Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od sebekkg » 28 Feb 2012, 20:53

Imam problem na desnom tocku, tacnije kad je rupica neka mala, ili neravnina, decni tocak sasvim ok, ali desni se cuje kada se predje njime, i malko imas utisak kao da je labavo vezan, ako me razumete, sada ne znam da nije do ramena, ili do amortizera, ili cega vec, posto su silent blokovi ok, to sam radio pre godinu,i to su stavljeni bolji, tako da to nije sigurno. Sta li moze biti i koliko je cena delova, posto mislim da mogu se i uzeti aftermarket, da su opet dobrog kvaliteta(3.5-4 /5)
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od nikaragva » 28 Feb 2012, 21:03

Meni se to culo pre 50,000km, a evo sad opet. U pitanju je bila gumica na stabilizatoru balans stangle.

Korisnikov avatar
AR33401
Postovi: 61
Pridružio se: 15 Jan 2012, 23:44
Garaža: Alfa Romeo 145 1.7 16v
Lokacija: Beograd, Zemun polje
Kontakt:

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od AR33401 » 01 Mar 2012, 22:47

Negde ima luft sigurno. Treba podici auto i proveriti. Najjednostavnije je da svratis kod nekog ko centrira trapove, da bace pogled. Napamet je tesko reci

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Laki021 » 01 Mar 2012, 23:10

Moze biti svasta. Ja sam imao situaciju da mi je tako na laguni lupao preko neravnina a resio sam problem za minut. Otvorio haubu i dotevao onaj sraf na solji amortizera valjda, skroz gore se nalazi i obicno je poklopljen plastikom.
Samo hocu da kazem da moze biti i totalna sitnica.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Floyd » 20 Mar 2012, 09:25

Jutros krenem od kuce i pri prelasku preko neravnine cujem lupanje iz prednjeg levog tocka (mozda je i desni).
Prvo sam pomislio da nije nista ali se lupanje pri svakom narednom prelasku preko neravnina ponavljalo :zbunjen:
Takodje pri malo ostrijem ulasku u krivnu se isto cuje lupanje tako da sam posle u krivine ulazio kao baba jer ne znam sta bi moglo da bude.
Ima li neko ideju sta je problem?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od nuk » 20 Mar 2012, 09:56

moze da bude bilo sta na trapu, bez kanala nista.
ne znam zasto sumnjas na amortizer ali ako se on tako cuje znaci da je "propisao" skroz i to bi moralo da se vidi golim okom.
eventualno mozes da zaljuljas tu stranu odakle dopire zvuk, ako je amortizer cuces isto lupanje

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Cherokee » 20 Mar 2012, 10:01

A i ako se sumnja na amortizer, to bar nije tesko ispitati.

Stisnes auto na mestu gde ti je amortizer na koji sumnjas da legne. Ako se taj deo auta vrati polako u normalan polozaj, onda je amort ok. Ako odskoci nazad u pocetni polozaj, onda je amort otisao.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Floyd » 20 Mar 2012, 10:09

Licno mislim da nije amortizer jer na osnovu ljuljana i pregledom golim okom, izgleda ok.
Kad se auto zaljulja u mestu, na dole ili sa strane, takodje se nista ne cuje, samo u voznji.
Nisam mogao da se isprljam ali kad se vratim kuci ima da zalegnem ispod i da vidim sta je.
Na nekim forumima sam procitao da moze da bude homokineticki zglob zato sto se lupanje javlja i pri skretanju.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od dag81 » 20 Mar 2012, 10:26

Fabia i silenti, stavi od A2 ili Pola i bices miran, pogotovu od A2. Nesto su skuplji ali su puni.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Modesty » 20 Mar 2012, 15:05

sebekkg je napisao:Imam problem na desnom tocku, tacnije kad je rupica neka mala, ili neravnina, decni tocak sasvim ok, ali desni se cuje kada se predje njime, i malko imas utisak kao da je labavo vezan, ako me razumete, sada ne znam da nije do ramena, ili do amortizera, ili cega vec, posto su silent blokovi ok, to sam radio pre godinu,i to su stavljeni bolji, tako da to nije sigurno. Sta li moze biti i koliko je cena delova, posto mislim da mogu se i uzeti aftermarket, da su opet dobrog kvaliteta(3.5-4 /5)
+1

Treba da menjam oba stabilizatora + desno rame, s tim sto je meni pukla manzetna pa je rame ostalo "suvo" te se culo neko kao skripanje pri malim brzinama i motanju volana u mestu, cak i ljuljanju te strane... Videcu da li ce lupkanje da prestane kada promenim stabilizatore.

Elem, sumnja se i na solju amortizera (desnu), za to cu videti kad budu skinuli sve, meni se inace to cesanje jako cuje kada prelazim preko lezeceg, a koliko sam se raspitala cuju se solje amortizera... :think: Tacno ili ne?
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Floyd » 20 Mar 2012, 18:15

Bio kod majstora...
Treba da se menjaju solje amortizera i opruge napred :uf:
Malo mi je cudno da te stvari otkazu na 110kkm koliko sad ima auto :zbunjen:

@Modesty

Kod mene su slicni simptomi (lupanje na neravnom putu, pri penjanju na trotoar, lezeci policajac...) s'tim da se ne cuje kad se mota u mestu jer je to onda znak da nije uredu homokineticki zglob.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Modesty » 20 Mar 2012, 20:53

Nije cudno kod nas po ovim kraterima, ali ako si ti u CH onda Alfe stvarno imaju osetljiv trap kao sto se prica... :D
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Cherokee » 20 Mar 2012, 21:38

Floyd nemoj se brinuti, taman si oko kilometraze kada treba da se menja dosta potrosnih delova... Nije to vise kvalitet kao nekad. :uf:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od sebekkg » 20 Mar 2012, 21:50

dag81 je napisao:Fabia i silenti, stavi od A2 ili Pola i bices miran, pogotovu od A2. Nesto su skuplji ali su puni.
bas i kada sam pre godinu ipo dve radio, stavljeni su noviji modeli silent blokova, koji imaju vise veza, valjda su isti, a oni stari su imali samo dva mesta vezana u sebi(12 i 6 pozicije :D ).
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li je do trapa ili samo do amortizera?

Post od Paja » 20 Mar 2012, 22:09

Cherokee je napisao:Floyd nemoj se brinuti, taman si oko kilometraze kada treba da se menja dosta potrosnih delova... Nije to vise kvalitet kao nekad. :uf:
A i Alfa je to. :mrgreen:

Odgovori