Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od lami » 18 Jul 2018, 20:01

@viktor
Nema problema, idi na ovaj link sto sam postavio i odaberi gore hrvatski ili engleski, klikni na c3, pojavice se c3 i, c3 ii i c3 iii, kliknes na prvi i odaberes najstariju genereaxiju, 2007, i to ti je uputstvo koje ne bi trebalo preterano da se razlikuje iako ti je auto stariji 3 godine.
Na srpskom imas samo c3 II i C3 III, nema prve generacije

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od Vladapetr » 18 Jul 2018, 20:37

Pogledajte koliko je C4 Picassa na ulicama, sa 2.0 HDI motorom je išao samo taj tzv. "polu-automatik" a većinom su išli i u 1.6 HDI. Nije on ni izbliza toliki krš kako se ponegde predstavlja. Majstor za automatske menjače kojeg sam konsultovao dok sam (izmedju ostalog) razmatrao i C4 Picasso, se vrlo pohvalno izrazio o tom menjaču. I po pitanju dugovečnoati, i po pitanju cene.

@Viktor987 ako se odlučiš na popravku, mogu ti pustiti kontakt na pp. Njega mi je preporučio drugar koji je vrsni mehaničar.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od dragvorl » 18 Jul 2018, 20:51

ljubitelj je napisao:
18 Jul 2018, 19:26
Ne znam to za japanske da je pocetkom 2000tih PSA ugradjivao, sve koje sam pitao su mi rekli da je ZF kodne oznake AL4 kod PSA.
Nazalost ne znam kako bi pomogli kolegi, nisam cuo da postoji neki serviser za te konkretne menjace u Srbiji a ono sto sam procitao da u samoj Francuskoj servisi ne umeju da ih poprave.
Ovaj poznanik je isao sa svojim u Pariz na servis menjaca, tamo su mu rekli da baci auto tj kupi novi sto je na kraju i uradio. Ovde prodao sa FR tabilcama a kupio manuelac.
AL4 ili DP0 je odavno na trzistu i isao je u jako puno francuza. Nije ZF razvoj nego francuski. Ima 4 brzine samo, u ono vreme 1999. je to bilo normalno. Menjac se i u Srbiji uspesno remontuje jer je vec dugo na trzistu, ima delova a i popularan je. Dugotrajnost mu nije jaca strana, ali kao i za sve ostale menjace vazi, redovna zamena ulja, cist sistem za hladjenje i dosta muka je reseno u startu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od ljubitelj » 18 Jul 2018, 23:04

ZF proizvodi taj menjac 4HP20, bas je cudno da su razvoj prepustili francuzima. isti ide u PS, Reno, Volvo 4 serije, Mitsubishi itd. samo je interna kodna oznaka razlicita.
Nije problem u 4 brzine nego kratkotrajnost ispravnog rada. Kazu da retko sastavi 2-3 godine bez posete servisu. I to na tada novom autu.
Ima ih koji dostignu i 150.000km, redje zverke :)
Dajte uput u neki servis koji provereno radi sa njim i ima delove za remont.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od Heinz » 18 Jul 2018, 23:15

Ja ću bez da ostavim link servisa gde sam bio nešto da se raspitam, pričao sa gazdom, deluje normalan čovek.
Pričali smo nešto i za C3 taj robotizovani, ne sećam se tačno detalja.
A i jedan kolega s foruma je tamo remontovao menjač sa Fijata, tj njegov mehaničar je tamo odneo menjač, pa može i on možda da se uključi.

https://www.facebook.com/AutoServisVN/

Reklama bez dinara :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od dragvorl » 18 Jul 2018, 23:47

Delovi za taj menjac nisu problem, znam par servisa u NS koji ih imaju. Ako treba dacu na pp kontakte.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Viktor987
Postovi: 12
Pridružio se: 18 Jul 2018, 17:29

Re: Citroen C3 1.4 HDI tiptronik problem

Post od Viktor987 » 19 Jul 2018, 20:18

Odneo sam ga kod majstora, kaze da je potrebno da se apdejtuje menjac, sve ostalo je u redu, a posto za nekih nedelju dana putujem kaze ne bi bas da ga sad apdejtuje jer ne zna kako ce da se ponasa posle toga, da mi ne napravi neki problem u toku puta.
Ovako kad se pojavi taj zvuk treba samo da se sklonim sa strane, iskljucim i ukljucim auto i resetovace se i nece se vise cuti bar neko vreme.

Tako da cu da odem kod njega kad se budem vratio sa odmora, pa javljam dalje kako je sve to proslo u slucaju da jos neko ima slican problem pa da ovaj post bude od koristi.

Hvala na linkovima i preporukama, iskoristicu ih ako bude trebalo, mada nadam se da nece :D

Odgovori