Golf 4 1.6 FSI

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
MIre
Postovi: 3
Pridružio se: 13 Jun 2018, 00:14

Golf 4 1.6 FSI

Post od MIre » 13 Jun 2018, 00:30

Pozdrav ljudi, skoro sam kupio ovaj redak model golf 4, bio je u ekstra stanju i to je presudilo da ga uzmem pored toga sto je FSI model. Od kad sam ga kupio bila je upaljena lampica ,,check engine" ali je auto radio fantasticno i nije bilo nikakvih problema. Posle odredjenog vremena sam odlucio da odvezem auto na servis cisto da vidim zbog cega svetli lampica i nakon dijagnostike majstor je utvrdio da je problem u usisnoj grani motora, nakon cega je otvorio usisnu granu i navodno ocistio i ispravio sta je bilo potrebno, medjutim posle toga motor se vise ne ponasa isto kao ranije, malo je priguseniji na gasu i ima drugaciji zvuk. Nakon toga sam opet oterao auto kod majstora da vidi sta je problem i on je ustanovio da mora da se menja celokupna usisna grana, a problem je sto je nemoguce naci ovakvu polovnu usisnu granu za ovaj FSI model, cak ni u inostranstvu, dok je nova preko 400eur... Interesuje me da li neko ima neka iskustva u vezi ovog problema? Da li imate preporuku za nekog majstora koji radi iskljucivo VW koji bi mozda mogao da resi ovaj specifican problem? Ili slucajno ako znate gde bi mozda mogao da potrazim polovnu granu, mada licno ne verujem da ima igde. Hvala

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od ftj » 13 Jun 2018, 00:58

Nisam znao da ima golf 4 fsi. Mana fsieva a pogotovo atmosferskih, je sto se usisna grana i ventili mogu zaprljati i zapusiti od ugljenika a resenje je kompletno skidanje i ciscenje. E sad, nije lako naci majstora koji bi to zeleo da radi al pre bih rekao da je to resenje nego nabavka polovne.

MIre
Postovi: 3
Pridružio se: 13 Jun 2018, 00:14

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od MIre » 14 Jun 2018, 18:25

Jeste, majstor je ocistio sve i nakon toga isti problem. Problem je navodno u mehanizmu koji regulise rad klapni, kako je on rekao odredjeno vreme rade kako treba i nakon toga su neusaglasene ili blokiraju u jednom polozaju i zato prijavljuje kvar na dijagnostici.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od ljubitelj » 14 Jun 2018, 19:36

Svaki majstor moze da resi problem i ugradi novu, ne mora specificno VW servis da bude. Tvoje je da nabavis novu usisnu granu kao komplet kod VW. Mehanizam vrtlozenja ti je otkazao, pohabao se i bolje je odmah uzeti novu nego polovno isto manje vise pohabano koja ce manje vise kratko trajati.

Ovaj mehanizam utice i na potrosnju tako da je i sa te strane dobro sto pre osposobiti.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od ftj » 14 Jun 2018, 19:49

Nisam majstor(al mogu da pogledam hehe) al nisam do sad cuo za taj slucaj kod fsieva da otkaze mehanizam klapni al zato zapusavanje usled 'carbon buildup'(ne znam kako bih to preveo na srpski ali otprilike nakupljena čađ) je slucaj u 99% primeraka atmosferskih fsieva tako da bih ja probao kod drugog majstora i to sa komplet skidanjem usisne grane i ciscenjem usisnih ventila(guglaj fsi carbon buildup). Posao uopste nije mali i brz i proverio bih sta je taj majstor tacno radio jer postoji gomila brzih cudotvornih resenja koja ne zavrsavaju posao.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od ljubitelj » 14 Jun 2018, 19:57

Gledao reportazu na TVu iz servisa bas ovaj slucaj usisa vezan za celu VAG grupu. Pojede se poti i tu je kraj. ECU ne moze da locira polozaj a VAG nije predvideo reparaciju nego zamenu.

Slicno je i sa EGR kompletom, kada ne radi mikro prekidac na pogonskom motoru klapne usmerivaca uone cetvrtaste kanale menja se ceo komplet. Cena slicna, oko 450 evra koliko se secam u originalu i neka zamenska koja se kao ne preporucuje 350 evra.
Plus rad naravno.

MIre
Postovi: 3
Pridružio se: 13 Jun 2018, 00:14

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od MIre » 16 Jun 2018, 13:56

Hvala na odgovorima, slazem se da je najbolje uzeti novu i resiti problem, ali izdvojiti 1/5 od ukupne cene vozila za jedan deo je malo problematicno. Uprkos tome imam to u planu. S obzirom da vozilo funkcionise manje vise regularno pitam se da li da nastavim normalno da vozim sa ovakvom usisnom granom dok ne uzmem novu i da li ima nekih vecih posledica?

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od Mladen7 » 16 Jun 2018, 14:03

Jel si razmišljao o dekarbonizaciji?
Radi se bez skidanja delova ,ne bi trebalo da je preskupa.
Izguglaj ko radi i gde ,u zavisnosti gde si.

Da sam na tvom mestu prvo bih to probao, jer kao što sam naziv kaže upravo čisti usis od tih naslaga. Nije invazivno, tj neće ti sjeb*ti nešto.

Definitivno je prvi izbor ako uzmeš u obzir i cene ostalih opcija, a kažem vrlo je verovatno da ti reši problem.

RNE-L21


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Golf 4 1.6 FSI

Post od Heinz » 16 Jun 2018, 14:36

Ima sad neka nova mašina u LAV autu za ta čišćenja, nazovi i pitaj.

Odgovori