Upaljac u autu u kvaru

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Riskobo
Postovi: 1
Pridružio se: 28 Mar 2018, 22:33

Upaljac u autu u kvaru

Post od Riskobo » 28 Mar 2018, 22:43

Zdravo svima,
Imam problem kod upaljaca na automobilu. Naime kada prikljucim auto transmiter ponekad radi ponekad ne, tj. kada ga namestim i proradi svaki put kada ga pipnem ili pomeril milimetar on se iskljuci. Pa me zanima da li je moguce da se upaljac u automobilu pokvario, nisam probao na drugim automobilima i nemam neki drugi punjac ili transmiter da probam. :D
Hvala na pomoci
Srdacan pozdrav.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Upaljac u autu u kvaru

Post od McGruja » 29 Mar 2018, 04:33

Izgleda da je do kontakta na transmiteru

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Upaljac u autu u kvaru

Post od Sloba » 29 Mar 2018, 08:02

Ne lezi svaki uredjaj (punjac, transmiter, upaljac) isto na svakim kolima. Neke uticnice su dublje, neke plice. I precnik je diskutabilan, iako bi trebalo da to bude standard, u deseti deo milimetra. Ja sam na Mazdi probao Xiaomi Roidmi mk2 i uopste nije mogao da ostvari kontakt. Na Suzukiju neki Hama punjac prekida kako se pomeri, drugi punjaci puno lepse kliknu u leziste i ne prekidaju. Ne tvrdim da je ovo ili ono, ali je verovatno sve u redu sa uticnicom, a problem pravi transmiter.

Narocito su problematicni uredjaji koji imaju vrh nalik polulopti, oni znaju da prave problem. Starije resenje gde je plus sisica sa federom je pouzdanije. I masa je drugacije izvedena. Na novim je fiksna i u ravni sa telom punjaca, dok stariji imaju metalnu plocicu koja je izbacena. Napravili su gore zarad dizajna. Xiaomi se na novoj generaciji Roidmi-ja vratio na staro resenje i to sve govori.



Sent from my MI 5s using Tapatalk


SlikaSlika





Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Upaljac u autu u kvaru

Post od nikaragva » 30 Mar 2018, 11:22

Pa jel ti radi upaljac?
Ako on ne radi, onda je mozda do izvora.

Odgovori