Servis hladnjaka

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis hladnjaka

Post od somi-car » 06 Feb 2019, 18:16

Ne moze da se zameni jer je uliveno u neku plastiku. Jedino u kompletu sa crevom da se zameni.

Palo mi je napamet da razbusim taj plasticni sraf i usrafim drugi metalni sa sitnim navojem. Mozda uspe da dihtuje. Naravno dok mi ne stigne to kompletno crevo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis hladnjaka

Post od Saša » 06 Feb 2019, 18:19

Na Puntu se to često dešava i uspeva prosta zamena tog plastičnog vijka s običnim

TT


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis hladnjaka

Post od somi-car » 06 Feb 2019, 18:44

Tako cu i ja da uradim. Najbolje resenje.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis hladnjaka

Post od somi-car » 15 Feb 2019, 20:05

Drugari ja zamenio hladnjak, ozracio sistem i malo vozio. Medjutim grejanje sa suvozaceve strane ne radi.

Imam dvozonsku klimu.

Realno nista nisam dirao sto bi po meni moglo da bude problem osim jednog motorcica koji sam morao da skinem i nalazi se sa suvozaceve strane. Medjutim po meni taj motorcic otvara i zatvara klapne u predelu table i mislim da sam ga ispravno vratio.


Neki predlog sta da proverim?

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis hladnjaka

Post od ljubitelj » 15 Feb 2019, 20:21

Taj motorić.
Na Pug 406 je jedan takav motorić sa suvozačeve strane odgovoran za puštanje grejanja na strani suvozača a inače je "čudnovat" jer se beskonačno okreće a regulacija radnog hoda je preko detekcije otpora okretanja i memorisanja tog položaja u ECU grejanja.
Ovo je slučaj sa automatskom klimom u 406, kolega je imao problem sa grejanjem na desnoj strani.
Ili je na 16C ili je na 30C, nema regulacije izmedju zavisno u kom položaju se zadesi taj motorić, takav je bio kvar automatike.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis hladnjaka

Post od somi-car » 15 Feb 2019, 20:22

Cvrc pa kako sad da resim problem :(

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis hladnjaka

Post od ljubitelj » 15 Feb 2019, 21:02

Ne znam, kolega već nekoliko godina nije rešio i tako vozi uz stalnu eručnu regulaciju a mene je mrzelo da se posvetim problemu, tj da pitam Francuze kakva je procedura. Reče mi da treba sve da se demontira pe nešto preko dijagnostike da se prati, ako sam ga dobro razumeo jer ni on nije siguran.

Na tvom mestu ja bih otvorio pristup levoj strani i levom motoriću pa analizirao rad i pokretanje, pa onda to preneo na montažu desnog i njegovo nameštanje da radi na isti način.

Ili, da se nadje PSA dokumentacija i pročita procedura popravka/ štelovanja iz servisnog uputstva korak po korak.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis hladnjaka

Post od somi-car » 15 Feb 2019, 21:26

Uh, sad sam u panici.

Pazi kod mene koliku god temperaturu da postavim sa desne strane, duva hladno konstantno.

Ne znam da li mozda ima veze sa ozracivanjem da ga npr nisam dobro ozracio. Mada bi u tom slucaju svuda duvalo hladno.

Bas zbog tog motorcica nisam palio auto dok je god bio raskacen. Prvo sam ga namontirao pa upalio. I gledao da ga uglavim u istom polozaju.

Moracu sutra malo time da se pozabavim. Nadam se da cu naci neki nacin da to nastelujem..

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Servis hladnjaka

Post od nuk » 15 Feb 2019, 22:34

I ja tipujem na motorić mada me malo buni to da je radio pre demontaže, sad ne radi, nema tu mnogo šta da se zahebe, video si i sam.
Za početak, pristupi mu tako da možeš vizuelno da ispratiš šta se dešava u radu, prvo da proveriš da li si sve namontirao kako treba. Ti motori teško crkavaju skroz, uglavnom stradaju zubi na zupčanicima ili taj deo oko poluga

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis hladnjaka

Post od somi-car » 16 Feb 2019, 11:29

Proradilo grejanje :) volim kad imam strpljenja i vremena za ovakve majstorije.


Skinuo sam motorcic i provalio da se samo malo pokrene i zablokira bez obzira na temperaturu koju mu zadam.

Klapnu sam rucno pomerio na najtoplije, klimu podesio na 30.

Motorcic podmazao i proradio. Motor ima svoj hod, na najnizu temperaturu odvrne se u jednu stranu, na najvisu u kontra. Posle podmazivanja lepo radi.

Vratio motorcic na mesto i menja temperaturu. Oseca se i cuje motor, temperatura se razlikuje kad podizem i spustam.

E sad mozda nisam dobro "uzubio" na isto mesto pa kad mu zadam 22c sa obe strane, po osecaju deluje isto ali uz pomoc nekog "toplomera" uzubicu ga preciznije.

:)

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis hladnjaka

Post od ljubitelj » 16 Feb 2019, 12:54

:thumbup:

Odgovori