MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
MMitke
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Okt 2018, 10:02

MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od MMitke » 26 Okt 2018, 10:14

Pozdrav,

Imam MINI COOPER S 2003 godiste i poceo je da mi se cuje SUPERCHARGER i malo mi brze podize temperaturu, moja je pretpostavka da su se zupcanici pojeli i da vodena pumpa nema dovoljan br. obrtaja. Da li neko zna gde bih mogao da nabavim kompletan set za reparaciju koji ukljucuje zupcanike, hteo bih sam da radim popravku. Ili ako ne da li neko mozda zna ko radi reparaciju SUPERCHARGER-a

Svaka informacija je od pomoci.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od Geza » 26 Okt 2018, 20:47

BMW prodavnica delova?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od somi-car » 26 Okt 2018, 21:41

Bas je juce bila emisija wheelers dealers,gde su servisirali auto kao tvoj. Odradili su i servis turba.

Zamenili ulje u dva rezervoara (prvi 100ml ulja , drugi 20ml ulja-ako sam dobro zapamtio). Bukvalno se odvrnu dva krstasta srafa.

Kazu da je taj sistem gotovo vecan. Jedino sto se nesto ne secam da se uz pomoc antifriza hladi taj sklop. Znam samo da se vazduh koji tu prolazi hladi uz pomoc interkulera.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od nuk » 26 Okt 2018, 22:11

Da, ona emisija gde su radili MC40 pretpostavljam.
Teško da su zupčanici u pitanju, ne odlaze oni tek tako na SC, morali bi dugo da rade na suvo tj. SC bi se čuo itekako pre bilo kakvih simptoma. Ono što je zanimljivo, SC je izuzetno prost sistem i neverovatno je da majstori to izbegavaju da rade.
Što se seta za reparaciju tiče, siguran sam da na ebay.co uk to možeš da nađeš s'obzirom na poreklo minija, svakako bih savetovao da se prvo skine i pregleda SC pre kupovine bilo čega, u emisiji su radili preporučeni servis SC na 160.000 i podrazumevao je zamenu ulja i ležajeva, ulje ide u dve komore i obe je falila neka količina na toj kilometraži

Sent from my x2 using Tapatalk


MMitke
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Okt 2018, 10:02

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od MMitke » 27 Okt 2018, 12:38

Hvala na brzim odgovorima,

Ja sam uspeo da nadjem da narucim set za reparaciju ali bez zupcanika, ostalo sve ima. Nije meni frka da ga otvorim da zamenim lagere, semeringe i ulje. Najverovatnije cu to da odradim u decembru ako budem stigao. samo bih hteo da znam gde bih mogao da nadjem zupcanike za slucaj da su osteceni.

MMitke
Postovi: 6
Pridružio se: 26 Okt 2018, 10:02

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od MMitke » 18 Jan 2019, 13:10

Evo ako je ko zaiteresovan da vam kazem sta je problem. Rasturio sam pola auta i iazvadio supercharger, problem je bio u zupcanicima koji pokrecu pumpu za vodu, verovatno je zato dosta cesto palio ventilator. Semering se ostrtio i ta komora je ostala bez ulja. Ostetilo zupcanike, jedan iglicaski i jedan kuglicasti lezaj, naso sam samo prsten od lezaja a kuglice i i iglice ne postoje. Kucista lezajjeva i semeringe sam sredio jos cekam da mi naprave zupcanike i to je to. 😉

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od passenger » 18 Jan 2019, 14:31

:pivo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MINI COOPER S (R53) SUPERCHARGER problem pregrevanje

Post od nuk » 18 Jan 2019, 20:48

Svaka čast!

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Odgovori