Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 22 Mar 2024, 10:52

Stvarno, ovaj prekium evropa izgleda odlicno. Verovatno cu ga uzeti danas

Korisnikov avatar
Apex
Postovi: 295
Pridružio se: 15 Sep 2018, 09:32
Garaža: Smart For Two MK2

Re: Pomoć na putu

Post od Apex » 22 Mar 2024, 22:01

Oni imaju aplikaciju? Mislim kako se zove pomoć?

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Pomoć na putu

Post od Inzaghi » 23 Mar 2024, 09:37

Ko sad sve ima u ponudi slep ko kuce u okviru paketa? Mora uplatim nesto.

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 23 Mar 2024, 13:31

Ceman je napisao:
22 Mar 2024, 10:52
Stvarno, ovaj prekium evropa izgleda odlicno. Verovatno cu ga uzeti danas
Sad planirao da uzmem osiguranje i krenuo da citam

https://www.amss.org.rs/clanstvo/opsti- ... o-clanstvu
Tehničku pogodnost Besplatan šlep vozila u slučaju kvara u inostranstvu do mesta prebivališta kod PREMIUM EVROPA članskog paketa, Član ostvaruje pod uslovom da ukoliko kvar nije moguće popraviti na putu, vozilo se šlepa do najbližeg servisa na teritoriji zemlje gde se kvar dogodio i ukoliko vozilo ne može biti popravljeno u roku od 7 radnih dana, od dana kada je vozilo doveženo u servis, uz obaveznu pisanu potvrdu servisa, dosatvljenu Operativnom centru AMSS, da vozilo ne može biti popravljeno. Maksimalni rok izvršenja ove pogodnosti-besplatnog šlepa vozila u slučaju kvara vozila je 30 dana od kada je članska pogodnost zatražena. Član je u obavezi da obezbedi svu potrebnu dokumentaciju za prelazak vozila preko granice.
Ovamo me odbija sto prvo mora popravka, pa ako nema popravke onda u roku od 30 dana ga dovoze.
Sto mi bas otezava vec tesku situaciju.

Ako zamislim da odem u Grcku, desi mi se to pri povratku, sta to znaci.... ostavim auto, vratim se za Srbiju, odem opet nazad kad majstor zakljuci da ne moze da se popravi u roku od 7 dana, pa tad zavrsavam kojekakvu dokumentaciju, vracam se opet za Srbiju i cekam mesec dana da mi ovi dovezu. Ko zna da li treba opet da odem tamo kad ga oni preuzimaju...

Vozzi bi pripremio svu dokumentaciju i bezuslovno vozio odmah auto do kuce. Nije ni cudo sto su propali...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Pomoć na putu

Post od Dare4x4 » 23 Mar 2024, 14:13

Taj rok od 30 dana im daje šansu da sakupe nekoliko vozila i dovezu ih jednim kamionom.
Meni ostavljanje vozila na 30 dana u inostranstvu ne deluje kao nikakva pomoć. Ko zna šta sve mogu da ti pokradu za to vreme...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 23 Mar 2024, 23:15

A koja je to papirologija koju oni sreduju za prevoz vozila, pa ne uvoze oni vozilo vec ga vracaju u zemlju gde je registrovano, imam drugara koji vuce prikolicu par puta je bas iz grcke dovlacio pokvarena vozila proslog leta bez ikakve papirologije i u istom danu, bukvalno stigao tamo, pojeo giros :), natovario auto i paljba nazad, jedino sto su ga jednom cimali na granici sto kao vuce tezi auto na prikolici od vucnog vozila a i sto nije bilo tacno ali tu negde bili su slicnih kilaza sto je carinig provalio pa malo zatezao a u stvari cekao koji evro da mu se da.
Jeste glupo sto sad mora prvo popravka pa onda slep, to usporava i otezava situaciju

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 24 Mar 2024, 01:05

pa ne znam, pise tako, a i procitao sam na nekom drugom forumu davno da je to losa strana amss.
Ne znam sta tacno, ali kapiram da moraju da dokazu da nisu ukrali auto u Grckoj i prevoze ga u drugu zemlju.
Sigurno je potrebna neka dokumentacija, ali ono... ocekivao bi da ce mi doneti sta sve da ispotpisujem i da im dam, a oni valjda imaju neki dokaz da su sluzba koja ima dozvolu da se bavi time.

Kad procitam "da obzbedi svu dokumentaciju" zamisljam kao da moram da idem da trazim pravnike po grckim instituacijama da dobijem kojekakve pecate.
Svakako... popravka od manje od 7 dana, pa jos cekanje da ga oni doteraju u roku od 30 dana... zvuci mi lose na taj stres koji vec postoji.
Ali izgleda nema bolje. Vozzi je bio bolji po tom pitanju. Pa eto... iskoristavalo se, manipulisalo i propali

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 24 Mar 2024, 16:57

Kad si ti zajedno sa vozilom koje se slepa treba ti isto sve kao i da na tockovima prelazis granicu, znaci pasos i saobracajna a kad ti nisi u kamionu vec tvoje vozilo slepa neki prevoznik onda mu pored saobracajne treba i tvoje ovlascenje za taj prevoz i kopija tvojih podataka dal lk ili pasos ne znam, to je od prilike to

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 24 Mar 2024, 22:04

Jasno, to i pricam sve vreme.... Ne mogu tek tako preneti tudj auto preko granice

I najbitnije je bas to... ovlascenje na kom je jeziku i ko overava? Gde ga izradjujes? Ne zvuci mi bas tako kako ti kazes "samo ovlascenje".
Da li mozes samo da nazvrljas na papiru bez ikakve overe.
Zasto AMSS kaze da moras to sam sve?
Znaci da oni ne spreme dokumentaciju koju ces samo potpisati

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 24 Mar 2024, 22:58

Ne znam detalje sigurno moze da se nadje na netu ili proveriti kod nekog osiguranja ali ovlascenje mora biti overeno vrv kod notara kao i svako ovlascenje da bi bilo validno to bez overe svako moze da uradi sta mu padne na pamet, ukrade auto i napravi satro ovlacenje i teraj. Na karaju krajeva ne treba biti glavu oko tih detalja jer to nije tvoj posao, pa hiljade vozila su tako prebacena od nekud nije to ne znam koja matematika.

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 26 Mar 2024, 19:33

heh...
Pozvala me neka iz Atlasa, slucanost.
Kao da su videli moje prezime ovde na forumu, a imaju me u bazi od pre :D

AMSS me definitivno odbija to za uslovljavanje za popravku u roku od 7 dana. I posle jos do tih 30 dana cekanja.
I pri tom te nejasnoce oko dokumentacije.

Atlas me odbio ranije pa sam presao na Vozzi, zbog toga sto su tad imali uslov da pokrivaju sve sto su naveli, ali sa limitom da sve ukupno ne sme preci 1000E. Pa mi nije bilo smisla, jer ta suma ne pokriva ni slep iz Grcke do NS. Pomenuh pre par postova.

Sada izgleda je drugacije, ne nalazim na sajtu nigde info o tom limitu.
Ova koja me je kontaktirala rekla da to ne postoji, Da jedini limiti koje ona zna su 500E popravka u inostranstvu i 100E u Srbiji.

Ovaj neki Internacional + paket na sajtu je 9900 din, a preko tih dilera koji zivkaju moze i popust od 2000 din. Ako nekom treba broj tel, mogu poslati porukom.

Nema uslova. Pokvari mi se auto negde, mogu da odlucim da se odveze u servis i pokusa popravka, 500E oni pokrivaju, pri tom dobijem valjda i rent a car par dana da mogu da nastavim putovanje. To mi je kul. A ni ne moram da pokusavam da popravljam, mogu odmah da odlucim da slepam nazad, bez uslovljavanja.... Cak valjda i ako popravka se ispostavi veca od 500E, mogu i tada da se predomislim pa iz tog servisa da odvezu auto kuci.

Sto se tice dokumentacije, kaze nista. A kako prevozim preko granice, to bas ovo sto kaze @OMP, valjda istovremeno putujem sa autom, pa prelazim zajedno sa autom granicu. Nadam se da ne sedim u autu sve vreme dok je na prikolici :D

Jos pitah za to sto nemam rezervnu gumu, pa mi utrapila i neki Guma paket, za 3400 din. Kaze pokriva i ako mi neko izbusi sve 4 gume, pa dobijem nove u istom rangu do 2000E.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 26 Mar 2024, 19:38

Iskreno ne bih verovao toj teti preko telefona posto oni svasta pricaju da bi prodali a ti sutra dan dokazi da ti je ona to rekla, to dok se ne procitaju detaljno uslovi u ponudi tj ugovoru ili cemu vec nista ne prihvatam vise.

Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 26 Mar 2024, 19:43

sad sam proverio za Guma paket :D
Korisnik usluge ima pravo na uslugu pomoći na putu kada je šteta na pneumatiku, odnosno pneumaticima nastala u toku vožnje i uzrokovana je ekserima, oštrim ivičnjacima, polomljenim staklom i/ili saobraćajnom nezgodom i slično, ali nema pravo na uslugu ukoliko je oštećenje na pneumatiku, odnosno pneumaticima nastalo kao posledica namere oštećenja (isečeni pneumatici) ili krađe.
Jasno sam pitao "sta ako odem u Hrvatsku na more i neko mi izbusi nozem gume", ona kaze pokriva... Ocigledno je samo nagadjala :D

Sad cu da zovem da mi posalje primer ugovora mailom ili u neku poslovnicu.
Ovo da mi dodje kurir i donese, pa da potpisem odmah da ne procitam detaljno ipak nece moci

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od pedja » 26 Mar 2024, 19:53

Očigledno je prodavala, a ne nagađala.

U Zakonu o zaštiti potrošača, to se valjda zove nepoštena poslovna praksa.

TapaT


Ceman
Postovi: 258
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Ceman » 26 Mar 2024, 19:58

Sad se cuo sa njom.

Kaze da kad mi kurir donese, da mogu u roku od 10 dana da procitam ceo ugovor i predomislim se, raskinem ugovor, vratice novac.
To mi je OK. Osim ako mi je i to "prodala" :D
Javljam ako nadjem nesto nelogicno u ugovoru.

Odgovori