Zamena automobila u garanciji

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od pedja » 08 Sep 2017, 17:08

Ogi je napisao:
08 Sep 2017, 11:54
Oni deluju kao daleko ozbiljnija firma od mnogih.
Odelo ne čini čoveka/prodavca/servisnog savetnika, iako se baš trude.
Nekoliko službenih automobila servisiramo ili smo servisirali kod njih. Nijedan nije prošao bez problema na servisima i sl., a da ne pričam koje priče pričaju ulickana gospoda, a šta se kasnije ispostavi. No, ovo nije tema o servisu.

Ogi je možda došao na ideju da postavi temu, razmišljajući o tome, nakon ovih dešavanja, nevezano za njegov menjač i automobil. Da li je moguće zameniti automobil i pod kojim uslovima, odnosno kada se donosi odluka o zameni ili povraćaju novca?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od Ogi » 08 Sep 2017, 17:10

:klanjamse:

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od ddanijell » 08 Sep 2017, 17:32

evo na ovom linku otprilike imas odgovor na tvoje pitanje:
https://www.volkswagen.rs/servis/garanc ... antni-list

Osnovna garancija podrazumeva obavezu davaoca garancije, odnosno ovlašćenih dilera ili ovlašćenih prodavaca da bez naknade, otklone sve neispravnosti nastale greškom proizvođača, što podrazumeva i zamenu vozila u slučaju da se neispravnost nastala greškom proizvođača na drugi način ne može otkloniti. ....
Osnovna garancija prestaje istekom 1 (jedne) godine od dana predaje vozila kupcu, a u svakom slučaju kad vozilo pređe 10.000 km.
Nakon toga pocinje da vazi "dodatna garancija" koja kaze sledece:
Dodatna garancija podrazumeva obavezu ovlašćenih dilera odnosno ovlašćenih prodavaca da otklone sve neispravnosti nastale greškom proizvođača, s tim što kupac u dodatnom garantnom roku (od trenutka isteka osnovne garancije pa do isteka četvrte godine garancije ili pređenih 150.000 km) nema pravo da zahteva zamenu vozila

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od Ogi » 08 Sep 2017, 17:36

Generalno, nikakva garancija ne sme I ne moze biti iznad zakona vec mora biti uskladjena sa njime.

Mada I ovde pise da je zamena moguca u prve 2 godine.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od ddanijell » 08 Sep 2017, 17:44

Potpisivanjem ugovora ti si se slozio sa uslovima istog tako da tesko da opsti zakon moze biti iznad potpisanog ugovora prilikom kupovine.
Zamena vozila ne videh da pise 2godine (mozda mi je promaklo pa me ispravi ako gresim). Evo citiracu ponovo samo deo koji se odnosi na zamenu i gde pise 1 godina ili 10.000km.

"zamenu vozila u slučaju da se neispravnost nastala greškom proizvođača na drugi način ne može otkloniti. ....
Osnovna garancija prestaje istekom 1 (jedne) godine od dana predaje vozila kupcu, a u svakom slučaju kad vozilo pređe 10.000 km. "

U trenutnim uslovima ti ispunjavas kriterijum jer imas manje od 10.000km na satu i manje od godinu dana od kupovine, ali opet samo ako se problem drugacije ne moze otkloniti.
Posmatram situaciju realno sa strane i licno mislim da sansa da ostvaris zamenu kompletnog vozila je mala ili nikakva, a i realno nepotrebno.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od Ogi » 08 Sep 2017, 17:59

Au brate, pa to se uci u osnovnoj skoli, USTAV je najvisi pravni akt pa onda ZAKONI I tako dalje ako se ne varam, znaci nikakav ugovor ne moze biti protivan zakonu itd. respektivno... ja mogu da potpisem sta hocu... ali ugovor je nistavan ako nije u skladu sa zakonom.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od Kornjaca Rade » 08 Sep 2017, 18:00

ddanijell je napisao:Potpisivanjem ugovora ti si se slozio sa uslovima istog tako da tesko da opsti zakon moze biti iznad potpisanog ugovora prilikom kupovine.
Svasta, pa ne moze nizi pravni akt da bude u suprotnosti sa visim, makar ga 100 puta potpisivao.

Ps. Pretece me Ogi.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od mića » 08 Sep 2017, 18:07

U ogijevon slucaju, moze, mora i treba da ih ganja sve dok je pokriven garancijom. Ja bi skoknuo do slovenije, eto cisto onako da cujem i njih, jbga, spojis vikend na bledu i obidjes servis.
Generalno ne znam niti sam ikad cuo da su nekome zamenili auto. Ogradili su se time da je to noguce ukoliko popravka nije moguca, a popravka je uvek moguca tako da...

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od Jumbo » 08 Sep 2017, 18:21

Koliko ja znam zakon je osnov i ugovor mora biti usklađen sa njim. Odnosno zakon propisuje minimum ispod kog se ne može ići, tako da u ugovoru ne sme da stoji manje od onoga što piše u zakonu, a ako je tako onda je ugovor protivzakonit i svaki sud će presuditi po zakonu, a ne po ugovoru.

Što se konkretnog slučaja tiče mislim da od zamene auta nema ništa pošto nema ni osnova. Mogu da zamene 10 menjača, ali nova kola neće dati. Jedino kad bi kvar na menjaču izazvao kvar na motoru, a to recimo izazvalo kvar na celokupnoj elektronici (ovo lupam bezveze ali recimo) onda bi mogao da dođe u obzir novi auto.

I ja se slažem sa mišljenjem da još neko sa foruma proba da provoza taj auto pa da da svoje mišljenje o svemu tome.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od mića » 08 Sep 2017, 18:28

Bas tako, ako se od jednog napravi deset kvarova koji kostaju ko pola auta onda ima logike da daju nov auto. Mozda je off topic, jel znate koliko kosta neki evropski, japanski auto cim sidje sa trake. Znam, imam info za daciu logan da je oko 3000€ i za novu corollu da je oko 6000€ . Na te cene ide transport itd itd, logicno onda da im se isplati da zamene auto ako je popravka za corollu recimo 4-5k €

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od ddanijell » 08 Sep 2017, 18:29

Jel neko otisao na link ili sad svi pljujete napamet? Lepo ima na linku na osnovu kojih zakona je ono napisano. Nemoj da pljujete pre nego pogledate nesto i procitate. Savuvaj me boze... Uostalom zabole me vise i za garanciju i zakon, lepo sam dao na tacnu odgovor na pitanje i ogradio se od nekih stvari ali ocito dzaba, a u osnovnoj skoli ili nismo ucili ili sam izostao sa tih časova.

Inviato dal mio SM-G935F utilizzando Tapatalk


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od 123456 » 08 Sep 2017, 19:09

Ogi, ako hoces, mogu da pitam u Slo na par ovlascenih servisa, kako bi postupili u tvom slucaju, jel ti vaze i ovde garancija i tako to.....

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od Ogi » 08 Sep 2017, 19:19

Nema potrebe, hvala, nemam nameru da idem van drzave. :) Garancija vazi naravno svuda u Evropi samo je varijanta koliko su mi rekli da ako tamo nesto radis moras da platis pa ti oni ovde refundiraju ali I to je posle 2 godine ako se ne varam tj. posle osnovne garancije. Ovo sto je Danijel citirao sa VW sajta ne pise u garanciji Seata.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od mića » 08 Sep 2017, 19:30

Ogi,zasto odbijas da 123456 bar pita sta i kako, da li je bilo slicnih primedbi....bar da pita covek ako ima vremena i volje.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zamena automobila u garanciji

Post od ikac2000 » 08 Sep 2017, 19:30

Samo pominjanje i oslanjanje na pravnu drzavu je diskutabilno, a posebno u SRB.

Odgovori