Pomoć na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Pomoć na putu

Post od markoue » 17 Avg 2021, 16:42

Svi su mali podigli cene, ali i dalje je to sve prihvatljivo kad pogledas u kom problemu mozes da se nadjes.

Zaboravih da napisem epilog sa autom: Reparirana komplet turbina sa geometrijom. Razlog unistenja turbine je napojna cev.
Naime, u martu mi pukla napojna cev turba, i pustalo mi ulje. Odem do "majstora" da je zamenim, jos poznat majstor u Uzicu za peugeot. (Sima racing, Borko, samoproklamovani "profesor", kako ga zovu).

Zameni mi cev, sve ok. Medjutim, juce me majstor bas zvao, kaze stavio ti je neadekvatnu napojnu cev (od 1.4 hdi ili od 1.6 hdi ali 90 ks), pa je onda stavljao neke holsafe kod holendera da bi je nabudzio.
Iskrivio je mlazinu za dovod ulja, tako da je turbina imala podmazivanje samo u nizim obrtajima, i zbog toga je posle nekog vremena "sagorela". Tako da nije crkla sama od sebe, bila je u dobrom stanju.

Sve ukupno ceh 350 eur :)
Сад му није ништа...

keš
Postovi: 14
Pridružio se: 26 Sep 2021, 19:47

Re: Pomoć na putu

Post od keš » 01 Okt 2021, 10:28

Posaljem upit atlasu, niko ne odgovara. Sad kada treba atlas da uzme novac od mene, niko nije nasao za shodno da se javi, da odgovori. Nisam poslao upit davno, poslao sam ga pre dva sata, neko ce pomisliti pa i nije tako davno, tek je proslo 2 sata ima vremena odgovorice, prebukirani su. Ja razmisljam logicno, ako se ne javljaju ni za dva sata, sada kada ja njima treba da dam novac, kako ce se javiti i koliko cu cekati da mi se neko javi kada ostanem u kvaru u nekoj vuko...ini. i kada ce oni imati troskove prema meni.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od Vladapetr » 01 Okt 2021, 10:52

To nije logičko razmišljanje. Pre svega, potpuno različita odeljenja se bave prodajom i rešavanjem problema.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

keš
Postovi: 14
Pridružio se: 26 Sep 2021, 19:47

Re: Pomoć na putu

Post od keš » 01 Okt 2021, 11:04

Koja odeljenja sta rade i ko je za sta tamo zaduzen nece mi znaciti nista kada zaglavim negde ko zna gde. Ja se nisam obratio ovome ili onome vec sam ih kontaktirao preko njihovog zvanicnog sajta, pa onda na njihovoj fejs stranici, nikog nigde ni tu ni tamo, osecaj je da su ugasili firmu. Zamisli sada koja mi je zelja nadoisla da bas kod njih kupim paket pomoci na putu.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od Vladapetr » 01 Okt 2021, 11:10

Ok, kako ti kažeš. Srećno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Pomoć na putu

Post od ikac2000 » 01 Okt 2021, 11:15

Da si poslao takav upit u DE, odgovor bi dobio za nedelju dana :-)

Mislim da si izuzetno nerealan u ocekivanjima da ce neko da ti obradi zahtev u roku od sat dva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

keš
Postovi: 14
Pridružio se: 26 Sep 2021, 19:47

Re: Pomoć na putu

Post od keš » 01 Okt 2021, 11:49

Ne razumem, koji zahtev da mi obrade?

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Pomoć na putu

Post od ChobbyNS » 01 Okt 2021, 11:53

Moja supruga je radila u Atlasu nekih 5 godina.
Jedno vreme i na intervencijama gde si na telefonu 24h aktivan i nije smelo da se desi da se ne javis na poziv u koje god doba da je bilo, svaki poziv se snimao i kaznjavalo se ako ima propusta u radu i komunikaciji s klijentima.
Bolje probaj pozvati direktno da porucis paket, da ne cekas da oni obrade zahtev sa sajta.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Pomoć na putu

Post od member » 01 Okt 2021, 12:07

Kako je izdržala toliko dugo, 5god.?
Vedran je genije, svaka mu čast na lovi koju mlati.


Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


keš
Postovi: 14
Pridružio se: 26 Sep 2021, 19:47

Re: Pomoć na putu

Post od keš » 01 Okt 2021, 12:30

Nisam ja popunjavao nista, poslao sam poruku sa pitanjem u vezi paketa. Lepo stoji desno dole na njihovom sajtu
>>Pozdrav! Ovde nam mozete poslati upit ukoliko vam treba dodatna informacija>> meni je trebala dodatna informacija, ali niko ne odgovara. Ako se ceka vise dana za svako pitanje u vezi paketa onda pisi propalo, komunikacija NULA. Sta sutra mogu ocekivati u 02 sata kada ostanem negde ko zna gde, kakvoj onda komunikaciji da se nadam, u sitne sate na putu za nigde. Drugo, kako da uopste kupim paket i da bude aktivan vec u nedelju kad planiram duzi put. Koliko im treba da obrade zahtev, 10 dana? pa ne rade generalku na autu plus kompletno farbanje. Sta treba, mesec dana ranije da krenem u pregovore sa njima, da cekam komisiju, pa zasedanje nadzornog organa, da posaljem lepo srocenu molbu. Sta treba da uradim da im dam pare da mi izdaju papir da sam kupio paket pomoci na putu.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pomoć na putu

Post od ftj » 01 Okt 2021, 12:54

Uf, to sto ne odgovaraju par sati na formu na sajtu je prilicno nerealan razlog da ih zbog toga odbacis. Postoje nacini komunikacije za hitne slucajeve gde se znaju ocekivanja i to nema veze sa formom na sajtu. Ako zelis instant odgovor nazoves ih telefonom, a sigurno ces vec naci neki drugi, zaista realan razlog, da ih otkacis.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 01 Okt 2021, 13:11

zamisli 2 sata nisu odgovorili :)

inace mene su jedno vreme bas smarali iz tog atlasa, 2018. sam imao uplacenu njihovu pomoc, pa kad je istekla 2019. lik me je zvao jednom i davio pola sata ubedujuci me da produzim saradnju iako sam odmah napomenuo da nisam zainteresovan i da cu preci na vozzi jer je cena skocila duplo kod atlasa. Pa drugi put davio isto toliko, onda sam prestao da mu se javljam, zvao je jos bar 15ak puta u roku od dva meseca recimo, ali tako glupu pricu je imao i tako ljigav nastup da mi je prvo bilo smesno a onda mi doslo da ga oteram u pm, zato sam i prestao da se javljam. Lik je poceo ladno kao da smo ortaci pa kao za prijatelje samo najbolje pogodnosti, pa ovo ono, mislim se teraj se bre u tri lepe necu i gotovo ali ocigledno ne prihvata ne kao odgovor nego nalazi nacine da te privuce, mozda bi nekom i dupe da da mu je potrazio koliko je bio spreman na saradnju po svaku cenu.

keš
Postovi: 14
Pridružio se: 26 Sep 2021, 19:47

Re: Pomoć na putu

Post od keš » 01 Okt 2021, 13:15

Kontaktiram AMS, odovorili odmah. Kazu bude gotovo dok sacekate, paket ili ti clanarina kako je oni zovu je aktivna odmah. Clansku kartu dobijate odmah i sve je aktivno odmah, mozte ostati u kvaru dok odlazite od nas .
U medjuvremenu dobijam odgovor od Atlasa "Standardni period aktivacije je 5 dana" hahaha.
Sad cu kontaktirati VOZZI da vidim sta oni imaju da ponude.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pomoć na putu

Post od OMP » 01 Okt 2021, 13:23

odes na sajt i informises se, ja sam preko tel aplikacije uplatio vozi pretprosle godine, sve se tu odabere koji ce paket i sta vec i platis da li preko tela ili fizicki nebitno ali mislim da je isto bila aktivacija kroz par dana.

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Pomoć na putu

Post od dispy » 01 Okt 2021, 13:23

Mislim da preteruješ. Postoje upiti na koje se odgovara u ultra kratkom roku, postoje upiti koji nisu prioritetni. Primera radi, kada mi ne radi mission critical servis, reakcija je unutar 1h, 8h za predlog rešenja, 24h za potpuno otklanjanje problema. Kada šaljem upit za novu funkcionalnost softvera (iako je to mesto gde mi uzimaju pare), odgovor je obično u roku od 7 dana.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Odgovori