, naplacivanja znanja, odgovornosti posla, itd, itd... pa ne moze poliranje haube biti skuplje od plombiranja zuba! (red velicina)
al tako je to u nas... odavno sistem vrednosti nije za preispitivanje, samo se prihvati i pljune lova.

nego, sto se tice polir paste- tesko sranje. eno, jedino moj auto na parkingu jos uvek ima kapljice kise po sebi.

nebuloza...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od Gazu » 23 Sep 2022, 15:21

Upravo, baš o takvim stvarima govorim. I generalno, mnogo je zanata gde se ljudi baš usavršavaju, ali poliranje... Kol'ko to ovo hiljada uzimaju za jedno poliranje... Ali da, cene su takve kakve su.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Auto kozmetika

Post od Uroš S. » 23 Sep 2022, 19:49

Gazu je napisao:Pa za one pare kupiš i mašinu i materijal, pa polako i pažljivo - bolje preći sve slabije nego preterati, i to je to. Opet, ne nagovaram nikog, ali ga preteraše kako dižu cene ruku. Samo po principu "imaš auto koji je sam po sebi skup, pa ćeš preplatiti i ovo moje utrljavanje i glancanje farbe".

Barem poliranje nije rocket science.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Za te pare kupiš polirku u Lidlu s kojom možeš možda traktor da ispoliraš. I koja će da izgori posle 5 višečasovnih poliranje. Imaš pranje, pa hemijsku i mehaničku dekontaminaciju laka (ne polira se pre toga), pa dobra dual action polirka sigurno 300-400e polovna, pa gomila padova različite tvrdoće koji se troše, gomila pasti koje se troše... Pa onda 3h rada. Prostor, troškovi... Ja to ne bi radio ni za 150e. Pritom ne znamo ni da li je Punto ili neki džip, koliko ima oštećenja...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto kozmetika

Post od Sloba » 23 Sep 2022, 20:58

Nisam razumeo šta košta 150€, ceo automobil ili određeni delovi.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od blaugrana » 23 Sep 2022, 21:07

Uroš S. je napisao:
Gazu je napisao:Pa za one pare kupiš i mašinu i materijal, pa polako i pažljivo - bolje preći sve slabije nego preterati, i to je to. Opet, ne nagovaram nikog, ali ga preteraše kako dižu cene ruku. Samo po principu "imaš auto koji je sam po sebi skup, pa ćeš preplatiti i ovo moje utrljavanje i glancanje farbe".

Barem poliranje nije rocket science.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Za te pare kupiš polirku u Lidlu s kojom možeš možda traktor da ispoliraš. I koja će da izgori posle 5 višečasovnih poliranje. Imaš pranje, pa hemijsku i mehaničku dekontaminaciju laka (ne polira se pre toga), pa dobra dual action polirka sigurno 300-400e polovna, pa gomila padova različite tvrdoće koji se troše, gomila pasti koje se troše... Pa onda 3h rada. Prostor, troškovi... Ja to ne bi radio ni za 150e. Pritom ne znamo ni da li je Punto ili neki džip, koliko ima oštećenja...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Ma, nije to rocket science :)

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od Gazu » 23 Sep 2022, 21:26

Aj, sve zavisi koliko košta taj materijal... Ako zaista utroše tako mnogo kvalitetnog materijala, pa da je materijal većina troškova, OK. Krenula je ova diskusija oko jedne cene koja deluje prenaduvano, ali da, previše toga ni ne znamo.

A za rocket science. Pa i nije rocket science, govorimo o poliranju.😄 Skoro sve ima više caka nego poliranje, sto posto. Šablonska stvar. Div je čak napisao i da je ona cena u "zvaničnom servisu".

Pri čemu, poliranje oko izgrebane farbe od sunđera da ga košta kao farbanje nekoliko komponenti...

Ali možda bolje da ja konkretno ne zatrpavam ovu temu dodatno tom pričom, nije čoveku od pomoći.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od blaugrana » 23 Sep 2022, 22:31

U pravu si

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od Gazu » 23 Sep 2022, 23:21

Što ovaj Blaugrana piše, kratko ali jebitačno.🤣

Efikasno si me ućutkao.😆

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto kozmetika

Post od Dare4x4 » 24 Sep 2022, 08:00

Ja sam kupio ovu polirku
https://www.wobyhaus.co.rs/polir-masine ... a-w-wp-120

Uradio sam zetu na bmw-u farove i nešto na limariji. Najveći zahvat bilo je poliranje zadnjeg branika sa strane gde ga je neko zakačio. Kupili smo 3M pastu, zeleni čep, na merenje oko 100 grama za 500din i sa njom uradili. Prvi mi je put pa sam se malo plašio ali mašina ima podešavanje brzine pa onda lagano u startu, pa polako sve brže. Vodili smo računa o zagrevanju površine koje nije ni bilo veliko. Na kraju, na braniku se apsolutno ništa ne poznaje da je bio zakačen. Nema holograma. Nažalost nisam se setio da slikam kako je izgledalo pre. Inače auto je crne boje.
Tako da za auto bele boje mislim da je još lakše ali ne nagovaram nikog da radi sam. Samo prenosim svoje iskustvo. Što se tiče mašine, izrada ovako pod rukom nije ništa lošija od nekih profi Bosch alata koje imam. Od Parksajda iz Lidla neuporedivo bolje izrađena.

Odgovori