Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Richier
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Jan 2018, 22:29
Garaža: Opel corsa C
Lokacija: Novi Sad

Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od Richier » 25 Jan 2019, 18:57

Pozz svima,
Imam Corsu C 1.2 i imam dva iritantna problema.
Prvi, menjac mi zapinje pri prebacivanju u prvu,drugu i odskora u cetvrtu dok se auto krece a dok stoji sa ugasenim ili upaljenim motorom lagano klizi u brzine. Ne znam ni dal da to zovem zapinjanjem ili samo hrapavo prelazi. Nije nista drasticno, i dalje mogu da menjam brzine ali sve teze i teze(hrapavije). Citao sam po netu da poluga biraca brzine hoce da zeza i prvo sam mislio da je stvar u tome ali posto lepo ulazi u brzine dok stoji pretpostavljam da to nije problem. Dosipano je ulje u menjac ali nikakve promene nije bilo. Majstor tvrdi da je u pitanju sinhron i da ne diram nista za sad. Kada sam pricao sa njim problem je bilo samo ulazenje u prvu i drugu a u medjuvremenu je pocela i cetvrta da zeza.

Drugi problem je, jedan tocak cijuce. Ujutru kada krenem autom sve je ok ali posle malo voznje,par semafora i koriscenja kocnica prednji levi tocak pocne da cijuce kada idem sporo a NE koristim kocnice. Isti majstor je gledao kocnice i kaze da su dobre(skoro radjene) ali da je puno metala u plocicama pa da zato cijuce kad se zagreju i da ne radim nista po tom pitanju. Sve to zvuci ok i logicno ali kada sam kupio auto nije bilo cijukanja a u medjuvremenu nisam nista dirao oko kocnica tako racunam da je do metala u plocicama cijukao bi i kad sam ga kupio. Auto koci normalno ali me zvuk jako iritira.

Ima li neko ideju sta da radim?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od passenger » 25 Jan 2019, 19:18

yebem ti Opel sa tim kočnicama više. Nema onog kome nisu škripale kočnice.

Ja sam to imao desno pozadi neko vreme, posle sve više i više zaglavljivalo i na kraju mi spalilo pločice

Slika
Rešio sam tako što sam skinuo i podmazao na brzinu ovo, a kasnije i zamenio :

Slika

To se kod mene pozadi nalazi ovde:

Slika

To se jednostavno skine, očisti unutra (ima četka za to) i podmaže. Još bolja opcija sa kupovinom novog seta. Dobiješ mast uz to i gumicu. Obično jedan od ta dva klipa (žutom bojom obeleženo) glavi, ne vraća se u početni položaj posle puštanja kočnice i pločica dodiruje disk.

To je 15 minuta po točku da se odradi kako treba i svaki majstor može to da uradi.

Za menjač ne znam, morao bih da probam auto. Janez? @Maniaxxx
Možda cilindar kvačila
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od OMP » 25 Jan 2019, 19:31

meni to oko menjaca mirise na cilindar kvacila, posebno ako je poceo polako jednu po jednu brzinu da zeza znaci da sve vise popusta cilindar, jel imas neku razliku u osecaju na pedali kvacila i u njenom hodu?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od dragvorl » 25 Jan 2019, 19:42

Za kocnicu probaj par krugova negde da prodjes gde nema saobracaja bez pipanja kocnice. Onda stani i opipaj ili se priblizi prvo svakom disku i vidi da li je neki vruc pa ces znati da li struze kocnica. Ovo sto je pass napisao je dobra ideja odakle poceti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Richier
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Jan 2018, 22:29
Garaža: Opel corsa C
Lokacija: Novi Sad

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od Richier » 25 Jan 2019, 20:03

passenger je napisao:
25 Jan 2019, 19:18
Rešio sam tako što sam skinuo i podmazao na brzinu ovo, a kasnije i zamenio :

Slika

Znaci nisam jedini, kome god da sam opisivao ovo samo me gledao belo i govorio 'teraj samo'...
Ovaj set sa slike sam sad trazio i ne mogu da nadjem kako se zove na srpskom, na engleskom mislim da se zove "Guide Sleeve Kit, brake caliper" ali ne verujem da ce me moj majstor razumeti :kezo:
OMP je napisao:
25 Jan 2019, 19:31
meni to oko menjaca mirise na cilindar kvacila, posebno ako je poceo polako jednu po jednu brzinu da zeza znaci da sve vise popusta cilindar, jel imas neku razliku u osecaju na pedali kvacila i u njenom hodu?
Kvacilo se ponasa normalno, isto kao od prvog dana, bar ja nisam primetio nikakvu razliku. Mada ovo mi je prvi auto tako da mi je tesko da uporedim ali drugi koji su sedali u korsu su mi isto rekli da je kvacilo normalno.
dragvorl je napisao:
25 Jan 2019, 19:42
Za kocnicu probaj par krugova negde da prodjes gde nema saobracaja bez pipanja kocnice. Onda stani i opipaj ili se priblizi prvo svakom disku i vidi da li je neki vruc pa ces znati da li struze kocnica. Ovo sto je pass napisao je dobra ideja odakle poceti.
Probacu to, mada cijukanje ne pocne dok ne kocim bar 3-4 puta.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od passenger » 25 Jan 2019, 20:07

Führungshülsensatz na nemačkom. Možda zna :kezo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od maniaxxx » 25 Jan 2019, 20:13

Ja nisma imao problema sa menjačem kod opela ( osim da je generalno nikakav ali takav je bio od novog ). Nisam imao problema ni sa kočnicama osim da su nikakve i da sam u 100kkm dva puta menjao diskove.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od dragvorl » 25 Jan 2019, 20:22

Na srpskom ti je vodjica celjusti kocnice.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Richier
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Jan 2018, 22:29
Garaža: Opel corsa C
Lokacija: Novi Sad

Re: Corsa C 1.2 zapinje menjac i cijuce tocak

Post od Richier » 25 Jan 2019, 20:54

dragvorl je napisao:
25 Jan 2019, 20:22
Na srpskom ti je vodjica celjusti kocnice.
passenger je napisao:
25 Jan 2019, 20:07
Führungshülsensatz na nemačkom. Možda zna :kezo:

Gracias! :)

Odgovori