Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Пунтилак
Banned
Postovi: 228
Pridružio se: 16 Jan 2018, 16:16
Lokacija: favela Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Пунтилак » 19 Okt 2018, 14:10

nikaragva je napisao:
19 Okt 2018, 11:24
Jbg, postavljas neka decija pitanja. Otkud ja znam jel neko nekad tuzio nekog zbog toga sto mu se filter ulja raspao u Americi.
Ne sumnjam da će i odgovor biti dečiji.
nikaragva je napisao:
19 Okt 2018, 11:24
Otkud ja znam jel neko nekad tuzio nekog zbog toga sto mu se filter ulja raspao u Americi.
Pa kako onda možeš onako da tvrdiš da 100% znaš znanje i 100% si siguran da motori crkavaju zbog filtera koje ne potpisuje Đani Versaće?
A logika kaže da bi motori masovno crkavali jer se ne-brend filteri prodaju više nego brendirani .

Čak i u Americi većinski koriste nebrend ili najjeftinije filtere poznatijih proizvođača i taj info ti je dostupan na netu takođe ( hint - market share).
nikaragva je napisao:
19 Okt 2018, 11:24
Da ti pojednostavnim:
izbor 1: pera peric pravi filtere iza u garazi, zove ih mrnjau filteri, kostaju 500 dinara komad.
izbor 2: mann pravi filter, kostaju 1500 dinara komad.

Pitanje je kome vise verujes, pa ces i njegove filtere kupiti. Naravno u oba slucaja se radi o original filterima, ne kopijama.
Neko ce reci sve je to isto sranje i kupiti mrnjao, 1000 din razlike ce potrositi na pivo sa drugarima.
Neko ce reci mislim da nije isto sranje, mann ima ogromnu armiju inzenjera koji su nesto ispitivali, platicu 1000 vise.
Obojici dobro, svima dobro :)

Znaci filter nije samo kostanje papira, koji mozda u oba slucaja vredi 50 dinara, pa ce pera zaraditi 450 dinara, a mann 100, po filteru. Jer je mann ulozio ogroman novac u razvoj filtera, nije to palo sa neba. Taj isti razvoj je iskoristio i pera, jer odakle njemu inace ideja da pravi bas tako filter kako ga pravi?
Posto nikakvu logika niti argument nisam dobio od tebe, boldovano je zapravo suština. To je tvoja vera i ništa više od toga. Trgovci to znaju i na takve računaju ;)
Neki ljudi jednostavno vole da veruju u šarenu lažu-ambalažu, nasedaju na reklamu i imaju samozadovoljni osećaj kad za istu stvar plate 3 puta više, jer tripuju da su kupili kvalitet :D

Ja ne verujem trgovcima ( radio sam u veleprodaji, druga najveća svetska firma) , ne verujem prerušenim forum promoterima ( sve firme a i partije ih danas imaju) a imam tehničko obrazovanje koje često pomogne a tu je i logika ala "verujem svojim očima više nego tuđim rečima".


Btw, je l ti palo na pamet da filter papir različiti proizvođači kupuju npr od BASF-a ? Isto je sa praškom za veš ( rumunski, srpski, nemački - svi bazne sirovine kupuju u istoj firmi ). Isto je i sa stiroporom, sa peletima za PVC prozore, lekovima, sa sokom od pomorandže... najrazličitijim proizvodima.

Osnova je ista ( pravi ih par privilegovanih firmi iz uticajnih zemalja), razlika finalnih proizvoda je ambalaža /brend ili sitna funkcionalna razlika , bezvredna pažnje i razlike u ceni. Ali brendomanija je čudo....

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od ljubitelj » 19 Okt 2018, 14:23

u Americi i Evropi nema nebrendiranih filtera, nepoznatog porekla, u legalnoj prodaji
Cak i kod nas nisam nikada video takav "divljeg" porekla ni u jednoj radnji.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Ivan » 19 Okt 2018, 14:32

Bosch pravi svašta, ali npr brisace koje prave kod nas za prvu ugradnju ne rade nikako u istom kvalitetu za Pežo i za Mercedes, traže različitu cenu i različite specifikacije i ne bude ista sirovina.

Tako i dizne koje pravi Bosch nisu iste za Fiat i BMW, mogu biti i kvalitetnije za Fiat (npr jtd) ako je tako traženo, ali opet nije isti nivo kvaliteta iako sve se to pakuje pod "jednim krovom".

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od igor_harris » 19 Okt 2018, 14:35

Sve je to zavera udbasa i srbozdera...

Korisnikov avatar
Пунтилак
Banned
Postovi: 228
Pridružio se: 16 Jan 2018, 16:16
Lokacija: favela Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Пунтилак » 19 Okt 2018, 14:44

Žena može da bude sa sela ali filter mora iz Njemaćku.. :D
ljubitelj je napisao:
19 Okt 2018, 14:23
u Americi i Evropi nema nebrendiranih filtera, nepoznatog porekla, u legalnoj prodaji
Cak i kod nas nisam nikada video takav "divljeg" porekla ni u jednoj radnji.
Pod "nebrend" mislilo se na manje zvučne proizvoče ( Pionir, Frad itd).
Mislio sam da je očigledno ali izgleda treba da se crta
igor_harris je napisao:
19 Okt 2018, 14:35
Sve je to zavera udbasa i srbozdera...
Što? Čak i masni proleteri su pravili sasvim Ok filtere jer to nikakva filozofija nije - dokazi i dalje voze drumovima.

Ali Kosovo Republjik jeste zavera srbomrzaca i ostalih šugoslovena :)

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od A170T » 19 Okt 2018, 16:00

Auto je skupa stvar koja se ne kupuje svaki dan i ljudi bi hteli da im to ulaganje ima sto duzi radni vek tako sto ce ubaciti kvalitetne delove. Ja licno nisam posebno vezan za neki brend filtera, stavljam ono sto je majstor u mogucnosti da nabavi, ako bi vec mogao da biram to bi bila neka cenovno srednja klasa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka



Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Risto » 19 Okt 2018, 21:13

Dosta toga sam video kroz ove 3 nedelje, a tek ću još da naučim i vidim :D Imaćete insajdera za temu filtera svih vrsta :)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od botr » 19 Okt 2018, 21:22

Continental i Tigar nabavljaju sirovinu od istog dobavljaca .... Znaci TIgar gume su jednako kvalitetne kao i Continental, a vi placate samo natpis na gumi.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od dragvorl » 19 Okt 2018, 21:26

Ali gde ti je dokaz za to? :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Пунтилак
Banned
Postovi: 228
Pridružio se: 16 Jan 2018, 16:16
Lokacija: favela Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Пунтилак » 19 Okt 2018, 22:44

botr je napisao:
19 Okt 2018, 21:22
Continental i Tigar nabavljaju sirovinu od istog dobavljaca .... Znaci TIgar gume su jednako kvalitetne kao i Continental, a vi placate samo natpis na gumi.
Dobavljač i proizvođač nisu isto .

Tigar je economic klasa u francuskoj grupaciji , Continetal u nemačkoj.
Da bi nešto znao o tome morao bi da znaš ponešto i o politici / istoriji kolonijalnih sila čak jer osnovnu sirovinu za auto gume i danas kontrolišu ex kolonijalne sile i Amerika. I baš zato nemačka guma nikad ne može da bude istog kvaliteta po istoj ceni kao francuska ili američka ;)

Ali objasniti to prosečnom balkancu, ljubitelju sekundarnih sirovina iz Njemaćku - je uzaludan posao.
Uživajte kako ste navikli, treba i trgovci od nečega da žive.

Over and out :opustanje:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Saša » 20 Okt 2018, 00:03

Continental je premium proizvođač, Puntilak. Ali naravno, ima i liniju jeftinijih "eko" guma (kao i svi drugi proizvođači). To što si verovatno dobio te gume na Puntu ne znači da trebaš da ga trpaš u isti koš sa Tigrom. Ta njihova najjeftinija guma je opet skoro duplo skuplja od Tigra u istoj dimenziji. Izvlačiš mnogo pogrešnih zaključaka i paralela.

TT



Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od dag81 » 20 Okt 2018, 00:13

botr je napisao:Continental i Tigar nabavljaju sirovinu od istog dobavljaca .... Znaci TIgar gume su jednako kvalitetne kao i Continental, a vi placate samo natpis na gumi.
Ha ha, bolji trip cuo nisam.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Пунтилак
Banned
Postovi: 228
Pridružio se: 16 Jan 2018, 16:16
Lokacija: favela Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Пунтилак » 20 Okt 2018, 11:43

@ Saša

To si tvrdio i kad sam rekao da je Ilon mask prevarant , kad gle - zabraniše mu ulazak u "rođenu" firmu na par godina :rofl:

Slika
Slika

Ali boli ga uvo... i dalje prodaje bacače plamena protiv zombija :mrgreen: a ovako naduvan ko zmaj, svašta će još da "smisli" ( a neki će i da mu veruju)

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Post od botr » 20 Okt 2018, 16:58

dag81 je napisao:
20 Okt 2018, 00:13
botr je napisao:Continental i Tigar nabavljaju sirovinu od istog dobavljaca .... Znaci TIgar gume su jednako kvalitetne kao i Continental, a vi placate samo natpis na gumi.
Ha ha, bolji trip cuo nisam.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Po istoj analoigiji da su svi filteri isti, jer svi nabavljaju materijal (papir) od istog proizvodjaca.
Пунтилак je napisao:
19 Okt 2018, 14:10


Ja ne verujem trgovcima ( radio sam u veleprodaji, druga najveća svetska firma) , ne verujem prerušenim forum promoterima ( sve firme a i partije ih danas imaju) a imam tehničko obrazovanje koje često pomogne a tu je i logika ala "verujem svojim očima više nego tuđim rečima".


Btw, je l ti palo na pamet da filter papir različiti proizvođači kupuju npr od BASF-a ? Isto je sa praškom za veš ( rumunski, srpski, nemački - svi bazne sirovine kupuju u istoj firmi ). Isto je i sa stiroporom, sa peletima za PVC prozore, lekovima, sa sokom od pomorandže... najrazličitijim proizvodima.

Osnova je ista ( pravi ih par privilegovanih firmi iz uticajnih zemalja), razlika finalnih proizvoda je ambalaža /brend ili sitna funkcionalna razlika , bezvredna pažnje i razlike u ceni. Ali brendomanija je čudo....
Пунтилак je napisao:
19 Okt 2018, 22:44
botr je napisao:
19 Okt 2018, 21:22
Continental i Tigar nabavljaju sirovinu od istog dobavljaca .... Znaci TIgar gume su jednako kvalitetne kao i Continental, a vi placate samo natpis na gumi.
Dobavljač i proizvođač nisu isto .

Tigar je economic klasa u francuskoj grupaciji , Continetal u nemačkoj.
Da bi nešto znao o tome morao bi da znaš ponešto i o politici / istoriji kolonijalnih sila čak jer osnovnu sirovinu za auto gume i danas kontrolišu ex kolonijalne sile i Amerika. I baš zato nemačka guma nikad ne može da bude istog kvaliteta po istoj ceni kao francuska ili američka ;)

Ali objasniti to prosečnom balkancu, ljubitelju sekundarnih sirovina iz Njemaćku - je uzaludan posao.
Uživajte kako ste navikli, treba i trgovci od nečega da žive.

Over and out :opustanje:

Pa? Zanimljivo, svi filteri su isti jer proizvodjaci nabavljaju materijal od istog proizvodjaca, ali kod guma ta logika ne vazi?!

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Interval zamene filtera i ulja, preporuke i iskustva

Post od Vladapetr » 20 Okt 2018, 18:13

Nije mi jasno kako nalazite motiv za dalju raspravu, čovek troluje toliko očigledno i bez ikakve mere.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori