Ovlašćeni servisi - iskustva !

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od ljubitelj » 11 Jan 2016, 19:58

Sasvimi je normalno da je razlicita cena rada za Reno u odnosu na Daciju.
Slicno i cena delova se moze ocekivati da je razlicita zavisno od ambalaze, tj brenda.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od dragvorl » 11 Jan 2016, 20:32

Tako je, i delovi se mogu razlikovati iako su potpuno identicni, to znam konkretno za neke delove za Porsche i VW.

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od Darko » 12 Jan 2016, 09:21

Za farbanje sa cuo jedno lose iskustvo za sekulic, i ovde je neko napisao za master. Razmisljam se danas da odem do ruskai da vidim sta kazu.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od dag81 » 12 Jan 2016, 09:25

Za Sekulic ima dobrih iskustava ali sad da li treba vezica ili sta ne znam.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od Darko » 12 Jan 2016, 13:00

Sad sam zvao sekulic. Kod njih 1 mali servis kosta 5.500 din, dva puta sam ga pitao za cenu da ne bude greska.
Kod mastera su mi rekli 13.000 din.

U cemu je fora :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od Day Walker » 12 Jan 2016, 13:05

Verovatno samo ulje i filter ulja :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od samo polako » 12 Jan 2016, 14:41

@DW mislim da si u pravu. Ovlašćeni obično imaju spisak kontrolnih tačaka koje pregledaju. Ja bih recimo upravo to preskočio da mi prčkaju i proveravaju.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od dragan » 13 Jan 2016, 08:24

Ma nije to nikakva nauka, pogledaju najpre da li ti radi sva signalizacija, trap i tako se stvari, nema tu šta da se pokvari... Svakako se ništa ne skida i rasklapa...
Ja sa sekulićem imam odlična iskustva, najviše sa redovnim održavanjem, ali i sa par vanrednih stvarčica, poslednje je bilo zamena opruga i jedne kugle na način na koji sam ja zahtevao, ima u temi tamo napisano.
Što se tiče cena, za veliki servis su mi u bg tražili skoro pa duplo više nego u ns, master i Sekulić su mi dali gotovo identične cene... Ovih 5500din je jako malo za ceo mali servis sa originalnim delovima, trebao si pitati šta to tačno podrazumeva čisto da bude jasno...
Što se tiče farbanja znam da imaju svoju farbaru ali ne znam kako rade. Ako treba nešto vezano za Sekulića pošalji pp pa da se vidi šta može da se uradi.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od samo polako » 13 Jan 2016, 11:33

Ovlašćeni servisi imaju visoku cenu radnog sata.
Poznanici automehaničari radni sat naplaćuju od 700 do 1000 dinara u zavisnosti od posla. Pogledajte Dragvorijevu listu u ovlašćenim servisima.
Koliko relano treba vremena da se zanene filteri i ulje?

Nazovite servis pitajte za cenu filtera i ulja oduzmi radni sat i videćeš o čemu pričam.

Po meni izbacili su pregled po kontrolnim tačkama a tu dodaju sigurno sat ili dva, šmanjili broj radnih sati za običnu zamenu ulja i dobili realnu cenu od 5.500 dinara.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od nikaragva » 13 Jan 2016, 11:40

Da rade to sve sto pise da treba da rade prilikom "malog" servisa, onda mozda i ne bi bilo tako strasno.
Vecina ljudi zna da to i sama prekontrolise.
Ali oni koji ne znaju, plate onom koji znaju. Ili oni koji znaju, a nece da se zamlacuju sa tim, nemaju vremena, ili jednostavno zele drugo misljenje.
To je po meni skroz OK opcija.

To kod nas ne dela bas tako.

Kod nas ide po defaultu varijanta: JA sam ZAVRSIO fakultet, DAJ mi sad posao i DOBRU platu. To tako mora, to je tako normlano.

Braćala, svaka tebi cast sto si zavrsio fakultet, ali dobar posao i dobra plata treba da se zarade/zasluze.


Tako je isto i u ovlascenom servisu: MI smo ovlasceni za popravku Opela. Nije bitno jel mi nesto znamo ili ne znamo. Mi cemo poslati majstore na kurs. Da li su oni tamo nesto naucili nas ne zanima, ali MI cemo vama da NAPLATIMO radni sat, kao da znamo SVE. A cesto znaju malo manje od svega, nazalost, pa obicno nisu uopste reper za resavanje komplikovanih problema, kao specijalizovani servis za odredjeni tip vozila, nazalost opet.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od Darko » 15 Jan 2016, 12:17

Day Walker je napisao:Verovatno samo ulje i filter ulja :)
U pravu si bio. Kod sekulica 5400 dinara je zamena samo ulja i filtera ulja. Po njihovim recima na prvom malom servisu nema potrebe menjati i filter vazduha.
Kod firme master renault cena prvog servisa je 13000 din. Verovatno oni rade i filter vazduha i jos nesto..

Ostavio sam kod sekulica da promene ulje i filter ulja, a ja mogu kupiti sa strane filter vazduha i sam promeniti ako bas zelim i opet sam na velikoj ustedi.

Ono sto je pohvalno obezbedili su mi voznju iz veternika nazad u grad iako nisam to trazio, a taman hteo da pitam gde je autobuska stanica :)
Jos jedan plus sto ce mi odraditi kompletnu registraciju automobila sa besplatnim tehnickim pregledom, tako da nemam nikakvo cimanje ni za to. Samo preuzmem auto sa uradjenim servisom i registracijom ;)

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od dragan » 15 Jan 2016, 17:37

pa pored ulja i filtera ulja, u mali servis mogu da udju filter vazduha motora i filter vazduha kabine, malo mi previse da jos ta dva filtera kostaju tih 7 ipo hiljada makar i sa radom... jedino sto mi pada na pamet je da su pre u masteru sipali castrol umesto elfa, ali svakako ne bi smela da bude velika razlika u ceni ulja...
mali servisi generalno nisu skupi, cak i sto evra je jaka cena za par filtera i 4-5 litara ulja, makar i za ovlasceni servis...
ja kod sekulica odem sa kanticom svog ulja, i ne menjaju mi filter vazduha posto je pipercross, dakle rad i druga dva filtera izadju tipa 4-5k dindzi. sa uljem i filterom vazduha mozda dobaci sto jura mada je diskutabilno...

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od Markoni » 15 Jan 2016, 18:09

Danas uradio prvi servis na Fabiji u Cirincu. 4 lit. ulja Castrol 5W30, filteri ulja, vazduha i kabine sa radom 15.000 din.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od dragvorl » 15 Jan 2016, 18:10

Ja koliko se secam cak i na clio 2 se filter za vazduh menja nesto na tipa 40 ili 60kkm po knjizi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ovlašćeni servisi - iskustva !

Post od Heinz » 15 Jan 2016, 18:39

Na tom za vazduh svi vaćare izgleda, hteli su i na Jazzu da menjaju svojevremeno.

TT

Odgovori