Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Pomoć na putu

Post od dzonic87 » 22 Maj 2023, 10:07

Kada sam na putu najbitnije mi je da se vozilo osposobi što pre... Ukoliko ne ide popravka, onda neka šlepaju za Srb. Kod Vozija mi je okej to što nude rental kada je auto van upotrebe, a to mi je krucijalno.

Srećom u zadnje vreme sam sveo poslovna putovanja autom, van zemlje, na minimum - osim u te okolne zemlje i naravno kontinentalna Grčka. Sve što zahteva pre 6h vožnje (bez pauza), samo avion + rental ako mi je auto baš neophodan

Korisnikov avatar
Lanmi206sw
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2021, 23:43
Garaža: Peugeot

Re: Pomoć na putu

Post od Lanmi206sw » 22 Maj 2023, 19:23

hyundai_i30 je napisao:
22 Maj 2023, 09:30
Evo i odgovora Tesle kojima sam postavio nekoliko pitanja vezana za paket Combo (Srbija + Evropa) koji sam pominjao, navodeci hipoteticke situacije da se auto pokvari u inostranstvu na samom putu ili nece da krene iz mesta u kome se letuje i sl. Dakle, o ovom paketu se radi:

https://tesla24h.com/paketi/tesla-combo/



Iz njihovog odgovora se vidi da su "malo" nepismeni ili su strasno zurili sa odgovorima Slika. Svakako to narusava celokupan utisak o njihovoj profesionalnosti, ali opet ne mora da znaci da im je usluga losa. Oni garantuju i napismeno sledece:

Slika

Ako je ovo zaista tako kao sto pise i nema tih skrivenih stavki u ugovoru koji je ranije pominjao kolega ciji drug je imao losa iskustva, onda je to ok za 7k RSD. Medjutim, ne bih se usudio da idem preko njih dok jos ne cujem iskustva drugih, jer ipak ima vise stvari koje ruze utisak o njima i pored ovog odgovora vezanog za uslove koji vecini ovde odgovara.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Pitao sam druga kaže isti taj paket da je imao. Ajde molim te pošto si već poslao mail. Traži im da ti pošalju uslove ugovora jer to je zapravo ugovor koji korisnik potpisuje. Ovde su napisali da su jedina kompanija koja radi na taj način i bez skrivenih tačaka u ugovoru. A tog ugovora na sajtu nema :D Pa nek ti pošalju za taj kombo paket.

Mislim svakako neću uzimati njih, ali da imamo i tu informaciju. Vidiš da i Atlas sigurno ima tu opciju pa je Tesla opet napisao da su jedini zato sam nepoverljiv prema njima i plus ovo iskustvo od druga.

Hvala ti.

matematicar
Postovi: 99
Pridružio se: 31 Maj 2022, 23:21

Re: Pomoć na putu

Post od matematicar » 22 Maj 2023, 22:07

jel ovo paket od 4k dinara upola cene ako instaliras Lidl aplikaciju?

https://rs.vozzi.app/sr/novosti/vozzi-i ... aplikaciji

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 23 Maj 2023, 07:43

Nije, jer je ovo neki "Paket Plus" koji ti pokriva slep do 100km i imas sve na linku koji si podelio. Paket od 4k koji vazi samo za Srbiju ti omogucava slep bez ogranicenja, ali ko se uklapa u 100km i ok mu je da za to plati 1900 RSD, neka iskoristi akciju...

@Lanmi206sw Druze, iako mi nije problem da zatrazim i kopiju ugovora, kada sam ponovo pogledao njihov nepismen odgovor, iskreno ne bih vise da gubim vreme sa njima. Rekoh ti da uvek dajem prednost manje poznatom igracu i zato sam ih i kontaktirao, ali moras bar da glumis da si profesionalan, a ovi ne znaju ni da odglume to ocigledno Slika

Sto se Vozzi paketa tice, od juce je dostupan novi paket koji uveliko reklamiraju, dakle nije Evropa Max, vec Evropa Maximum:

https://rs.vozzi.app/sr/pretplata-za-po ... imum-paket

Ovaj paket ce verovatno kupovati oni kojima se u kalkulaciju uklapa pokrivenost u Srbiji i cena tehnickog koji zapravo prodaju kroz ovaj paket + servis u inostranstvu do 600 EUR, uz ogranicenje na zemlje regiona do 400 EUR koliko vidim i opet ogranicenje da u slucaju da prodje 48h moze i slep do Srbije iz inozemstva...

Ajde sad da vas vidimo matematicari, jel vredi ovo 14k RSD gde si pokriven u Srbiji, delimicno u inostranstvu za neki manji kvar i uslovljen kao i obicno, ali zato imas tehnicki ako se uklapas u servise sa kojima Vozzi saradjuje ?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk








Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 23 Maj 2023, 08:21

Sve zavisi od onih stvari koje su napisane sitnim slovima. Ako će da nas otkačinju za šlep i ostavljaju kod majstora prinuđene da tamo plaćamo paprene popravke, onda ne može da se isplati. To da li daju kod majstora do 200, 400 ili 600€ je ništa. Mislim, tu su zapravo bitni drugi parametri, pa tek po njima svima da se kaže da je to OK...

Videćemo iskustva korisnika sad, pa ćemo bolje znati.

Inače, mogu svi oni da imaju pismen ili nepismen odgovor, to određuje skroz kakvi su. Ti savršeno pismeni odgovori su zapravo beskorisni - jer su uglavnom copy/paste iz nekog njihovog šablona. Osim što kod kakvog god odgovora možeš da ih držiš za "reč".

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 23 Maj 2023, 08:42

Jasna je tvoja poenta - bitna je sustina onoga sto pise, a ne kako je napisano, ali slozices se da kad vidis kako ti neko ko sutradan treba da ti posalje slep od koga ti zavisi mnogo toga u nekoj nedodjiji odgovara na najprostiji mail - ovakav odgovor sigurno ne uliva poverenje u takvu sluzbu da bi se na nju oslonio ili zavisio od nijh i platio paket kako ne bi razmisljao o potencijalnim problemima na putu... Meni bar to ruzi celokupnu sliku, a dodatno i zanemarljiv broj ljudi koji koriste njihovu mobilnu app sto implicira okvirni broj korisnika itd.

Slozicemo se da je Vozzi ovde uleteo sa opasnim marketingom i deluju najprofesionalnije. Cak i AMSS koji postoji daleko pre svih je potpuno zaboravljen i pregazen odavno, jer ko bi ga sada uopste kupovao kada drugi nude bolje uslove, a sta je AMSS do sada unapredio? Bukvalno nista.

Vozzi je napravio citavu platformu za ovih par godina koliko postoje, imaju veliku mrezu partnera, stalno ih drugi promovisu kroz sve medije, imaju i svoj blog poput Polovnih automobila recimo, jednostavno znaju da razrade posao. Zato su progurali i ovaj paket sa tehnickim pregledom jer ce im on doneti dobru zaradu.

E, sad sto nama ne odgovara njihov tim statisticara koji je dosao do ovih cifara, do 600 EUR u recimo Austriji, a do max. 400 EUR u Bugarskoj i sad ti razmisljaj kolko ce da te odrapi preko toga Svaba, a koliko Bugarin je druga prica . Niko ne voli kad ga ogranicavaju takvim glupostima, ali Vozzi je vec postao opasan igrac. Zapravo su oni to vec sve imali spremno samo su cekali da najpre polovina trzista pripadne njima i to kroz najprostije fore (iako nema zvanicnih brojki o tome) i posle navlakuse ti samo grunu neke uslove jer znaju da ce vecina korisnika da se ipak zadrzi kod njih bez obzira na uslovljavanje. Jednostavno svi znaju za njih i ljudima ulivaju poverenje ma koliko uslovi bili losiji nego prosle godine. Sve u svemu odradili su dobar posao, ovi ostali se cak nisu ni toliko potrudili.

Sve u svemu i dalje sto se mene tice, ako se ne ide kolima nigde van zemlje, ne moze mnogo da se pogresi ko god da se izabere. Ako se ide vani, za sada iako je neopravdano skup paket koji iskljicuje Srbiju, Atlas+ je ipak pravi izbor i za tih nekih 10k ukupno je covek pokriven da ne mudruje mnogo i da se prepusti putovanju i odmoru, a ne kalkulacijama - sta bi bilo, kad bi bilo

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8048
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 23 Maj 2023, 13:08

Vozzi je proistekao iz Atlasa, kako sam citao neki lik ili grupa njih koji su radili u Atlasu otvorili svoj "servis" pod nazivom Vozzi, navodno pokupili sve fazone iz atlasa i dogradili nesto svoje no nebitno.
Dobro bi bilo kad bi vozzi imao neke opcije na mesecnom nivou recimo, npr. uplatim samo kad mi treba za letovanje ili ides negde van zemlje, realno po Srbiji mi ne treba.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 23 Maj 2023, 13:33

Da bude na mesec dana, a cena slična? Ili maksimum dva puta niža?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Pomoć na putu

Post od TeaseR » 23 Maj 2023, 15:43

Tacno je da su likovi koji su radili u Atlasu otvorili Vozzi. I bili su top u pocetku, makar sa ponudom, na srecu nisam imao iskustva u slucaju kvara. Ali kako to uvek biva kod nas, kad se privuku ljudi, ponuda krece da bude sve losija i losija i zbog toga na kraju propada biznis. Ovo je tek pocetak, velika vecina ljudi jos nije ni svesna da ne mogu da dobiju slepanje nazad u slucaju kvara, nas na forumu ovde je manje od 1% korisnika. Ali dobro, cuce se polako.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 23 Maj 2023, 15:49

Meni je nebitno da li ce imati pakete na mesec dana kada ne pokrivaju ono sto su pokrivali prosle godine. Prosta stvar je da su prosle godine pruzali nesto sto vredi kupiti, a onda su u medjuvremenu promenili uslove. Ali, ne nakon isteka postojecih proslogodisnjih paketa, nego su pogorsali uslove za i dalje vazece pakete i to je totalno nekorektno sa njihove strane.

Jednostavno tako sve kod nas funkcionise, cim osete malo vecu kintu naglo se pokvare, ali svako prema sebi bira... Od ponudjenog moze da se probere kako za zemlju tako i za putovanje vani ko ide autom.

P.S. A, ko moze da priusti i organizuje se tako, svakako nema lepse stvari nego na more za manje od 1h, tako da topla preporuka da se iskoristi recimo avio linija Nis-Krf dok je jos aktuelna

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 23 Maj 2023, 18:07

Uopšte ne treba računati na popravke kvarova u inostranstvu, u startu pogrešna percepcija da je to na bilo koji način isplativo za bilo koga....ako je kvar auto ili sami popravljati (samostalno ili u svojoj režiji zavisi koliko je ko sposoban da rešava probleme) ili prodati/ostaviti pa naknadno razmišljati.
To je za većinu onoga što se kod nas vozi...za aute 10+ godina koji su (formalno) amortizovani već po vrednosti u tabelama osiguranja.

A šlepanje bez ograničene kilometraže je oduvek bila skupa zanimacija, i naravno da košta ( u suštini u polisi ) kada se to nudi kao opcija vlasniku da bira.

Najjeftinija je preventiva, da je auto ispravan i redovno (pažljivo) kontrolisan , pregledan, održavan i popravljan po potrebi a pre nastanka kvara.

Jednom kada postane dostupno nešto kao ADAC ponuda a koja uključuje i medicinsko osiguranje bi razmislio da uzmem tako neki paket osiguranja jer bi znao da sam ziasta pokriven i ne treba išta da čitam sitna slova i slične "izmene" u hodu sa raznim ograničenjima.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Pomoć na putu

Post od Kass » 23 Maj 2023, 18:42

bas povodom ove teme procitah pre neki dan adac uslove. Novi vozzi uslovi za popravku, po kojima svi pljuju, su bukvalno prepisani od adac-a u paketu od 100 eura.

Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 23 Maj 2023, 18:58

Kass niko ne pljuje nego su promenili uslove tj ranije si mogao da biras da li ces popravku ili slepovanje a sada slepovanje dobijas samo ako je havarija ili ako popravka traje vise od dva dana. Ko je VIP korisnik ima u Atlasu uz popust Euro + i Nacionalni paket za 7200 rsd.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Pomoć na putu

Post od Kass » 23 Maj 2023, 20:15

Ne branim osiguranje samo napisah uporedbu zato sto sam proverio jer mi je bilo cudno.

Korisnikov avatar
Lanmi206sw
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2021, 23:43
Garaža: Peugeot

Re: Pomoć na putu

Post od Lanmi206sw » 23 Maj 2023, 23:22

Juuu ovo mi ne bi palo napamet, ako je istina, da je vozzi proistekao iz Atlasa.
Koliko je jak onda taj Atlas kada dođu ljudi rade, pokupe zanat i sisitem rada pa se posle odvoje i kopiraju :o
Čudno mi je to.

Ovo za vozi marketing deluje mi kao tipična srpska firma. Prvo spustili cene da uzmu korisnike od konkurencije - da komšiji crkne krava. Uleteli nerazumnu ogromnu lovu za marketing, usluga loša i sada kada su skontali da su se preračunali, jer su ti ljudi krenuli da koriste asistencije i šlepovanje, izmenili uslove na štetu korisnika i povećali cene da se izvade iz g..... Nije ni čudo što ih svi pljuju u poslednje dva meseca.

Evo i ovaj novi paket od 14,000 jbt :o I dalje ima onaj uslov da ne vraćaju nazad u Srbiju bezuslovno nego mora u servis. Evo sa sajta slika https://prnt.sc/QUOrSBntaCce Ista priča čeka se u servisu min 2 radna dana da ti roknu cenu. Neverovatno.

Odgovori