Trza nizbrdo, sta da radim?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 10 Sep 2016, 08:28

E pa ovako, vozim Alfu 147 sa dizel motorom od 116 konja, godiste 2003. Sta se desava, pre 15 dana sam primetio da mi auto poskakuje prilikom kretanja, iliti otpustanja papucice kvacila, nisam imao vremena da ispitujem taj problem tako da sam ga ignorisao neko vreme, medjutim posle deset dana mi se pojavio sledeci problem, auto nizbrdo pri motornom kocenju, dakle trecom na nizbrdici trza, stuca, znaci samo odjednom secne, trzne ito bas jako i cuje se kao da lupi napred nesto. Otisao kod majstora koji je odmah detektovao "otisao ti zamajac, a cim poskakuje otisla ti je i korpa", odem kod sledeceg majstora koji kaze, ovo nije do zamajca, ovde su snopovi u menjacu otisli i mora da se radi remont menjaca. Da napomenem, kada ubacim u prvu i spustim rucnu, onda izadjem i guram napred nazad cuje se zvuk "klak-klak", takodje kod dodavanja i otpustanja gasa ce cuje isto "klak" zvuk, zatim kada je kvacilo potpuno otpusteno cuje se zvuk klaparanja, kada stisnem zvuk nestaje. Zbog toga svega mi je prvi majstor dijagnostikovao da mi je los set kvacila i los zamajac. Ostavio sam auto kod drugog majstora, zove me posle 4-5 sati i kaze, zamajac, set kvacila, menjac kao novi, zvuk koji pravi kada se otpusti kvacilo je u stvari los lezaj na ulaznom vretenu menjaca ali po njegovim recima to je skroz ok i ne treba nista da pipam, problem mi pravi leva poluosovina koja ima 1cm lufta i na dijagnostici prijavljuje gresku pedale gasa, kada se ide nizbrdo i kada trzne tada izbaci gresku sa pedalom, kao da u tom trenutku na delic sekunde kompjuter ocita kao da skoce obrtaji na 3000 i auto secne. Otisao u treci servis koji je poznat po profesionalnosti plus je ovlascen za alfu, dijagnostika je pokazala da je sve apsolutno u redu sa elektronikom, nema gresaka, vec su mi rekli da mi ta poluosovina pravi problem. Desna ima lufta, leva jos vise, otisao kupio obe poluosovine, 200 eura platio, otisao to zamenili i problem ostao ISTI, popizdeo sam, sto se tice kvacila i poskakivanja kada krecem, tj otpustam kvacilo to je reseno, ali auto mi i dalje trza kada idem nizbrdo. Onda sam otisao kod tog majstora sto mi je prvi radio dijagnostiku i koji je rekao da su menjac itd kao novi i rekao da u tom servisu de sam bio nece da se "bakcu" sa ovako sitnim problemima sa softverom. Ja vise ne znam sta da radim, evo vec 7 dana mucim muku. Poluosovina zamenjena, ali je opet ostao zvuk "klak-klak" kada u brzini guram auto, mada je to nebitno, vise me brine trzanje nizbrdo koje ponekad ume tako da trzne, da mi se ceo auto strese, pukne kao da sam u kamenicu udario.
Molim vas ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude da mi pomogne, puno sam para potrosio a nisam resio problem, hvala unapred

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od nidza » 10 Sep 2016, 09:15

Liči na zamajac, ali budi realan. Majstori su nešto rekli koji su videli auto, a ti onda tražiš pomoć ovde napamet.

Mogu da te pošaljem u moj servis, ljudi su tata mate za dijagnostiku, pa neka ti reše problem da ne lutaš sa majstorima.

Tapatalk

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 10 Sep 2016, 09:56

Jedan je rekao zamajac, drugi menjac, treci poluosovina, zatim problem sa elektronikom, u ovlascenom servisu kazu da problem ne postoji, menjac skidan sve ok, auto ne trese ni da ga petom zgazim pun na 1000 o/min, dakle zamajac nije. Zapeo sam i ne znam vise gde, sta kako.
Gde je taj servis?
Isti ovakav zvuk imam i ja, nosace nisam kontrolisao mada ume motor da se zatrese kad se pali;
https://www.youtube.com/watch?v=yfQiZq2rq_k
https://www.youtube.com/watch?v=D8DdJXtMP7E

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od Laki021 » 10 Sep 2016, 10:20

Vozi uzbrdo.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od Velja » 10 Sep 2016, 10:24

ikkaa je napisao:Gde je taj servis?

Ulica Đorđa Kratovca 54, Voždovac

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 10 Sep 2016, 10:47

Uh, daleko je to, plus sto mi auto nije ispravan pa je muka voziti ovako... Jbg u IC sam

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od TheWickerMan » 10 Sep 2016, 12:56

IC kao Ivanjica? Ima u Čačku vrhunski majstor za Alfe :)

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 10 Sep 2016, 13:28

Mislis na Autogarant?
Da Ivanjica

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od Ogi » 10 Sep 2016, 13:31

Laki021 je napisao:Vozi uzbrdo.
:rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od TheWickerMan » 10 Sep 2016, 13:50

ikkaa je napisao:Mislis na Autogarant?
Da Ivanjica
Autogarant zove ovog dečka kad imaju probelm koji ne mogu da reše :) mogu ti poslati broj pa da se čuješ sa njim.

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 10 Sep 2016, 14:06

Ajde molim te, gde je taj decko u Cacku?

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od botr » 10 Sep 2016, 15:43

Kvar je mehanicki, nema veze sa elektronikom i softverom. Poluosovine su verovatno bile lose.

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 10 Sep 2016, 16:17

Upravo sam isao da testiram ponovo nosace, gurao sam auto napred nazad u brzini i za razliku od onda kad su mi poluosovine bile lose jako jako malo lufta ima, imalo je hod jedno petinu kruga, takodje sad se "klak" zvuk skoro i ne cuje, nije nestao ali jedva da se primeti. Motor se maltene ne pomera tokom guranja vozila.
Zar se mehanicki problem ne bi ispoljavao jos nekako? Auto ide savrseno, majstor ga je licno vozio i kaze da bukvalno leti, kompresija odlicna, opet kazem kompletno menjac-motor je kao novo! Nikakvih problem nemam drugih. Jedino sto mi je lose na autu je desna gornja viljuska (rame) medjutim nista drasticno, cuje se na vecim neravninama da skljoca, treba da je zamenim ovih dana.

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od ikkaa » 28 Sep 2016, 14:47

Danas opet oterao kola. Skinuli menjac, problem, lamela okrenuta naopako i nastao haos, dobila lufta u onom srcu, tj ima mnoogo lufta oko osovine i samo sto nije okrenula, samlela taj deo. Ajde, 23000 nov set, sutra montiraju. Zamajac dobar, ima lufta nekoliko mm, ali majstor kaze da bi ga trebalo zameniti jer lamela ne moze da pravi te probleme sa trzanjem. Bili na pun k otpada i ni jedan jedini za koje prodavci kazu da su dobri nije bolji od mog. I svi do jednog su me pitali "sta fali tvom zamajcu"? Jedan decko mi rece da je problem u pritisku goriva, tako nesto a ne u zamajcu. Ja vise ne znam sta da radim, imate li neku ideju, bilo sta?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Trza nizbrdo, sta da radim?

Post od nikaragva » 28 Sep 2016, 15:02

Kako ti se lamela okrenula naopacke?

Odgovori