Pomoc ler gas

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Pomoc ler gas

Post od dragvorl » 20 Apr 2019, 09:29

@jovke
Molim te ne citiraj svaki post iznad. Kada odgovaras na post koji je poslednji podrazumeva se da odgovaras na njega i ne citira se.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc ler gas

Post od ljubitelj » 20 Apr 2019, 16:04

Usmerio sam kako da najbrže i najlakše uradiš osnovnu dijagnostiku sistema goriva, startom i radom samo na plin. To i postoji i za ovu svrhu provere, izmedju ostalog.
To što za 6 godina još nisi "savladao" korišćenje plinskog sistema jer ti nije ni trebalo, sada je mogućnost da i to naučiš.
Znam ja da se pali na benzin, i kako na plin i još svašta nešto a poenta je da pošto već lutaš i ti i majstori da se krene u sistematsku proveru i ograniči da li problem stvara sistem vazduha, sistem goriva ili sistem varnice. To su 3 komponente neophodne za pravilan rad motora u medjusobnoj tačno odredjenoj korelaciji i podešenosti.

Pošto pišeš da te je ovlašćeni servis otkačio zbog plina, biće kao što sam pretpostavio da BRC nije fabrička ugradnja Chevroleta.
Ako ipak jeste Chevrolet ugradio, teraj auto u ovlašćeni i to je onda njihov problem da reše. Ti fabrički plinski su obično zaključani i imaju nešto drugačiji softver od onog koji je dostupan pri naknadnoj ugradnji.


Daljinski se ne može rešiti, stoga mora lokalini majstor da postavi dijagnozu šta je u kvaru, sama popravka je lakši deo posla.

Odgovori