Poliranje / Voskiranje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od blaugrana » 17 Mar 2012, 23:55

Ogi taj Turtle nije namenjen za enterijer :kuku:
Kupi lepo Ma-Fra Pulimax...lepo ce ti tabla biti mat, a ne kao pasja m*da

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od elMaestro » 29 Mar 2012, 00:11

Zna li ko kakvi su ovi OtoTop priozvodi i kakva je razlika kad se predje sa Turtle Wax-a na njih?
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Milos_kg » 03 Maj 2013, 09:20

Videh na popusti.rs poliranje sa 56% popusta + gratis poliranje farova, pa ako neko hoce da pocasti svoj auto, ovo zaista nije skupo:

http://www.popusti.rs/poliranje-automob ... -din-d5131

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 03 Maj 2013, 09:52

A sta mislite o PROTEKT varijanti koju nudi TOYOTA u svojim ovlascenim servisima ? Kao nesto na bazi silicijuma, pisao je SAT Plus o tome u ovom i jednom od prethodnih brojeva...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Saša » 03 Maj 2013, 10:06

Moram opet da pitam: zna li neko kakvo sredstvo za poliranje koje je čista politura, znači bez primesa voskova i ostalog sr... Treba mi neko fino abrazivno sredstvo kojim bih mogao ručno da ispoliram/skinem veoma plitke ogrebotine u laku (od grana i slično). Video sam u obližnjoj prodavnici neki Sonax "Lack Reiniger", da li je to to?

Kod: Obeleži sve

http://www.sonax.com/Car-Care/Products/Exterior-Paintwork-and-Chrome/(so)/33/(node)/12884/302100-SONAX-Paintwork-cleaner
"Cleans lacklustre, slightly scratched and heavily weathered standard andmetallic paints. Restores the original depth of colour. Smoothens over finescratches. Removes dirt residues and slight tar stains. Extremely easy toapply."

Po onome što piše iza na deklaraciji trebalo bi da jeste. Imam inače već neko njihovo sredstvo u obliku kreme/paste u kantici kao od farbe (pola kila, ima i preko svega plastični poklopac a ispod njega sunđerčić)), međutim to nije to. Skida malo, ali nedovoljno, plus se utrlja sa njim i vosak, a to neću...

Korisnikov avatar
daka
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 12 Nov 2012, 10:53
Garaža: Opel Corsa 1.3 DTC 111years, 2011 god.

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od daka » 03 Maj 2013, 10:20

Da li pomažu možda polir paste u boji za skidanje ogrebotina,ja sam pre koji dan ožuljao vozačeva vrata na žardinjeru kad sam se selio ili mora farbanje?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Saša » 03 Maj 2013, 10:32

Zavisi koliko je duboko. Ako si zaderao do osnovnog sloja mora farbanje ili bar popunjavanje ogrebotina farbom da se manje vidi pa poliranje da se koliko-toliko ujednači.. Poliranje skida samo vrlo plitke ogebotine u laku... Ja sam recimo ovo uspeo skoro u potpunosti da skinem onom pomenutom Sonax polir postom (sa ubačenim voskom) koju sam pomenuo da imam:

Pre:

Slika

Posle:

Slika

No neke riseve od grana koji izgledaju pliće i bezezlenije od ovog nisam uspeo da skinem sa istom pastom. Zašto? Ne znam... Verovatno nije dovoljno abrazivna, odnosno taj vosak koji takođe sadrži malo zeza...

Korisnikov avatar
daka
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 12 Nov 2012, 10:53
Garaža: Opel Corsa 1.3 DTC 111years, 2011 god.

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od daka » 03 Maj 2013, 10:37

Ajd slikacu veceras kad dodjem s posla pa proceni,liči na tvoje ali videcemo...! :zbunjen:

bozanbo87
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Mar 2013, 15:35
Garaža: Jos uvek VW Passat 1.6
Lokacija: Ireland

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od bozanbo87 » 05 Maj 2013, 10:33

Saša je napisao:Moram opet da pitam: zna li neko kakvo sredstvo za poliranje koje je čista politura, znači bez primesa voskova i ostalog sr... Treba mi neko fino abrazivno sredstvo kojim bih mogao ručno da ispoliram/skinem veoma plitke ogrebotine u laku (od grana i slično). Video sam u obližnjoj prodavnici neki Sonax "Lack Reiniger", da li je to to?

Kod: Obeleži sve

http://www.sonax.com/Car-Care/Products/Exterior-Paintwork-and-Chrome/(so)/33/(node)/12884/302100-SONAX-Paintwork-cleaner
"Cleans lacklustre, slightly scratched and heavily weathered standard andmetallic paints. Restores the original depth of colour. Smoothens over finescratches. Removes dirt residues and slight tar stains. Extremely easy toapply."

Po onome što piše iza na deklaraciji trebalo bi da jeste. Imam inače već neko njihovo sredstvo u obliku kreme/paste u kantici kao od farbe (pola kila, ima i preko svega plastični poklopac a ispod njega sunđerčić)), međutim to nije to. Skida malo, ali nedovoljno, plus se utrlja sa njim i vosak, a to neću...
Mislim da bi ti Autoglym Super Resin Polish bio super za to sto trazis mada neznam gde se moze u Srbiji kupiti Autoglym proizvodi ali verujem da mozes sigurno naci na internetu.

bozanbo87
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Mar 2013, 15:35
Garaža: Jos uvek VW Passat 1.6
Lokacija: Ireland

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od bozanbo87 » 05 Maj 2013, 10:37

daka je napisao:Da li pomažu možda polir paste u boji za skidanje ogrebotina,ja sam pre koji dan ožuljao vozačeva vrata na žardinjeru kad sam se selio ili mora farbanje?
Koliko sam ja upucen ima jedno pravilo kod poliranja auta ukljucujuci i masinsko poliranje, kazu da ako svojim noktom mozes da osetis ogrbotinu na laku tu ti poliranje nece pomoci i jedino resenje je prefarbati taj deo auta.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Uroš S. » 05 Maj 2013, 11:06

Ali poliranje može u tim situacijama često dosta da izvuče stvar i da ublaži situaciju.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od milosdoktorabs » 05 Maj 2013, 11:10

kornjaca program,cista farbe,restorer,vosak i na kraju sinteticki sealent,evo rezultata
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
sa kornjacom mogu da se dobiju efekti ali trazi naporanrad,skoro pa besprekorno stanje karoserije a njen proizvod za ogebotine je kratkog daxa.Sledeci put poredim sonax crveni liniju koja je po mom iskustvu ustvari granica gde napredniji hobi entuzijasti ulaze u ozbiljnije vodel .

Slika
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

bozanbo87
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Mar 2013, 15:35
Garaža: Jos uvek VW Passat 1.6
Lokacija: Ireland

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od bozanbo87 » 05 Maj 2013, 17:44

Moze da ali vec nakon 2 do 3 meseca pocinje se vracati u prvobitno stanje pre poliranja.
Na osnovu mog iskustva najbolji proizvodi za auto detailing su Meguire, Autoglym kao i Zymol brendovi.
Turtle proizvodi su uglavnom jeftiniji i losijeg kvaliteta i dugotrajnosti od gore navedenih proizvoda.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 05 Maj 2013, 18:14

A Farecla ?

bozanbo87
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Mar 2013, 15:35
Garaža: Jos uvek VW Passat 1.6
Lokacija: Ireland

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od bozanbo87 » 05 Maj 2013, 19:34

Iskreno ja neznam za Farcelu jer je nikad nisam koristio ali verujem da odradjuje posao dobro, Turtle proizvodi isto ordradjuju posao dosta dobro ali nemaju reputaciju i nisu toliko dugotrajni kao Meguires i ostali primera radi. Koliko sam ja istrazivao profesionalci ugalvnom koriste gore navedene proizvode.
Recimo prije godinu dana sam bas googlao na netu u vezi Zymol voskova i naisao sam na sajt na kojem prodaju Zymol voskove specijalno namenjene za odredjene modele auta i odredjene boje i Zymol vosak je kostao oko 8000 eura za nekih otprilike 300 grama voska za jedan model Benlty auta. :o
Recimo na internetu se dosta hvali i 3M brend.
Mada iskreno mislim da kad prvi put pocinjes da voksiras auto ce ti i Turtle voksovi biti dovoljni i da ces biti zadovoljan rezultatom.

Odgovori