Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 23 Maj 2023, 23:29

Ta caka ih je izdvajala do sada od ostalih, sada su se i oni utopili mada Atlas ima bezuslovno slepanje tj biras sam da li ces popravku ili slep, jednostavno ako se auto pokvari hocu ja da biram sta cu a ovako prvo servis, pa pokrivaju do 200eur a ono npr 1500eur popravka pa ti doplacuj razliku.

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Pomoć na putu

Post od Inzaghi » 24 Maj 2023, 05:57

Meni je servis u Austriji trazio 350e za popravku (nov alternator i zamena). Vozzi pokriva onih 200 a ja da doplatim 150.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Pomoć na putu

Post od dzonic87 » 24 Maj 2023, 06:21

Čitam i ne verujem.
Da tamo popravke koštaju toliko da prosto svi na zapadu, tj svida van Srbije, voze samo nove automobile u garanciji i svi imaju plate od 4k eur....

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 24 Maj 2023, 08:39

ljubitelj je napisao:
23 Maj 2023, 18:07


Najjeftinija je preventiva, da je auto ispravan i redovno (pažljivo) kontrolisan , pregledan, održavan i popravljan po potrebi a pre nastanka kvara.

Pa svi znamo to ali sta sa kvarovima koje ne mozes da predvidis pregledom ili bilo kojim drugim nacinom a takvi se kvarovi desavaju itekako ili ako se desi neka nezgoda? odrzavanje auta i kontrola pre puta su itekako bitne stvari ali ne znaci da si siguran pa ni kad je nov auto u pitanju, pominjah mozda skoro da je coveku stao nov mercedes od preko 100k eura iz cista mira, poznanik imao problem sa potpuno novim land roverom a znam jos par slucajeva nekih jeftinijih brandova tako da nema pravila i 100%tne sigurnosti.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 24 Maj 2023, 13:40

Za one koji razmisljaju o Vozzi Maximum paketu, cisto da znaju da su preko mail-a obavestili da svi postojeci korisnici Vozzi paketa placaju razliku u ceni pri nadogradnji na ovaj najskuplji njihov paket. Znamo da Vozzi dozvoljava da se vrsi nadogradnja paketa na skuplji, tako sam paket Srbija posle par meseci nadogradio na Evropa paket jos prosle godine.

Tako pise u mail-u, kao na slici u prilogu, znaci bilo koji paket moze da se nadogradi uz placanje razlike do Evropa Maximum.

Pogledao sam u mobilnoj app jer imam Vozzi Evropa paket gde i dalje stoji puna cena od 14k RSD, bez obzira sto bi Evropa Maximum morao da bude umanjen za cenu paketa koji mi je jos uvek aktivan. Zanimalo me zbog tehnickog koji je ukljucen u cenu, a pritom mi odgovara da sam pokriven u Srbiji. Kontaktirao sam ih preko Live Chat-a i rekli su da je u pitanju greska na njihovoj strani, pa ce mi u toku dana poslati koliko bi me izasla nadogradnja na Evropa Maximum.

Medjutim, sada u app postoji i opcija lokacija servisa gde sve moze da se odradi tehnicki i kada sam video lokacije, to mi nikako ne odgovara, jer tipa prvi servis je na 100km od mene.

U svakom slucaju, cisto da ovde ljudi znaju za ovaj vid nadogradnje, pa neka prave svoju racunicu...SlikaSlika

EDIT: Dok sam pisao ovo su me zvali da mi se izvine jer su mi lose objasnili prethodno - ipak nemam mogucnost nadogradnje po nizoj ceni jer mi postojeci Evropa paket istice za manje od 70 dana i zato mi i u app pise da je puna cena Evropa Maximum paketa. Dakle, bilo koji postojeci paket moze da se nadogradi na Evropa Maximum uz placanje razlike u ceni samo ako je ostalo preko 70 dana do isteka i naravno kao pri svakoj nadogradnji vazi do isteka prvobitnog paketa sto je totalni sabanizam.

Tako da Vozzi ogranicava na svakom koraku, ali moram da im odam priznanje da su napravili odlican marketing i znaju da rade posao sto se tice promovija i spamovanja iako ce verovatno imati manji broj kupovina Evropa paketa u odnosu na proslu godinu zbog losijih uslova po vecoj ceni.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk






Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 24 Maj 2023, 14:21

Jednog korisnika sigurno manje, prelazim na Atlas.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 24 Maj 2023, 14:33

Dvojicu, jer cu i ja nakon isteka Vozzi paketa svakako da pazarim Atlasov nacionalni, a ako idem negde dalje vani i Euro+. Ovih dana sam sakupio dovoljno informacija da pozdravim Vozzi bar na godinu dana ili dok ne ponude nesto kvalitetnije od onog sto nude i svi ostali...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 24 Maj 2023, 15:09

Sad gledam u mojoj vazecoj vozzi aplikaciji za evropu pise slepanje auta bez limita samo u slucaju da popravka traje vise od 2 dana ili ne moze da se popravi, ne secam se da je tako bilo???

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 24 Maj 2023, 15:14

Pa to pominjemo vec par dana i zato se bunimo protiv Vozzi politike - bukvalno su izmenili uslove postojecih aktivnih paketa i to je potpuno nekorektno. Zato ce i izgubiti deo svojih korisnika jer jedno je da ti menjas uslove za nove pakete od ove godine, a drugo da u toku trajanja paketa menjas uslove, naravno na stetu korisnika koji verovatno prvobitno ne bi ni kupili pakete po tim izmenjenim losijim uslovima...

Do skoro je za nas koji smo imali aktivne Evropa pakete od prosle godine vazio neogranicen slep, a sada nakon update-a app i uslova smo i mi obuhvaceni novim uslovljavanjima i zato ih izmedju ostalog i ja pozdravljam . Jer nebitno koji paket imas aktivan, Evropa standard ili Max, svakako gubis neogranicen slep iako ti je paket jos uvek aktivan od prosle godine.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 24 Maj 2023, 18:11

Ja uopste nisam skontao da za to pisete ja sam mislio za nove korisnike je promenjen uslov a ne za postojece, to je stvarno budalastina da menjaju paket u toku trajanja.
Ko ih jebe otkacicu ih i ja a voleo bih da me pozovu da pitaju nesto oko produzetka paketa i sl. da ih slatko iznapusavam

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 24 Maj 2023, 18:44

OMP je napisao:
24 Maj 2023, 08:39
ljubitelj je napisao:
23 Maj 2023, 18:07


Najjeftinija je preventiva, da je auto ispravan i redovno (pažljivo) kontrolisan , pregledan, održavan i popravljan po potrebi a pre nastanka kvara.

Pa svi znamo to ali sta sa kvarovima koje ne mozes da predvidis pregledom ili bilo kojim drugim nacinom a takvi se kvarovi desavaju itekako ili ako se desi neka nezgoda?
Slažem se.
Napisao sam šta je najjeftinije a 100% ne postoji ni kod auta koji izadje iz salona, ali tu uvek postoji jedna stvar a to je verovatnoća da se nešto dogodi.

Iznenadni kvarovi bez baš bilo kakve najave su vrlo retki p omom iskustvu, a nezgoda je sasvim deseta priča.
U mnogim zemljama nakon nezgode je zabranjena vožnja tim autom jer se smatra automatski neispravnim pa mora šlepovanje.

Pitanje je procene troška tamo negde vs. preostala vrednost auta.

Na zapadu jako brzo rastu troškovi, čak i nama ovde sitni kvarovi se tamo lako protegnu na x,000 evra.

Zato su tamo i puni oglasi neispravnih auta, sa naizgled po opisu sitnim kvarovima ili sitnim oštećenjima limarijski a koji se prodaju bud zašto upravo zato što su popravke npr. 5,000+ evra.

Radni dan servisa /8 norma sati/ tamo je reda 800-2,000 evra koliko pratim...zavisno od brenda, lokacije, zemlje, vrste servisa, hitnosti itd. To je za ruke.

A često ne umeju ni da popravljaju pokvaren(o) deo već rade komplet zamenu bez da se udube u problem.

To je moje mišljenje, imao sam par defekata u životu koji su mogli da me ostave i 1 koji nisam mogao da rešim pa je šlep odradio. Sve defekte sam uvek uspevao sam da rešim, sa ili bez pomoći nekog lokalnog mehaničara.
Ovi što dolaze na poziv iz tih raznih službi uglavnom nemaju pojma o popravkama auta i odmah ide šlep.
I kod nas a još više u Evropi, zapadnoj pogotovu.
Što bogatija zemlja to manje stručne takve službe za kvarove na licu mesta.
Ali su ultra zgodni da donesu točak, donesu gorivo, donesu ključeve, neki deo i slično.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Pomoć na putu

Post od Geza » 24 Maj 2023, 20:35

I AMSS je poskupeo, sa 2.250 na 2.700.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 24 Maj 2023, 20:36

Ovi sa slepkama sto dolaze kao da rese kvar kad aktiviras pomoc, znaju samo ono banalno da rese, a tamo u paketima pise, zamena akumulatora, tocka, dolivanje goriva, i eventualno ako nesto banalno se pokvarilo a vozac nema pojma nista oko auta to oni mogu da rese a za sve iole ozbiljnije teraju u servis.
Npr. mom drugaru je u GR crklo crevo hladnjaka sto ne spada u zeznut kvar i sto mnogo vozaca nekako moze da resi makar privremeno ali ovaj se apsolutno ne razume nista, zove mene kaze curi mi nesto ispod motora sta da radim, ja mu objasnim gde sta da gleda, opipa i sl. i dosli smo do creva da je u njemu problem, napipao rez, pricam mu sta moze da uradi da se dovuce do prvog majstora ili kako god ali dzabe em nema cime em nema pojma nista oko toga. Ja uvek ponesem torbicu osnovnog alata sa sobom i obavezno traku otmicarku, izolirku, vezice i sl. sto bi moglo da pomogne makar kao privremeno resenje da se dovuces do negde. Takodje nosim i punjac akumulatora i kablove za prespajanje, istom drugaru se takodje u GR desilo da mu se ispraznio akumulator pa jedva nasao nekog grka da mu dopuni. No nebitno ima stvari koje ne mozes da resis na licu mesta sve i da imas svo znanje i alat prosto nemoguce je sto zbog uslova sto zbog samog kvara. Ovaj land rover novi sto sam pomenuo, crkao hladnjak a auto nov ni godinu dana star.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 24 Maj 2023, 20:49

Geza je napisao:I AMSS je poskupeo, sa 2.250 na 2.700.
3600 RSD im je nacionalni paket, trenutno na akciji. I to je ok varijanta za Srbiju. Ovaj od 2700 je takodje pod odredjenim uslovima i iskreno bih dodao jos 900 kinte za Premium Srbija i ne bih razmisljao...

Sto se tice njihovog Evropa paketa, ovako pobrojano ovo deluje kao odlicna varijanta, ali bi to moralo takodje da se proveri jer sigurno i kod njih ima neka caka. Jer su odvojili stavku za neogranicen slep u Evropi nakon saobracajke i posle druga stavka "prevoz vozila u kvaru na adresu", pa verovarno imaju i oni neka uslovljavanja koja nisu ovde pomenuta.

Jer ako se sa 6750 RSD zavrsava posao i za Evropu i za Srbiju, onda je to najbolja opcija, ali rekoh kad je AMSS u pitanju, sve uzimam sa debelom rezervom...
Slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 24 Maj 2023, 22:22

Ima u Atlasu za 7200 rsd Evropa i Srbija ako imas Vip aplikaciju tj ako koristis Vip mrezu i dobijas popust 20% tj 7200 je sa popustom.

Odgovori