Akumulatori

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Akumulatori

Post od pedja » 09 Jan 2017, 23:06

Gledao sam, samo je to svet gde mi marke ništa ne znače. Ako nđem 12V i zadovoljvajuću "brzinu" tj A, koliko mi je svejedno koji uzimam?
@ikac pogledao sam i super deluje. Međutim, nisam siguran da li bi dali oko 100eur. Akumulatori su nam (sada) novi u skoro svim vozilima, i menjaju se prilično često, ali eto da se ima.

U prevodu, mislim da nam ne treba i da ne treba bacati neke pare. Stoga, kupio bih nešto dobrog odnosa cene i brzine punjenja, a kako sama brzina nije primarna, pitanje je: koliko loš može biti jeftiniji punjač batetija, tj da li na nešto posebno treba obratiti pažnju?



TapaT

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Akumulatori

Post od masaivan » 09 Jan 2017, 23:13

http://www.akumulator-shop.rs/kategorij ... a-detaljno
Ovaj deluje korektno, puni akumulatore do 100ah.
Mislim da ga je neko i pominjao ovde na forumu, možda bas i u ovoj temi.

TT

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Akumulatori

Post od pedja » 09 Jan 2017, 23:17

Gledao sam one skuplje ProUser. Ovaj stvarno deluje OK, preko noći bi trebao da u potpunosti napuni aku, a cena je vrlo prihvatljiva. Sa obzirom da je pitanje da li će se ikada upotrebiti, mislim da ulazi u uži krug :D

TapaT

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Akumulatori

Post od Sloba » 10 Jan 2017, 08:44

Jesenas sam kupio ProUser MCH12A. Puni do 8A, ima masivno kuciste i visestruko je tezi od "dzepnih" varijanti. Cenim da je za 20 evra vise bolja kupovina od tih malih. Kupis jednom i imas.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Akumulatori

Post od gazza » 10 Jan 2017, 18:16

inkriminisana srebrna varta koju olosh uvoznicki nije hteo da zameni u septembru je konacno umrla na ulici danas. palila je ovih dana na svim minusima ali je danas standardno nakon pauze od 45 min nakon voznje definitivno otisla u vecna lovista.

nikad vise varta! nikad vise nista sto uvozi torex!

kupio sam najjeftiniji koji sam nasao, magnum, 75Ah, 680A udarna struja, 25 meseci garancije, 6200 RSD. upalio je na keca kao da je leto, neka pozivi do prodaje kola u narednih godinu dana i bice u redu.

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Akumulatori

Post od masaivan » 10 Jan 2017, 19:00

[THUMBS UP SIGN]

TT

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Akumulatori

Post od Pulp Fiction » 10 Jan 2017, 19:45

Danas sam naučio da ne znam da promenim akumulator, a ni ćale, a usput i da od čačkanja hoće posle da ne radi radio i da se pokarabasi vreme i datum.
I eto išao kod majstora :)
A novu vartu sam uzeo još odavno, a ova stara 4 godine je sasvim lepo palila i sada na minusu, samo jednom nije htela, ali se dopunila i sve ok. Al eto zamenih je kad već ima druga.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Akumulatori

Post od Kabe » 12 Jan 2017, 13:46

Danas ergela osvezena sa Exide Excell EB456 12V 45Ah D+

Cena: 6723 dinara

Ostavljen stari: 12din po 1Ah u otkupu.

Boschu neka je laka zemlja posle SAMO dve godine.

Dvoumio sam se izmedju njega i

ASIA BLUE DYNAMIC 45 AH D+

Odluka pala na Exide zato sto vidim da dosta ljudi psuje Vartu. Imaju neki i dobra iskustva ali mahom je vise negativnih. Cena je ista.

Moj generalni zakljucak je da akumulatri vise nisu ono sto su bili i da su sve to ista govna da prostite...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Akumulatori

Post od Neo » 12 Jan 2017, 14:41

Uskoro ce vreme za zamenu, dvoumim se izmedju ova dva:
http://www.akumulator-shop.rs/kategorij ... h-detaljno
i
http://www.velkopromet.com/varta-akumul ... etail.html

Jel mogu negde da vidim koji fabrika preporucuje? Uzeo bih nesto jaci, auto ima 13 godina vec.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Akumulatori

Post od Kabe » 12 Jan 2017, 16:09

Nemas potrebe jaci. Uzmi standard koji je potreban.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Akumulatori

Post od Neo » 12 Jan 2017, 16:29

Uzeo bih ovaj Exide ali mi nesto mala startna snaga u odnosu na Vartu.
Edit:
Ima jos u ponudi Energizer i Fiamm slicne snage, oba su jeftinija.

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Akumulatori

Post od masaivan » 12 Jan 2017, 18:31

Exide ili Fiamm, Energizer ima dosta reklamacija.

TT

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Akumulatori

Post od gazza » 12 Jan 2017, 18:53

moj oproštaj od varte i torexa:

AVOID VARTA CAR BATTERIES, AVOID TOREX IMPORTS! NE KUPUJTE VARTA AKUMULATORE I NIŠTA OD TOREX UVOZNIKA
Pošto su prošli blagdani i doba ljubavi prema bližnjem svom, vreme je da se vratimo uobičajenim aktivnostima, dakle hejtu. U narednim rečenicama želim da vam skrenem pažnju na prevaru zvanu garancija od 30, 40 ili 50 meseci na akumulatore marke Varta koje uvozi Torex iz Beograda.
Naravno, svaka beogradska svraka odavno zna da Varta nije ono što je nekad bila, ali je bezobrazluk Torexa u sadejstvu sa nekvalitetom tih akumulatore realno pomerio granice tako da bi bilo bezveze da novu godinu ne počnemo ovim kvalitetnih hejtom.
Tačno 37 meseci sam vozio srebrnu Vartu na koju Torex daje garanciju od 40 meseci, a onda je po lepom i sunčanom septembarskom danu leta gospodnjeg 2016. godina dotična zveknula. Na najbenigniji način, duža gradska vožnja, zaustavljanje od 20 minuta i nakon toga ništa - gecrkt 100%. Ko da nema akumulatora u kolima, verglanje niks, paljenje niks.
Dođe Aca Kaluđerović, cenjeni beogradski električar iz servisa Iskra (koji, verodostojnosti priče radi, prodaje Varta akumulatore), stavi svoj zamenski, odemo kod njega u servis, čovek premeri i kaže: šinko, ovaj akumulator je mrtav, auto ti je ispravan i nigde ne vuče struju na masi, ako ti je u garanciji nosi ga u servis i traži nov. Rečeno učinjeno, odem u Battery Servis na dnu Dim.Tucovića i požalim se, dočeka me salva optužbi od neke matore karakondžule da sam verovatno taksirao ili nosio akumulator na brod ili nešto slično besmisleno. Dežurnom majstoru predam crkotinu od akumulatora, on kroz zube procedi nešto tipa u jebote ovaj je baš zveknuo, ja ga pitam brate kakav vam je ovo kastomer servis, samo što me ova nije optužila za ratne zločine u BiH, on mi kaže ne pitaj me gledam to svaki dan, i doda: ovaj akumulator je neispravan i po svemu je za zamenu jer je u garanciji ali nemoj mnogo da se nadaš, mi to retko priznajemo pa sačekaj izveštaj tj nalaz servisa. Ništa, slegnem ramenima i odem.
Pet dana kasnije Torexove legende se javljaju, dođite po vaš ispravan akumulator, ja odem, imam šta da vidim, kažu evo vam opravljen akumulator, to će vas koštati 600 dinara, dijagnostika, reformatiranje i punjenje. Mašala, čemu služi garancija? Izvinite, pročitajte bolje garantni list, mi ne odgovaramo za nesavesnu upotrebu i oštećenja nastala njome.
NESAVESNU UPOTREBU? XE/\OY? Zveknuo akumulator koji je normalno išao 37 meseci u istom režimu vožnje i sad nesavesna upotreba? Ništa, platim, uzmem akumulator, doviđenja doviđenja, kažem majstoru druže bolje potraži drugi posao, karma is a bitch ako već radiš za ološ koji vara mušterije nemoj da ode preko tvojih leđa, ti si sirotinja i prekarijat, čovek smrknut, vidi se da radi drugima ono što ne bi voleo da neko radi njemu, okrene se nevoljno i ode.
Ne prođe ni dva meseca, desi se isto, akumulator zvekne na sred ulice Gavrila Principa u po bela dana, napolju 20C, ni traga od teških uslova života i rada jednog jebenog akumulatora. Radi reda okrenem Torexov servis da ih podsetim na to da su rođeni prevaranti, kažu dođite reklamirajte, pomislim aha evo trčim nemam pametnija posla, upalim na kablove (750 dinara, Naxi Taxi) i nastavim da vozim na ovu crkotinu na izdisaju čekajući njenu konačnu i definitivnu smrt, koja je konačno došla prekjuče kada je srebrna Varta ispustila svoju namučenu, škartovsku, lažnu nemačku dušu. Što je najluđe, palila je na -15C, sa dosta verglanja ali palila, a crkla je upo bela dana, u sred grada nakon pauze u vožnji od pola sata.
NARAVOUČENIJE: NE KUPUJTE NIŠTA OD TOREXA, NAROČITO NE VARTU I SLIČNE FENSI SPAKOVANE PREVARE ZA KOJE JE BLACK HORSE SA SEVERA BAČKE RESPEKTABILNI PROIZVOD. NAROČITO IZBEGNITE PO SVAKU CENU BILO KAKVE SKUPE AKUMULATORE SA DUGAČKOM GARANCIJOM TIPA 40 ILI 50 MESECI JER ĆETE DOBITI ŠKART ZA BALKANSKO TRŽIŠTE I NEĆETI MOĆI DA REALIZUJETE GARANCIJU.
A NEKA DEŽURNA TOREXOVA/BATTERY SERVICE KARAKONDŽULA ĆE VAS UZ SVE JOŠ OPTUŽITI DA STE DOTIČNIM AKUMULATOROM POČINILI ETNIČKO ČIŠĆENJE U EX-YU, SPALILI DOMOVE NEZBRINUTE DECE, IZAZVALI PROGON PRVO ALBANACA A ONDA I SRBA SA KOSOVA, BOMBARDOVANJE GRDELIČKOG MOSTA , MIGRANTSKU KRIZU, RUŠENJE U SAVA MALOJ I DA UPRAVO VAŠ AKUMULATOR PREDVODI POKRET PATKICA I PODRŽAVA KANDIDATURU SAŠE JANKOVIĆA. I UBILI KRCUNA NA IBARSKOJ MAGISTRALI!
Ne dozvolite da vas ološ prevesla, kupite najjeftiniji akumulator koji ima broj amper sati koji je predvideo proizvodjač vašeg automobila i što veću impulsnu struju koja je potrebna za dobro paljenje, jer su očigledno svi akumulatori u ovoj zemlji ista govna i svaki dinar veći od minumuma je bacanje para.
Umesto ultra mega fensi Varte od 15.000 dinara sa garancijom od 186 meseci koju ćete iskoristiti kada Srbin sleti na mesec, kupio sam jeftini poljski Magnum, 6.200 dinara, garancija 2 godine. Na -20C pali na prvi ključ, na keca, jedino što izgleda kao i svaki drugi vulgaris akumulator kao obična crna kocka a ne kao da ga je neka fensi dizajnerska firma napravila da glumi čudo tehnološke revolucije a ne jebene primitivnu spravu koja radi na kiselinu i potopljene olovne ploče. STOP PREVARI, AVOID VARTA, AVOID TOREX!
Srdačni pozdravi od mušterije koju ste zajebali jednom i nikada više, zbogom žohari! Srednji prst od mene svakom Varta/Torex bilbordu kojim su iskitili Beograd u potrazi za novim naivčinama poput mene od pre 40 i kusur meseci.
PS. Ove rečenice na engleskom nisu za vas nego za slučaj da neki jebeni reprezentativ Varte iz Kišinjeva vidi ovaj post da odmah shvati suštinu. FUCK OFF!

Korisnikov avatar
iggyboy
Postovi: 1134
Pridružio se: 16 Jul 2012, 14:31
Garaža: 407 coupe 2.2 petrol
Lokacija: pozarevac

Re: Akumulatori

Post od iggyboy » 12 Jan 2017, 19:31

Lep i poucan post

Послато са 5022D уз помоћ Тапатока
▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Korisnikov avatar
tajfun
Postovi: 233
Pridružio se: 16 Jul 2014, 20:59
Garaža: Honda HRV 4X4 92KW
Lokacija: Studenica

Re: Akumulatori

Post od tajfun » 12 Jan 2017, 19:32

Magnum ili Mustang rekao bih da ih isti proizvodjac pravi ja sam kupio za traktor 143 ampera. Na -18 tako dobro vergla traktor da nisam mogao da verujem. Svake zime sam se mucio sa paljenjem ovog traktora evo sad sam se uverio da je problem bio akumulator.

Odgovori