Poliranje / Voskiranje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od MAD MAX » 25 Feb 2012, 23:50

Svako poliranje automobila, šteti farbi, laku... Možda izgleda OK na neki rok, ali na duže staze samo šteti. Nešto poput beljenja zuba ali u mnogo goroj varijanti. Jednostavo rečeno smanjuje debljinu laka. Pa ko voli neka izvoli.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Nelex
Postovi: 47
Pridružio se: 15 Jan 2012, 01:36
Garaža: Honda,Benz
Lokacija: Velika Plana-Wien

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nelex » 25 Feb 2012, 23:56

MAD MAX je napisao:
blaugrana je napisao:Za masinsko poliranje ne treba nikakvo predznanje?
Bojim se da silno gresis, jer da je tako kako ti kazes ne bi ljudi na Zapadu napravili citavu nauku od toga i to masno naplacivali.
Ne moze politura da bude na bazi voska...ili je vosak ili politura.
Vosak ide kao poslednji/zastitni sloj, a politure mogu biti abrazivne i manje abrazivne
A zašto bi ja normalan automobil mašinski polirao? Polirao sam masu automobila ručno, još od stojadina i škoda i lada. Razumem potrebu mašinskog poliranja posle flekovanja ušpricavanja, i kojekavih drugih kurdešenja. To radim kod drugara koji ima vrhunsku opremu.


pa recimo zato sto i nov automobil ima ostecenja na boji/laku...

bez uvrede,ali to sto kazes da si"polirao rucno" to nema ni blizu efekat pravog poliranja

recimo na trokomponente ili keramicke lakove koji su tvrdi kao kamen tesko da ces i neki minimalni sjaj da izvuces,a da ne pricam o tome da nikakva korekcija na tim lakovima nemoze da se uradi rucno

da se bi mikro cestice iz politure "radile",potrebana je neka brzina koja golom rukom nemoze da se postigne,isto tako te cestice u politurama treba da "sagore"tj da nestanu pri odredjenim brzinama i tezinom kako bi dobili perketan finis

kod nas u Srb od pravih politura koliko sma upucen postoje 3m,farecla(ima i menzerna predstavinstvo ali ne znam dali drze auto program) i mozda se negde moze naci Meguiars(koji je ko zna kakav,jer svaka politura nakon 2-3god od datuma proizvodnje,gubi rez),sve ostalo tipa,Sonax i Turtle wax su tecnosti pune filera i silikona(silika) sa kojima se da samo zamaskirati neka sitna ostecenja do sledeca 2-3pranja

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od MAD MAX » 26 Feb 2012, 00:04

Sve je tačno što si naveo u pricipu. pitanje je samo koliko mi treba da izvučem sjaj i po koju cenu? Uvek sam zadovoljan bio posle ručnog trljanja i samo koristim Kornjaču, koju si naveo. I tačno je da je vek poliranja par pranja ili 3-4 meseca, osim na delovima koje poliram zbog risova na laku, i koje posebno detaljno obradim (što znači i uravnanje i tanjenje laka na tom mestu). Praktično većina naših automobila na ulici ima do te mere oštećen lak, da ga poliranje ponekad dovede do kraja.
Maksimalni sjaj je potreban posle rada havarisanih vozila, flekovanih, krpljenoh, da se ujednači rad i da se otklone promašaji i mane u farbanju, tj, uglavnom da se zamažu oči mušteriji. posle par meseci, na videlo izađe većina stvarnih nedostataka.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Nelex
Postovi: 47
Pridružio se: 15 Jan 2012, 01:36
Garaža: Honda,Benz
Lokacija: Velika Plana-Wien

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nelex » 26 Feb 2012, 00:05

MAD MAX je napisao:Svako poliranje automobila, šteti farbi, laku... Možda izgleda OK na neki rok, ali na duže staze samo šteti. Nešto poput beljenja zuba ali u mnogo goroj varijanti. Jednostavo rečeno smanjuje debljinu laka. Pa ko voli neka izvoli.
skida lak ali svega nekoliko mikrona(ako se ne smirgla),tako da poliranje moze i 4,5..........puta da se odradi na jednom vozilu,ako izuzmemo nestrucne ljude koji odmah krenu sa najgrubljim politurama bez da urade neki test spot

poliranje nije samo masina,politura,2-3sundjera za poliranje i udri

ja znam da u Srb vecina nije upoznata ni sa poliranjem,za ostalo i da ne pricam,ali imajte na umu da je jako slozeno sve,treba mnogo i iskustva i opreme pa i proizvoda da bi se dobio dobar finis

ftj
Postovi: 13041
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od ftj » 26 Feb 2012, 02:52

nelex: Jel se ti bavis detailingom? Imas li neke primere tvojih radova? Ja u Srbiji jos nisam cuo da neko to radi a vrlo sam zainteresovan cak razmisljam i o putovanju u komsiluk radi toga.

Korisnikov avatar
Nelex
Postovi: 47
Pridružio se: 15 Jan 2012, 01:36
Garaža: Honda,Benz
Lokacija: Velika Plana-Wien

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nelex » 26 Feb 2012, 03:57

ftj je napisao:nelex: Jel se ti bavis detailingom? Imas li neke primere tvojih radova? Ja u Srbiji jos nisam cuo da neko to radi a vrlo sam zainteresovan cak razmisljam i o putovanju u komsiluk radi toga.
tako nekako :)
ako si mislio da oder u Hr,to sto oni prave nije oficijalni Meg beauty kurs,nego oni to prave u sopstvenoj reziji,kako bi priblizili a i prodali koji proizvod vise,da bi zvanicno mogli to da rade treba im od Mega puno stvari,prvo da je neko od njih absolvirao teoriju i praksu u studiju gospodina Phillips-a

a sto se tice radova ima ih na Vg forumu,da ne kopiram ovde te moje postove mozes tamo da pogledas

ako te nesto konkretno interesuje, rado cu odgovoriti ako znam

ftj
Postovi: 13041
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od ftj » 26 Feb 2012, 12:31

Ne mislim da idem na kurs vec da odradim svoj auto. Bilo bi lepo da ovde objavis neke radove mislim da bi mnoge zanimalo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 26 Feb 2012, 12:32

:plusone:

Da li dolazis nekada u Beograd da radis ?

Korisnikov avatar
Nelex
Postovi: 47
Pridružio se: 15 Jan 2012, 01:36
Garaža: Honda,Benz
Lokacija: Velika Plana-Wien

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nelex » 26 Feb 2012, 13:03

ima u planu neko okupljanje u BG-u(ja se nadam mozda vec sledeceg meseca)pa koga interesuje moze da dodje,a o tacnom datumu bice obavestenja!

ftj
Postovi: 13041
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od ftj » 26 Feb 2012, 18:54

Nisi bas odgovorio na pitanje al ajde.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 01 Mar 2012, 21:16

Poštovani Ognjene,


Najbolji u svetskoj ponudi vam je Farecla Wax Top.

Imamo ga u pakovanju od 500ml (1.046,65 din), 1lit (1.880,80 din) i 3,785lit

(6387,40 din).

Ovo su maloprodajne cene u EHOM prodavnicama. Ako živite van Beograda, u

svakom gradu imamo naše distributere kod kojih možete nabaviti vosak.

Vosak se nanosi Farecla krpom za poliranje.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od NexT » 02 Mar 2012, 17:47

Nelex je napisao: imajte na umu da je jako slozeno sve,treba mnogo i iskustva i opreme pa i proizvoda da bi se dobio dobar finis
:plusone: :doubleup:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 02 Mar 2012, 18:48

Da li neko koristi Turtle Black in a Flesh i za koje povrsine je najbolji ? Citao sam da je sjajan. Kupio sam ga danas a ovih dana uzimam Fareclu.

Stevo, za koliko je dovoljno 500ml Farecle?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Sloba » 02 Mar 2012, 19:11

Možeš ga koristiti za održavanje i osvežavanje svih crnih plastičnih površina na kolima. Ja ga koristim za bočne lajsne, rubove blatobrana i karoserije na SX4, glave krovnog nosača, oplate u motornom prostoru... za svašta sam ga koristio. Sada sam pri kraju drugog spreja od 400ml i kupiću i treći kada ovaj potrošim.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 02 Mar 2012, 19:28

Kakav je za kokpit ? Je l mora da bude bas crn ili moze da se stavi i na tamno sivu boju na primer?

Odgovori