Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8046
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 25 Mar 2023, 09:02

mislim da od vozzi nema boljih uslova kako god okrenes, vidim da sad imaju neku akciju sa popustima do ne znam kog aprila

Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 25 Mar 2023, 11:41

Nije mi toliko bitna akcija nego sto su izbacili slepovanje ako jednostavno ne zelim popravku, ovako sve preko 200eur placa korisnik a slepovanje dobijas samo ako je popravka duza od 2 dana.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 25 Mar 2023, 12:32

i zamisli nađeš se na islandu, probušiš gumu i kažeš neću da krpim ovde, odšlepajte me do kuće.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 25 Mar 2023, 12:46

A zamisli i ovu krajnost: popravka može da se izvede odmah, ali oni tamo traže ogromnu sumu s obzirom da su Evropa, a tebi bi više odgovaralo da se vratiš kući, pa na miru rešiš šta treba oko auta. Bilo bi poštenije da su naveli neku gornju vrednost: da je šlep besplatan ako za popravku treba više od 2 dana ili je cena preko 500€ (il koliko već). Oni su već naveli da voze u servis tek ako brza popravka nije mogla, a u to računaju baš takve sitnice poput točka i slično.

E sad, moram reći da je opet i sam šlep do servisa pomoć, da ne tražiš tamo sam majstora u zemlji koju ne poznaješ.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 25 Mar 2023, 12:53

I kakve taj slucaj ima veze sa mojim primerom kako neko moze ocigledno to da zloupotrebljava? Vise je nego ocigledan motiv zasto tako uvode, smanjuju sebi troskove i potencijalne zloupotrebe, boli njih bas uvo sto je tebi skupo da popravljas u eu.

Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 25 Mar 2023, 12:59

Ocigledno ne shvatas poentu. Normalno da cu da prihvatim popravku ako je do 200eur jer oni placaju. Sta ako je popravka mnogo skuplja jer u tom slucaju ti placas ostatak, pa bolje je da me slepaju do kuce nego da me deru negde u Evropi. I to su uveli od ove godine inace si ranije mogao da biras da li ces popravku ili besplatan slep do kuce. Znaci saznad cenu popravke i odlucis sta ces.

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 25 Mar 2023, 13:04

Bolje je po tebe, po njih nije i to je poenta tj. razlog zasto su to promenili. Meni je taj sistem od starta delovao neodrzivo i eto ocigledno da mora da se menja.

Kompresor
Postovi: 66
Pridružio se: 28 Feb 2021, 17:04

Re: Pomoć na putu

Post od Kompresor » 25 Mar 2023, 13:12

Normalno, nece oni sigurno da budu u minusu nego su bili drugaciji od ostalih bas zbog toga, sada su svi isti.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 25 Mar 2023, 13:21

Glavna stvar je kakve ćemo od sad čuti komentare o VOZZI. Nismo mi većinom u VOZZI zbog onoga što piše na sajtu, već i zbog utisaka ljudi koje znamo posredno ili neposredno, pa makar preko foruma. Ako će ovo biti da je slučaj samo da oni sebe zaštite, onda OK, ali ako će ispaljivati ljudi za šlepanje koje bi bivalo čak i jeftinije od popravke, onda bi VOZZI mogao da se pokaže i kao prevara.

Sve se razumemo @ftj, i slažemo se. Samo što ti pričaš malo hladnije glave.🙂

Inače, i ovo ovako bolje deluje nego AMSS recimo, tamo su kupca izbombardovali s ogromnom količinom sitnih slova kojima na početnoj stranici sajta nema ni traga.

Ja sam do sad imao RS paket, pa sam juče doplatio i 1200 za Evropa paket - neki malecki popust. Nije mi se time produžio paket, al to ima smisla.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8046
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 25 Mar 2023, 16:01

Bez obzira sto su promenili uslove sigurno nisu gori od ostalih firmi koje nude takve pomoci, zato kazem vozzi je def najbolji sto se ponude tice pa sad sta god u toj ponudi bilo ne verujem da ce drugi dati vise

Korisnikov avatar
Lanmi206sw
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2021, 23:43
Garaža: Peugeot

Re: Pomoć na putu

Post od Lanmi206sw » 19 Maj 2023, 03:02

Evo više od sat vremena čitam komentare po forumima i iskustva tako da možda ovo bude pomoglo nekome :D
Putujem za par nedelja u grčku i istekao mi vozi paket pa sam se bacio na istraživanje šta sad da uzmem.

Da sumiram sve što sam pročitao na netu svodi se na dve firme atlas i vozi. atlas je najduže na tržištu iskusna firma, vozi je novija priča sa aplikacijom i mogu da kažem da sam i ja naseo na nju prethodne godine.

Od kada su povećali cene u martu i izbacili nove uslove sad su postali najskuplji na tržištu a usluga im se smanjila i sve se žale. Na benčmarku neki lik slao mejlove voziju da mu objasne detalje i sad u principu njihvo paket od 5500 koji i ja imam uslovljava me da moram u servis da idem. znači nema više opcije odmah nazad. Onda u servisu do 200 evra popravka. Ako majstor kaže 800 evra to ti je što ti je, moraš da doplatiš. AKo nećeš platiš iz vozija kažu da se "slučaj zatvara".
Za Srbiju šlepaju nazad samo ako ne može u roku od 2 radna dana da se popravi auto. Znači tipa kvar u petak. Majstor ima fore do utorka da popravi. A razmišljam realno svaki majstor će da popravi da uzme pare :rofl: :rofl: pa makar ga i samo skrpio da može da upali i da teraš dalje. Znači prazna slama paket te sam odustao od vozija.

Kod altasa sam našao ovo https://atlas-servis.com/pomoc-na-putu/ ... lus-paket/
Nekako mi je najrazumljiviji sa uslugom. Koliko vidim ako je kvar biram da li ću nazad u Srbiju ili kod majstora da popravim za 500 evra. Nema ovih uslova ko u voziju. Svakako ću ih pozvati pre nego što naručim da ja to još malo propitam :mangup:

Eto ako neko bude čitao sve ovo kao što sam ja da mu skratim proceduru :D

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 19 Maj 2023, 07:37

Vozzi se itekako izbezobrazio, ali priznacemo da smo to na neki nacin i ocekivali jer nudio je najvise od svih - klasican fazon da privuce ogroman broj korisnika i onda podigne cene i sroza kvalitet usluge, odnosno uslovljava kao i ostali. Postoji i druga strana medalje - Evropa paket su ljudi maximalno iskoriscavali, a ovo je Vozzi-u i drugima najveci trosak, recimo cuo sam neke price kako su ljudi to zloupotrebljavali jer ipak smo ni narod koji voli da "hvata krivine" Slika. Mozda su to samo prazne price, ali jednostavno mi volimo tako da se ogrebemo cisto da zeznemo nekog ili neki sistem...

Kada sam prosle godine redom zvao pomoci na putu, ono sto je izdvojilo Vozzi je upravo neogranicen šlep bez uslovljavanja u Evropi i Srbiji, a kod drugih je uvek bio uslovljen ili pise neogranicen, a kada pozoves lepo ti objasne da je "neogranicen do prvog servisa" u nekoj evropskoj zemlji ili cak u Srbiji do prvog servisa.

Posto je Vozzi odradio opasnu matematiku, moj savet ti je da posto imas vreme svakako pozoves i raspitas se jos, recimo:

https://tesla24h.com/paketi/tesla-combo/

https://www.amcsrbija.rs/paketi/premijum-srbija/

https://webshop.amss.org.rs/index_m.php
(AMSS Evropa)

Gotovo svaka osiguravajuca kuca daje takodje neke svoje pakete, dosta ljudi koji imaju osiguranje (zivotno, stana ili tako nesto) ni ne znaju da mogu po dobrim uslovima da izboksuju i pakete pomoci na putu, ali svakako treba direktno kontaktirati i ove kojima je to posao. Osiguravajuce kuce saradjuju sa njima i svima je u interesu da platis neki paket, pa ce oni lako to da podele izmedju sebe...

Ovde se javljao i forumas koji koristi Teslu i bio zadovoljan, a ovaj AMC Srbija koji se stalno reklamira treba proveriti jer opet kazem - jedno je ono sto pise i kako mi tumacimo, a drugo ono sto namerno izostave ili stave da bude dvojako shvaceno i zato mora da se zove i dodatno raspita pa gledas kako se uklapas. Tipa ja bih zvao u slucaju AMC Premium Region paketa da mi razjasne u pogledu Grcke sta zapravo vazi jer su to namerno ovako dvosmisleno napisali, ali najverovatnije vazi ono sto nama ne ide na ruku.

Ono cega vise nema je Evropa neograniceno i bez uslovljavanja i to izgleda nemas vise nigde, ni po kojoj ceni. Mozda gresim, ali ovako brzinski sam bacio pogled i vidim da svi uslovljavaju - zato se i Vozzi razbio od para dok nas nisu "obradovali" novim uslovima jer sada sa ovom bazom korisnika mogu da priuste klijentima "gore uslove po visoj" ceni od proslogodisnje Slika.

I ovako bez raspitivanja kod ostalih bih pristao na Vozzi Evropa paket, ali zato je pametno na vreme krenuti sa raspitivanjem i procenom sta je najbolja varijanta.

Srecno, pa javljaj ako saznas nesto sto ovde ne znamo!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8046
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 19 Maj 2023, 08:07

Kad je vozzi promenio te uslove? meni jos uvek vazi proslogodisnji paket i gledam ove godine da uklopim odmor dok mi jos traje taj stari paket da ne bacam pare na novi pogotovo ako su sad izmenili uslove?

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Pomoć na putu

Post od hyundai_i30 » 19 Maj 2023, 08:12

Mislim od pocetka februara su podigli cene i dodatno uslovili i zato ljudi uveliko traze alternative. Najavljivali su to celog januara...

I meni je aktivan stari Vozzi Evropa do jula, pa treba to iskoristiti Slika

Koliko se ja secam, ovaj uslov nije postojao prosle godine:

Slika

Najpre te slepaju u najblizi servis, pa ako srede stvar za 2 dana to je to i placas sve preko 200 EUR. Samo u slucaju da popravka nije moguca ili traje duze od 2 dana te slepaju nazad i onda covek mora da pristane na ova uslovljavanja i dobro razmisli...

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Pomoć na putu

Post od Inzaghi » 19 Maj 2023, 10:48

Ja nisam hteo popravku u njihovom servisu kod Linca, vec sam trazio slep do Beca kod mog coveka.

Pre par stranica sam pisao moje iskustvo sa njima kad mi crko alternator 31. 12 kad sam isao za Salcburg.

Odgovori