Novo kvacilo nece da odvaja!

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od ikkaa » 12 Okt 2016, 16:39

U pitanju je Alfa 147, imao sam "havariju" jer je lamela bila okrenuta naopako od strane bivseg vlasnika alfe i morao sam da zamenim komplet set, uradio u ovlascenom servisu, stavljen Sasch, cena 23-24 000 dinara + rad 100e.
Radi se o tome da otkad sam preuzeo auto, papucica kvacila landara, ima neki prazan hod gde se lako stiska jedno 5cm od vrha zatim krece da bude odjednom tvrdo (i ranije je bilo tvrdo), odvaja maltene od samog patosa i kvacilo skripi ponekad, sto se takodje ranije desavalo. Takodje su promenili ulje u menjacu na moju inicijaticu, posto je trebalo da se dospe rekao sam sipajte novo.
Sa starim setom kvacila nisam mogao hladan auto da usaltam u prvu recimo i rikverc, tj islo je tesko, onda ponovim kvacilo par puta, ubacim u trecu ili cetvrtu, posle toga ulazi u sve brzine odlicno, u voznji nisam imao problema.
A sad menjac nema tih problema ali imam drugih, kada kocim motorom, nizbrdo recimo drugom na 2000 obrtaja i hocu da ubacim u trecu, stisnem kvacilo ali kao da ga nisam stisnuo, lamela ne odvaja uopste, obrtaju stoje a rucicu menjaca moram da gurnem bas jako da bih izbacio iz brzine, to resavam tako sto ili pustim kvacilo pa opet stisnem ili samo tokom stisnutog kvacila dodam gas i pustim i kvacilo odvoji, dakle nikakvih drugih problema nemam u voznji, sada ulazi kao u puter i kada je hladan auto.
Da li je problem u cilindru kvacila? Trebao sam da probam da promenim oba?

Korisnikov avatar
Peca
Postovi: 47
Pridružio se: 02 Okt 2012, 10:40
Lokacija: Beograd

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od Peca » 12 Okt 2016, 17:27

Po simptomima bih rekao da su cilindri kvacila. Skoro isti problem sam imao na Stilu. Mozda si trebao promeniti onaj u menjacu vec kada su skidali. Onaj drugi na papucici je lakse zameniti.
Some say, he's Samurai...

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od ikkaa » 12 Okt 2016, 17:34

Na menjacu* Ispod akumulatora, oteracu da vidim koji jbe, ako to moze da se testira uopste?

Korisnikov avatar
Peca
Postovi: 47
Pridružio se: 02 Okt 2012, 10:40
Lokacija: Beograd

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od Peca » 12 Okt 2016, 17:40

Mozes da pogledas ako uspes da vidis jel masan, inace drugacije ne znam kako bi proverio. Znam da su ljudima uspevali da iscure pa vide baricu ispod auta.
Some say, he's Samurai...

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od ikkaa » 12 Okt 2016, 18:04

Ne cure, mozda nije odzracen kako treba

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od Ikac » 12 Okt 2016, 18:57

Takođe, ne mora da znači da je dobar, ako je suv spolja. Čitao sam na nekim Fiat forumima da se dešava da spolja bude sve u redu tj. da nigde ne pušta ulje, a da bude loš.

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od masaivan » 13 Okt 2016, 08:34

Proveri nivo tecnosti za kocnice, istu tecnost iz iste posude koristi i kvacilo.

TT

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od ikkaa » 13 Okt 2016, 10:27

Proverio, OK

ikkaa
Postovi: 37
Pridružio se: 09 Sep 2016, 23:14
Lokacija: CHA

Re: Novo kvacilo nece da odvaja!

Post od ikkaa » 13 Okt 2016, 14:05

U stvari nije OK, ulje je pre zamene seta bilo do cepa, sada je 2cm ispod, do duse jos uvek na MAX, mozda su oni malo prosuli tokom odzracivanja, na cilindru iznad menjaca nema tragova, pipao sam rukom, za onaj pod papucicom ne znam, ne mogu da utvrdim

Odgovori