Svetlo za tablicu fiat punto

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
punto
Postovi: 2
Pridružio se: 10 Okt 2018, 09:44

Svetlo za tablicu fiat punto

Post od punto » 10 Okt 2018, 10:02

Molim clanove koji su imali ovaj problem da pomognu oko resavanja. Naime posle prijave na instrument tabli da mi neradi neka sijalica utvrdio sam da je u pitanju svetlo za tablicu neispravno. Kupio sam novu sijalicu i izvrsio zamenu. Medjutim i posle zamene sijalice svetlo nije proradilo, uzeo sam unimer i proverio dovod struje i konstatovao da mi uopste ne dolazi struja do sijalice. Instrument tabla mi vise ne prijavljuje da mi je sijalica neispravna. S obzirom da je svetlo za tablicu povezano da se pali cim se upale bilo koja svetla na kolima neverujem da je u pitanju neki osigurac mada sam i to proveravao i nisam nasao da je neki osigurac crkao odnosno neispravan. Zato molim ako je neko imao taj problem i resio, da mi pomogne da i ja uspem da resim to. Hvala unapred.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13014
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Svetlo za tablicu fiat punto

Post od Saša » 10 Okt 2018, 11:52

Signalizacija pregorele sijalice kod Punta uopšte ne reaguje na tu sijalicu u tablici, tako da je osnovni problem bio negde drugde (što ti se na kraju i pokazalo da je tako jer se ta signalizacija ugasila iako ti sijalica i dalje ne svetli). Što se tiče same sijalice - po tvom opisu negde imaš prekid u žici koja dovodi struju do nje, moraš naći gde je.

p.s. Gde si proveravao ima li struje? U samom grlu sijalice ili u žici iza njega?

punto
Postovi: 2
Pridružio se: 10 Okt 2018, 09:44

Re: Svetlo za tablicu fiat punto

Post od punto » 10 Okt 2018, 15:24

Saša je napisao:
10 Okt 2018, 11:52
Signalizacija pregorele sijalice kod Punta uopšte ne reaguje na tu sijalicu u tablici, tako da je osnovni problem bio negde drugde (što ti se na kraju i pokazalo da je tako jer se ta signalizacija ugasila iako ti sijalica i dalje ne svetli). Što se tiče same sijalice - po tvom opisu negde imaš prekid u žici koja dovodi struju do nje, moraš naći gde je.

p.s. Gde si proveravao ima li struje? U samom grlu sijalice ili u žici iza njega?
Da proveravao sam u grlu gde dolazi sijalica a zice sam pratio do zadnje svetlosne grupe na levoj strani odakle i dolaze i nisam primetio da je negde ostecena zica. Moracu izgleda jos da trazim pa i na samim zicama da proverim ima li napona

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13014
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Svetlo za tablicu fiat punto

Post od Saša » 10 Okt 2018, 15:55

Bocni za svaki slučaj vrhom probne lampe sam kabal iza konektora (zabodi u njega vrh tog "šrafcigera"), ako već nisi, da se uveriš da nije problem u stvari u samom grlu. Naravno, onu štipaljku zakači negde na karoseriju.

TT


Odgovori