Fiksni umesto plivajućeg zamajca

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Diggler
Postovi: 2
Pridružio se: 04 Nov 2018, 22:07

Fiksni umesto plivajućeg zamajca

Post od Diggler » 05 Nov 2018, 00:11

Ne znam da li je na svim automobilima ovaj zahtev izvodljiv, cuo sam na vise strana da se ovo odradilo i da se auto isto ponasa isto kao i sa plivajucim zamajcem.
Pored ustede novca , koje su druge razlike i sta sve trpi nakon ove operacije i da li ugradnja mehanickog zamajca moze da utice na performasne automobila i na generalno komfor u voznji?
Citao sam negde da je u buljavom polu sa 1.9tdi motorom od 101ks ugradjivan plivajuci zamajac, a na ibici i fabiji sa istim motorom mehanicki .

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od sasa lbg » 05 Nov 2018, 07:32

Pug i citroen za hdi imaju valeo setove bez plivajuceg za 1.6 hdi a pretpostavljam i za 2.0 hdi.
Ford za tdci nema ,to je ono sto znam.
Ponasa se 2% losije u smislu trzanja kad si grub ,znaci prakticno isto.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 830
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od Rolla » 05 Nov 2018, 08:05

Mozda je subjektivni osecaj u voznji isti ili sa malim razlikama, ali menjac sa fiksnim zamajcem trpi mnogo vece opterecenje.

Sent from my E5603 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od OMP » 11 Nov 2018, 20:59

bez obzira sto postoje fixni zamajci da se kupe za odredjeni model siguran sam da to nisu fabricke varijente vec se neko setio da pravi i prodaje po ovakvim trzistima kakva smo mi gde svako gleda da ustedi na ovaj ili onaj nacin, naravno da nije pametno staviti fixni umesto plivajuceg bez obzira sto ce mnogi tvrditi da nista ne smeta, mozda nece i smetati neko vreme ali isto tako moze i da napravi vecu stetu nego taj pokvareni plivajuci koji je zamenjen, pricao sam sa vise majstora na tu temu i niko nije rekao pozitivno misljenje

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od ChobbyNS » 11 Nov 2018, 23:45

OEM su varijante, sad koliko je dugoročno gledano dobro po auto to niko ne može reći.


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od Ivan » 12 Nov 2018, 07:02

Nije to videlo oem, mi volimo da kažemo oem ako je nešto aftermarket u kvalitetu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od member » 12 Nov 2018, 07:24

Pitao sam i ja slično pitanje pre nekoliko meseci.
I onako usput kad sam bio kod poznanika što ima servis u Sloveniji, spomenem mu te "prepravke" zamajca koje se rade u Srbiji... E da ste mu videli izraz lica?
Čovek me gleda bledo,u fazonu WTF.
Nije mi verovao, morao sam da mu pokažem par linkova na netu.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od ChobbyNS » 12 Nov 2018, 08:57

Ivan je napisao:Nije to videlo oem, mi volimo da kažemo oem ako je nešto aftermarket u kvalitetu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Kako nije oem ako je valeo ugrađivao setove fabrički u određene modele?
OEM=original equipment manufacturer.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od OMP » 12 Nov 2018, 09:05

pa ako je valeo ugradjivao kvacilo u alfu npr. ne znaci da je alfa trazila da valeo pravi i fiksne zamajce koje ce sutradan prodavati kao zamenski deo, da moze taj fiksni vrv bi u alfi odmah njega stavili kao prva ugradnja, nego je valeo vrv to pravio na svoju ruku i ponudio odredjenim trzistima kao opciju... kad bi otisao u ovlasceni servis i potrazio fiksni zamajac vrv to ne bi dobio nikad

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od Ivan » 12 Nov 2018, 09:12

Oem je onaj deo na kome piše recimo alfa Pežo Mercedes i koji fabrika ugrađuje ili prodaje.

Sve što valeo ili neka druga fabrika samostalno radi/prodaje/ugrađuje je aftermarket.

Evo ga oem alfa zamajac, fpt (Fiat powertrain) by valeo.

To što je neki tamo levi recimo valeo aftermarket set nije kopija aftermarket, već "original" aftermarket ga i dalje ne čini oem već je obrni okreni aftermarket.

Oem deo košta daleko više sa razlogom, to što opet neki servisi kod nas hoće da naplate oem a ugrade aftermarket nikako ne znači da je isto, ni blizu.Slika

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od OMP » 12 Nov 2018, 09:35

upravo tako

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od ChobbyNS » 12 Nov 2018, 09:41

Ok, ali sama reč kaže originalni proizvođač opreme a ne originalni deo. . . Valeo je ozbiljna firma i ne verujem da bi pravili setove koji uništavaju auta u ekspresnom roku, sigurno su izvršena neka istraživanja i testiranja pre početka prodaje.
Bilo bi lepo kad bi imali nekog ko je uradio tu konverziju i vozio malo duže, da podeli svoja iskustva.

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od Neo » 12 Nov 2018, 09:59

Kod mene je tako zadnjih 10k km. Mala kilometraža da bi se pričalo o trajnosti, ali za sad sve ok.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od OMP » 12 Nov 2018, 10:02

cisto sumnjam da su mogli da naprave istrazivanja i testove na svim automobilima koji imaju plivajuci a pretpostavljam da znas koliko na trzistu ima falš robe i to jako dobrih kopija tako da i taj valeo moze biti neki kinez, ne znam ali znam da u normalnim zemljama niko ne stavlja fiksni umesto plivajuceg, kod nas sirotinje sve cemo da izmislimo da bi nam bilo jeftinije, niko ne razmislja na duze staze vec daj da resimo konkretni problem sto jeftinije mozemo, po fazonu necu ja to mnogo da vozim pa cu da prodam, a majstor ko majstor bas ga briga recice ti dobar je i fiksni smao da uzme pare, kao sto ja rekoh imam dosta mehanicara medju prijateljima i niko nije misljenja da je dobro menjati plivajuci za fiksni...ako nemas love za novi kupi dobar polovan plivajuci svakako je bolje nego novi fiksni, bar bih ja uvek tako radio

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Mehanicki umesto plivajuceg zamajca

Post od Heineken » 12 Nov 2018, 10:06

Drugar je kupio 307 2.0 hdi 136 na kome je stavljen fiksni zamajac, vozio sam se par puta u autu i ima ta neka sitna trzanja kada se krece. Licno nikada ne bih to stavljao ali on je u fazonu ko ga jebe nisam lud da dam tolike pare za zamajc :kezo: Dosad je utukao u njega na bezveznu sminku toliko da je mogao nov plivajuci da stavi :kezo:

Odgovori