Auto kozmetika

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto kozmetika

Post od passenger » 26 Okt 2018, 19:03

s r a n j e

Slika

Slika

Slika

Bolji prethodni koji sam koristio. Smrdi najužasnije na svetu, ali vrši posao u odnosu na ovo s r a n j e
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto kozmetika

Post od blaugrana » 26 Okt 2018, 19:12

Mora cetka

Sent from my SM-J500FN


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Auto kozmetika

Post od passenger » 26 Okt 2018, 19:16

Na onom drugom ne mora. Jači je 22x. Baš sam se razočarao, sad moram da potrošim što pre, pa da uzmem nešto normalno :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Auto kozmetika

Post od botr » 26 Okt 2018, 21:38

A sta si prethodno koristio, sto je toliko jace? Ne kapiram bas sta si ocekivao, kao kada bi kupio najskuplji lak i onda ocekujes da se on sam razmaze po autu. Ja jos nisam nasao sredstvo koje ce da odradi posao bez cetke.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 11 Nov 2018, 21:01

mora malo i cetka da radi jbg, taj sto je toliko jaci nisam siguran koliko je pametno koristiti ga cesto da ne osteti lak na felnama pa posle bude jos gore, drugar jednom uspeo tako nesto sa nekim sredstvom

Djukara
Postovi: 16
Pridružio se: 08 Nov 2018, 15:17
Garaža: VW Polo 1.4 TDI

Re: Auto kozmetika

Post od Djukara » 30 Nov 2018, 13:43

Kakva su vam iskustva sa ovim car polishima sa alija (ili ako ima nesto slicno, a relativno povoljno kod nas da se kupi), tipa: https://www.aliexpress.com/item/Car-Pol ... 71722.html

Imam jednu ogrebotinu na zadnjim desnim vratima koju bih hteo da kamufliram.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 30 Nov 2018, 14:40

ja koristim farecla grubu i 3m zavrsnu pastu, od kineza kao i one varijante tipa sonax, turtle i sl. nema vajde, to je cisto bacanje para, takdoje poliranje rukom i vatom ili krpicom sto neki misli da ce izvuci ogrebotine i sl. takodje nema vajde, bez masine i sundjera kao i iole ozbiljne paste nista, rucno moze nesto bas mizerno tipa one povrsinske ogrebotinice iza brava na vratima ali ovako nesto kao na ovoj slici kod kineza to tesko i profi pasta i masina da izvuku :)
svuda gde je ozbiljnije ostecen lak mora prvo smirglanje da se dodje do zdravog sloja laka, ako takav postoji, a kad se dodje do njega rucno se ne moze isplirati to sto je osmirglano, ako je ostecena baza(boja) od poliranja nema vajde tu mora flekovanje tj zafarbavanje pa tek onda poliranje, mnogi misle da svaka ogrebotina na autu moze da se polira ali na zalost nije tako

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Auto kozmetika

Post od botr » 01 Dec 2018, 08:34

Farecla i 3M su prevazidjene paste. Sonax Profiline su trenutno jedne od najboljih na trzistu.


Ako je ovako kao na ovoj prvoj slici, tu pomaze samo farbanje, paste za poliranje ne kamufliraju ogrebotine.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 01 Dec 2018, 08:59

po cemu su prevazidjene? sasvim odlicno rade posao za poluprofesionalnu upotrebu posebno za neke delove i fleke ako samo treba da se odrade, nisu mozda za profesionalce u auto deteiling-u gde se koriste paste za koje vecina nas nije nije ni cula i tesko se nalaze na domacem trzitu, kakav sonax, taj se i ne pominje medju ozbiljnim pastama medju deteilerima, ali farecla i 3m sasvim dobro vrse posao, imam par drugara auto lakirera koji ozbiljne automobile poliraju sa upravo ovim pastama ali inace ta tema je vrlo skakljiva kao i sto se tice motornih ulja i sl. pa svako ima neko svoje misljenje i opravdanje zasto je bas ta marka najbolja tako da i ne vredi polemisati, ja sam i vise nego zadovoljan rezultatima koje farecla i 3m daju cak i na crnim bojama koje su najteze za rad, nisam profesionalac ali ni puki amater tako da imam solidnog iskustva i oko farbanja i oko poliranja automobila, ne kazem da druge paste ne rade dobro, naprotiv, ali odnos cena kvalitet i ono sto se lako nalazi na trzistu ovo je i vise nego dobro i upravo iz tog razloga i preporucujem posebno za amatersko poliranje koje je kolegi potrebno, za tako nesto skupe i ful profi paste su nepotrebne jer nista bolje nece odraditi posao ako nisi profesionalac dzabe, mada opet kazem rucno tj bez polir masine slaba vajda da ista uspe

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Auto kozmetika

Post od botr » 01 Dec 2018, 10:18

Zato sto su zastarele, zastareli su abrazivi, teze se radi sa njima, treba vise vremena, prelaza, pasti, puno prase, pune su fillera, itd.

Nisi u toku :D Svi ozbiljni detaileri izmedju ostalih pasti koriste i Sonax, neki samo sa Sonax pastama rade.

Auto lakireri i poliranje su dva razlicita sveta :)

Sonax, CutMax, PerfectFinish, itd. izgugaj.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 01 Dec 2018, 10:39

pa vidi nisam profesionalac ali sa ovim sto radim sam zadovoljan e sad ko hoce detailing i da mu auto bude kao iz fabrike pa i bolji to je druga prica ali za neko pristojno poliranje ovo zavrsava posao, meni generanlo retko kad treba da poliram ceo auto, mozda samo 2-3 auta do sad cela polirao, uglavnom se sve svodi na poliranje odredjenih delova, izvlacenje ogrebotina ili posle zafarbavanja da se zapolira i za te svrhe mi je i vise nego dobra farecla i 3m, skoro sam drugaru radio auto u krug bio svud zakacinjan, pun ogrebotina i nekih fleka, malo sam zafarbavao ali 90% je poliranje izvuklo, super ispalo on nije verovao da je moglo da se sve izvuce, itd. nebitno, probacu i taj sonax ako nadjem posto ove kupujem na meru i to je nesto sto najvise ovde prodaju po radnjama nisam vidjao sonax ali raspitacu se

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Auto kozmetika

Post od botr » 01 Dec 2018, 20:25

Probaj, neces da se pokajes. Mozda bi ti najvise odgovarao Cut&Finish, to sto radis sa dve paste, odradices samo sa ovom jednom. Postoje pakovanja od 250ml, samo je problem sto farbare imaju neki cudan otpor ka novim stvarima, za njih postoje samo 3M i Farecla, a cela ta industrija auto kozmetike je mnogo napredovala u poslenjih 4-5 godina.

Inace, Sonaxu su u poslednje vreme malo nabili cenu, danas je npr. litar Cut Max oko 4500-5000, a ja kupio po 2700 pre nekog vremena.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto kozmetika

Post od OMP » 01 Dec 2018, 20:31

3m koristim samo onu zavrsnu antihologram i dobra je inace i ona kosta 5000din litar dok je farecla duplo jeftinija, i farecla je promenila formulu sad je mnog bolja, neka premijum oznaka , redja je nekako i nema one prasine kao kod stare sta znam meni je ok

Korisnikov avatar
rele
Postovi: 354
Pridružio se: 07 Maj 2012, 21:11
Garaža: Honda CB 750 Four K,Ducati Scrambler F.T,Honda Monkey,Formentor,Modus
Kontakt:

Re: Auto kozmetika

Post od rele » 08 Dec 2018, 20:41

Sonax nisam niti cu koristiti.Probao sam par puta i jesu dosta napredovali ali u odnosu na neke druge su jos daleko iza....
Koriste ga "profesionalni" detaileri ali u Srb i blizem okruzenju. Ostatak sveta koji ima normalan izbor nije bas toliko privrzen sonaksu,uprkos ogromnom kapitalu koji je ulozen u marketing.
A 3M sam uvek imao u arsenalu i uvek cu ga imati, ne koristim ih cesto ali za neke stvari su odlicne,posebno antihologram i cut ( nova formula) paste.

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Auto kozmetika

Post od Nestado » 09 Dec 2018, 21:19

Jel ima neko iskustva sa K2 Felix sredstvo za felne? Koliko je dobro?

Odgovori