Poliranje / Voskiranje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Sloba » 02 Mar 2012, 19:34

Može taj sprej i na plastiku koja nije crna, ali nemoj stavljati na tablu, nije on za to.

Ne verujem da ti je tabla bleda i isušena da bi bilo kakve špecije za nju koristio. U prvih 5-6 godina za unutrašnjost je dovoljna samo vlažna krpa, maltene. Spoljne plastike su već nešto drugo pošto su na udaru klimatskih uticaja.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 02 Mar 2012, 20:16

Pa pise da je i za to. Ne znam, poslednjih nekolik pranja, namazu mi necim tablu i ona posle toga stvarno super izgleda, sjaji se i nekako dobije "vlazan" izgled a pored toga otisci koji inace mnogo ostaju ne ostaju skoro uopste.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Sloba » 02 Mar 2012, 20:30

Ok, piše, ali masti... Ja to ne volim.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od NexT » 02 Mar 2012, 20:53

Ogi je napisao:Pa pise da je i za to. Ne znam, poslednjih nekolik pranja, namazu mi necim tablu i ona posle toga stvarno super izgleda, sjaji se i nekako dobije "vlazan" izgled a pored toga otisci koji inace mnogo ostaju ne ostaju skoro uopste.
ti si klasican vozac Golfa 2 :mrgreen:

tabla treba da bude cista i mat, a ne da se sija ko pasje mudo.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od blaugrana » 02 Mar 2012, 22:20

:plusone:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 16 Mar 2012, 19:31

Kupio sam Turtle Black in a flash, Ma Fra sprej za gume a sutra kupujem Farecla vosak.
Onda cu jedan dan da mu je*em kevu.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od milosdoktorabs » 16 Mar 2012, 20:38

ja cu u nedelju
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od blaugrana » 16 Mar 2012, 20:58

Ogi, sta ces da radis sa Turtle Black in a flash?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 16 Mar 2012, 22:54

Da osvezim bocne lajsne i plasticne lajsnice na coskovima auta. Takodje cu da probam kako izgleda poprskati i utrljati na tablu a hocu i da predjem plastiku na vratima. Na tabli i na plastici na vratima mi bas ostaju otisci pa se nadam da posle ovoga nece toliko. Citao sam da je sjajan proizvod. Ali najvaznije mi je da osvezim bocne lajsne jer su upadljive a matirale su.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od NexT » 16 Mar 2012, 23:04

ja sam pokusao da ti objasnim nesto, al izgleda da nema poente... Nemoj samo da kukas posle...

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od blaugrana » 16 Mar 2012, 23:32

Aha ok.
Samo bez mackanja enterijera, on sluzi samo za spolja

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nemanja » 17 Mar 2012, 02:38

Ogi je napisao:Da osvezim bocne lajsne i plasticne lajsnice na coskovima auta. Takodje cu da probam kako izgleda poprskati i utrljati na tablu a hocu i da predjem plastiku na vratima. Na tabli i na plastici na vratima mi bas ostaju otisci pa se nadam da posle ovoga nece toliko. Citao sam da je sjajan proizvod. Ali najvaznije mi je da osvezim bocne lajsne jer su upadljive a matirale su.
Jeste dobar proizvod al za spolja, ako budes mazao tablu bice mnogo masno i hvatace ti se prasina.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Ogi » 17 Mar 2012, 13:26

Kazem, samo cu da probam unutra. U perionici mi namazu necim od cega plastika pocrni i izgleda jako lepo, kao nova a prasina mnogo manje ostaje a otisci skoro uopste ne, inace ostaju dosta.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nemanja » 17 Mar 2012, 14:58

Ogi, probaj Hemelovu kremu za kozu. Ja sam odusevljen tim proizvodom, prvo sam presao volan, cisto da vidim kako ce se ponasati koza(mislio sam da ce biti lepljivo), al je lepo upila kremu i dobila osvezen izgled novog, bez lepljenja. Mada koristim i ona TW leather cleaner & conditioner, ne mogu da gresim dusu, al i on je dobar.

Elem, ono sto hocu da ti kazem, posle volana sam uzeo vlaznu magicnu krpu, presao tablu, zatim uzeo pospricao asepsolom, uzeo suvu magicnu dezinfikovao i kao finis uzeo sundjercic i hemelovu kremu, u tankom sloju prasao, ostavio, minut-dva i sa pamucnom krpom (parce od stare potkosulje) izglancao, ne mozes da verujes kako osvezi tablu, em nema odsjaja kad sunce zapece soferku, em se ne lepi nista, prasina jednostavno kao da bezi, zaista nisam naleteo na bolji proizvod od tog za sad. Inace slucajno sam presao hemelom preko plastike komanda klime i neces mi verovati ali tu gde sam slucajno zakacio plastika je povratila bas crnu boju, nesto neverovatno. Probaj pa ces se uveriti, ako budem stigao, slikacu ti da vidis tablu koju nisam brisao od januara, neverovanto, al deluje kao da je juce tretirana.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Poliranje / Voskiranje

Post od Nemanja » 17 Mar 2012, 15:43

Ogi, evo slika.

Slika

Slika

Naravno napadalo je i malo prasine, najvise zbog ventilacije koja je radila non-stop tokom zime ali sad kada bih samo obrisao vlaznom krpom izgledala bi tabla ekstra, mada cu opet da je tretiram kad bude palo ciscenje iznutra.

Slika

Sto se tice plastike, na gornjoj slici se vidi deo plastike pored prekidaca za ventilator i pri dnu dela plastike sa komandama za ventilaciju kako je ne pojedinim delovima plastika malo crnja, tu sam slicajno zakacio hemelom dok sam brisao, ovaj deo sto pripada tabli, a pritom ta crnja plastika nije masna.

Odgovori