Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 20 Dec 2023, 18:42

maniaxxx je napisao:
20 Dec 2023, 10:12
Za 30e se ne bi ni na telefon javili.
Napisao sam iskustvo, za 30 evra se dobije šlepovanje, i to ekspres dolazak.
AMSS ali ne prepaid/polisa već keš.

A jedno od 3 loša iskustva je da sam platio prepaid /polisu pomoći na putu, došao šlep i uzeo 1 kupon pomoći PLUS sam morao da doplatim keš jer je ZBIRNO dolazak šlepa i sam šlep prevazišao 40km.

A šlep je u dolazu imao već 25km,.

Isto AMSS ali prepaid.

Meni se uvek svi javljaju na telefon ;)

Inače, neka očekivana cifra šlepa je 1 euro po kilometru, takvu ponudu ja imam (privatne šlep službe van AMSS sistema).

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 20 Dec 2023, 20:16

Samo da pomenem - niko nije na forumu pokrenuo kampanju protiv VOZZI-ja. Jednostavno, mnogi su ga uzimali jer su obećavali neograničeni šlep, s onda su tokom trajanja ugovorne obaveze promenili uslove, i to učinili. Stavili su da ipak ideš u servis, pa onda tek ako ne može da se popravi za kratko vreme. Po tome, ako može da se reši brzo, ali da je skupo, ti gubiš pravo na šlepanje ako to ne prihvatiš.

Sa Atlasom i dalje imaš odmah kao jednu od opcija neograničeno šlepanje, a ja posle toga mogu s mojim majstorom da rešavam problem u svom gradu. Ne da mi tamo neki slepac od majstora maže oči.

Jeste, to je ta priča kako osiguranje funkcioniše, ali u ovom slučaju i nije samo to - za nas što se ne razumemo dovoljno.

Majstori su bre lopovi, a kamo li tamo neki u Tunguziji koji gleda da opelješi stranca, i još ni nema granice.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ljubitelj » 20 Dec 2023, 21:06

Osiguranja sva (bilo čega, bilo koje) funkcionišu na osnovnom principu da naplate više a isplate manje.
Više, u smislu unapred od više korisnika i onda beskamatno obrću te pare.
Manje, u smislu da isplate kao odštetu manje novca od ovog unapred prikupljenog.

I uvek su u dobitku. AKo eventualno nekada i odu i (privremeni) minus to odmah nadoknade povećnjem premije tj uplate sledećih unapred.

I na toj razlici masno žive.

Kao kladionice. Kao lutrije.

Ja sam to naučio na teži način plaćajući pomoć na putu onako redovno, uz registraciju, kao sitno je pa ajde.
Godinama, mislim da je bilo 15+godina u kontinuitetu.I nije bilo potrebe, tj intervencije.

A onda kada je zatrebalo da oni meni plate trošak onda su silna sitna slova i onda razni limiti i onda razne dodatne stvari koje nisu ranije bilo nikada pominjane kada se uplaćivalo.
I zapravo svodi se na to da razne te službe pomoći ništa i ne mogu da pomognu popravi auto/nastavi put autom/ već samo tovar na šlep.
Do prvog servisa kao pravilo a evo čujem sada da ima i izuzetaka da se bira i udaljeni neki servis po izboru.

Zato sada idem na opciju da platim pomoć na putu onda kada mi zatreba, ništa unapred.
Znam tačno na čemu sam.
A mogu d apozovem kada hoću, i još važnije koga hoću kada već odlučim da je potrebna plaćena pomoć. Nisam vezan za odluku tamo nekog operatera u call centru da napravi onako kako njemu/njima odgovara.

Svako može da misli kako je njemu drago i da je najbolje...ja tu školu prošao i zato radim kako sam naveo.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od zdushan » 20 Dec 2023, 21:42

pedalaš je napisao:
123456 je napisao:
20 Dec 2023, 08:24
Ljubitelj = pedalaš kako mi se čini :-)

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
Moguće da smo obojica baš matori konji, Ali, u pitanju su dva matora konja, a ne jedan.
:)
Skraćeno - krdo Slika

Ja vozim 30 godina, nikad nisam uplatio slične usluge, a nije bilo ni situacije za to. Moze se reci da sam u dobitku 30 x YXZ novca...
A moglo je mozda da ispadne i drugačije, da je trebalo.. ali opet bih bio u plusu svakako.
Druga stvar je što u toj "jednoj" situaciji može biti isplativo u pogledu vremena, cimanja itd... mozda



Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od AleksandarAca » 20 Dec 2023, 21:49

Statisticki podatak je da je prosecna starost vozila u Srbiji 17 godina i 4 meseca. Stvarno mislite da je neko blesav da daje slepanje za dz, koje je u vecini slucajeva realno kosta skuplje od vrednosti samog auta, zato sto je mali Perica zamislio da popravi auto za 50 evra jeftinije kod majstor Miće u garazi, a da se za sve to osigura sa 50ak evra godisnje!? Bukvalno bi mogli da proglase bankrot za nedelju dana.

Sto se mene tice, totalno je korektno da za te novce mogu da pozovem nekoga ko ce mi stvarno pruziti tu prvu pomoc, da me odvuce do prvog ovlascenog i da se resava problem.

Doduse ove godine sam preskocio uplatu zato sto se Vozzi isciganisao sa Black Friday popustom od 500 din. Bolje da ga nisu davali....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 20 Dec 2023, 23:26

Pa i nije naivno očekivati to šlepanje. Eto, Atlas daje šlepanje uz paket koji je uz tačno jedno vozilo, a i sam paket je skuplji. Jedino se VOZZI k*rčio kako se to ne vezuje za auto već za vozača, pa kako je to već moglo i da se zloupotrebi. Posle mi kao da ih razumemo - znate, to je neisplativo...

I to ta takva šlepanja zapravo skoro nikad ne zatrebaju, pa tako oni i zarade. A kad zatrebaju, to biva nešto oko 500-1000€. Nemoj baš da podcenjujemo automobile kod naših ljudi, i dobro održavan auto 20 godina star vredi znatno više od toga.

Posebno što neko ko štedi na popravkama neće ni Atlas ili VOZZI uplatiti! I u proseku ljudi koji uplate asistenciju na putu sigurno imaju bolje automobile od proseka.

I ne, za narod osiguranje nije isto što i kocka. Da je tako, ne bi trebalo plaćati ni zdravstveno osiguranje.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od petarboj » 10 Feb 2024, 21:05

Imao sam Vozzi i čitam ovo i ne verujem... Nisam ni bio svestan te promene. Elem, sad mi istekla pomoć na putu pa gledam šta uzeti, šta je sad najbolji izbor?

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Exodusbgd
Postovi: 5
Pridružio se: 18 Nov 2023, 18:18

Re: Pomoć na putu

Post od Exodusbgd » 10 Feb 2024, 23:20

Bio u NSu, navukao jedan točak preko bankine i izgubio trakciju na istom, jer je završio par cm u vazduhu.

Zovem Vozzi, cenim Novi Sad je u pitanju, biće valjda neka pomoć na raspolaganju. 4 njihova partnera su me odbili a da nisam ni stupio u kontakt / objasnio problem. Naknadno me je zvala žena iz call centra i spojila sa nekim auto servisom, ali ni oni nisu bili sigurni da će moći da mi pomognu.

Na kraju sam rešio problem sam, tj sa dobrim ljudima u prolazu (podmetnuli nešto kamenja i na o-ruk ga izgurali).

Zapitam se onda šta bi se desilo da mi zatreba pomoć negde na magistrali, za šta sam u stvari najviše i uplaćivao paket? Ne ulivaju mi poverenje, te ne verujem da ću ih više uplaćivati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od petarboj » 11 Feb 2024, 00:50

Posle ovog mog prošlog posta malo sam gledao po netu i došao do nekih informacija da su praktično bankrotirali... Ima dosta slučajeva gde su ljudima na kraju nudili takav aranžman, nekog samostalnog servisa ili šlep službu, za koji će onda oni kasnije da urade refundaciju. E, do te refundacije izgleda nije baš lako, ako i ikako doći...

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Pomoć na putu

Post od Gazu » 11 Feb 2024, 08:43

Povremeno te pomoći na putu i u emisiji SAT, i baš me živciralo kako je pre dve nedelje valjda lik iz AMSS nabrajao kako pomažu u zameni točka, oko metlice brisača, i sl. OK, "bustovanje" (kako se već kaže) akumulatora je već korisnije u svemu tome, to jesu isto pomenuli. Ali uglavnom beskorisne stvari koje može čovek i sam, a mogućnost za šlep mi je u stvari najvažnija. I tu ubrajam naravno i moguće vađenje iz kanala

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od pedja » 11 Feb 2024, 09:08

Pa, dobro, njima je u interesu da se pomoć ispuca na zamenu metlica ili buster.

TapaT


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30024
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pomoć na putu

Post od trojanac » 11 Feb 2024, 10:36

Ja sam pre desetak dana ostao u mestu, ispred prodavnice parkirao i kad sam se isparkiravao samo odjednom auto ni makac. Otišla desna polusovina do menjača, što sam saznao u servisu. Zvao sam Vozzi za šlep. Dok sam čekao odgovor preko aplikacije zove me call centar i kaže nema potrebe više da zovem preko aplikacije, pitaju šta je u pitanju i kažu naći će slobodnog i poslati. Tako je i bilo, kroz desetak minuta me zove čovek, kaže dolazim samo da se spremim. Uglavnom za nekih sat vremena od poziva sam bio u servisu.
Pitali su da li je u pitanju vozilo koje je u aplikaciji i da li je registrovano. Uglavnom ja sam kod njih maltene od početka i do sad nisam imao problema. Ne planiram da ih menjam.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Pomoć na putu

Post od Saša » 11 Feb 2024, 10:41

Ja sam po tom pitanju kao i Ljubitelj: “U se’ i u svoje kljuse”

Pomoć na putu sam do sada uzeo samo jednom i to kada sam morao voziti tuđe vozilo na duži put (jer ga nisam znao u “dušu”).

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od zdushan » 11 Feb 2024, 11:00

trojanac je napisao:Ja sam pre desetak dana ostao u mestu, ispred prodavnice parkirao i kad sam se isparkiravao samo odjednom auto ni makac. Otišla desna polusovina do menjača, što sam saznao u servisu. Zvao sam Vozzi za šlep. Dok sam čekao odgovor preko aplikacije zove me call centar i kaže nema potrebe više da zovem preko aplikacije, pitaju šta je u pitanju i kažu naći će slobodnog i poslati. Tako je i bilo, kroz desetak minuta me zove čovek, kaže dolazim samo da se spremim. Uglavnom za nekih sat vremena od poziva sam bio u servisu.
Pitali su da li je u pitanju vozilo koje je u aplikaciji i da li je registrovano. Uglavnom ja sam kod njih maltene od početka i do sad nisam imao problema. Ne planiram da ih menjam.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Znaci "japanska poluosovinska kletva" te je stigla... Slika
Mene je tako onomad u Grčkoj.. lepota

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30024
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pomoć na putu

Post od trojanac » 11 Feb 2024, 11:01

Srećom 100m od kuće.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori