Laguna 2 problem posle prebacivanja menjača aut/man

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
dzeva
Postovi: 3
Pridružio se: 30 Maj 2019, 21:30

Laguna 2 problem posle prebacivanja menjača aut/man

Post od dzeva » 31 Maj 2019, 17:43

Prije svega veliki pozdrav i hvala na prijemu.Ovako,zovem se Dzevad i iz BiH sam,imam Reno Lagunu , 1.9 dci ,96 kw , 2007.god...fino auto,za svaku pohvalu sto se mene tice jer kod mene je 3 godine i samo servise sam radio,ama bas nikakvog drugog troska.E sad,bio je automatski/tiptronic AL4 mjenjac koji je fakticki crkao...popravak istog,boze sacuvaj i sakloni,tako da sam ubacio manuelni sa 6 brzina i sve fercera odlicno,kostao me sa ugradnjom 300 eura i generalno sam zadovoljan i vucom i potrosnjom...elektricar je radio softwer i ukinuo gresku check gearbox i ona slovca P R N D,napravio gas,jer je zastajao...medjutim pojavila mi se nova greska,kaze automatski prenos,greska na sabirnici,status povremen i sto sam otkrio da mi ne rade rikverc svjetla,senzori za parking,tempomat se samo ukljuci na tabli ali ne reaguje i ne radi mi klima,napunjena je a kompresor samo sekundu okrene i ugasi.elektricar kaze da nije to dirao softverski.imam neka dva dzeka viska ispod pepeljare,vjerujem da su od rikverca...eto neko moje iskustvo,sad dobro ili lose,neznam ni sam sta bih rekao...neka Vasa sugestija ili savjet ako moze,bio bih zahvalan.Lijep pozdrav

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Laguna 2,problem

Post od McGruja » 31 Maj 2019, 18:46

Nije software dobar

dzeva
Postovi: 3
Pridružio se: 30 Maj 2019, 21:30

Re: Laguna 2,problem

Post od dzeva » 31 Maj 2019, 22:26

A da li softver ima veze sa klimom i tempomatom,mada ovaj elektricar tvrdi da nije to dirao...rikverc svjetlo,jasno mora da se prespoji dzek na mjenjac a kako sam cuo senzori su direktno povezani sa rikvercom

dzeva
Postovi: 3
Pridružio se: 30 Maj 2019, 21:30

Re: Laguna 2 problem posle prebacivanja menjača aut/man

Post od dzeva » 01 Jun 2019, 09:45

I zna li neko odakle dovesti rikverc svjetlo na dzek na mjenjacu na kojem su 3 zice,dvije malo deblje i jedna tanka,a imam neka dva dzeka ispod pepeljare koji su mi viska,jedan je izlaz sa dvije zice a drugi je malo siri dzek sa vise zica.zna li neko da li je neki od njih od rikverca

Odgovori