Perač za automobile pod pritiskom

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od havijer » 10 Jan 2021, 21:20

Slobo, molim za preporuku vezano za post iznad.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od nikaragva » 10 Jan 2021, 21:24

Uzeo polovan nilfisk, pre par meseci.
Prilično sam zadovoljan.
Zaboravio sam tačan model, da ne idem u šupe sad, 2100W. Iskočio mi osigurač jednom, tako da kontam da ima stvarno toliko :)

2-3x oprao auto, zadovoljan.
Međutim, daleko više perem druge stvari i tu sam još zadovoljniji (perem ciglice po delu dvorišta, beton, skidam malter sa zida pre rušenja, perem stare cigle od starog maltera i zemlje-budu kao nove, perem 'stari' beton pre nalivanja novog da se što bolje aditiv i novi beton vežu za njega, praktično sve što mi padne na pamet da može voda pod pritiskom pomoći).
Ima dugačko crevo, mislim da je 10m.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od OMP » 10 Jan 2021, 21:39

i ovaj lidlov ima crevo od 10m sto je odlicno, drugar ima neki sa 5m i to ume da bude problem kad moras i aparat da prenosis oko auta dok peres

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od sebekkg » 10 Jan 2021, 23:17

Meni je neki mali Lidlov sa tim crevom od 5m. Mnogo se uvija jer moras tako da ga drzis pa kad krene da zeza sa tim milina .

Snaga nije losa i za hobiste je doviljan ali je motor preglasan verovatno sto je isti malih dimenzija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Dare4x4 » 10 Jan 2021, 23:24

slobo ff je napisao:
10 Jan 2021, 21:12
Taj vilager je deklarisan na 1900 Wati. Nisam ga stavljao na test aparat ali mislim da mu je prava snaga oko 1.200Wati.
Nikada nisam gledao snagu motora, već pritisak i protok. Protok je bitan jer ako je mali, onda perač pravi samo maglu i pere sa jako male udaljenosti pa to ide jako sporo.

Dužina creva je isto jako važna jer ako moraš da pomeraš perač, ti zapravo moraš da pomeraš i kabal i dovodno crevo i to komplikuje stvar. Ja gledam da mi kabal nikada nije na zemlji. Dužina creva ti daje slobodu da cirkulišeš oko auta, a da crevo nikad ne bude nategnuto jer ako ga stalno vučeš, kad-tad će se prelomiti ili će zakačiti auto i ogrebati.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Uroš S. » 11 Jan 2021, 11:45

Šta mislite o ovome?

https://www.gama-alati.rs/bosch-easyaqu ... a7901.html

U suštini koristiće se za pranje nekih 20ak m2 pločica na terasi, tako poneku stvar, i možda nekad operem motor.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od sebekkg » 11 Jan 2021, 11:53

Završiće posao sigurno ali ako ti se ne žuri sačekaj biće akcija pa možda ubodeš nešto bolje za sličnu kintu. :nemampojma:

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Uroš S. » 11 Jan 2021, 11:55

Mrzi me da čekam. Dobro kod ovog je što je kompaktan, iako slabiji od Parkside-a, upitno je da li mi treba ta snaga, a sa prostorom definitivno kuburim.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od sebekkg » 11 Jan 2021, 11:57

Onda uzimaj. Ja sam uzeo isto mali neki iz lidla, doduse kad sam bio u sloveniji. On je isto kompaktan ali ne znam da li ga ima kod nas.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Saša » 11 Jan 2021, 13:38

Da li je neki od tih uređaja dovoljno jak (pritisak vode) da skine alge koje su se nahvatale na crepovima? Da li je neko to probao?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1393
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od LukaMaletin » 11 Jan 2021, 13:42

Mislim da su dovoljno jaki ali mora ona roto dizna, koja se ne dobija baš uz svaki aparat.
Ja imam stari Karcher mx720 i jede malu decu, pre njega sam imao taj neki plastikaner Bosch i razlika je i više nego primetna.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od OMP » 11 Jan 2021, 14:01

Saša je napisao:
11 Jan 2021, 13:38
Da li je neki od tih uređaja dovoljno jak (pritisak vode) da skine alge koje su se nahvatale na crepovima? Da li je neko to probao?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
nisam skidao sa crepova ali sa drugih povrsina jesam, beton, behaton, plocice itd., odlicno cisti, jos ako se stavi onaj dodatak tj dizna swirl ili turbina ili kako ga zovu sto rotira mlaz kao burgija to jos bolje skida samo ona ima uzi mlaz koji ne moze da se steluje pa malo duze traje postupak ali je jaca dosta

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od OMP » 11 Jan 2021, 14:14

Uroš S. je napisao:
11 Jan 2021, 11:45
Šta mislite o ovome?

https://www.gama-alati.rs/bosch-easyaqu ... a7901.html

U suštini koristiće se za pranje nekih 20ak m2 pločica na terasi, tako poneku stvar, i možda nekad operem motor.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
ja sam taj bosch probao pre kupovine lidlovog, dok sam mozgao sta da kupim sasvim slucajno lik u firmi gde smo izvodili neke radove doneo bas nov takav boš, 9000din placen na nekoj akciji, ja reko daj da probam ako je dobar idem i ja odmah da kupim nije malo 3000din razlike, medjutim krenem da prskam po nekom betonu koji je i on pro i vidim da nije to to sto ja trazim, ocekivao sam mnogo vise.
reko sacekacu nedelju dana kad bude izasao ovaj u Lidlu pa cu uzeti i sta bude, prethodno sam od par ljudi koji su godinu ranije kupili lidlov cuo pohvale, a isto tako i jedan moj radnik ima taj bosch i njemu zavrsava posao ali po onom sta mi je on ispricao u koje svrhe ga koristi i po ovom sto sam ja probao ipak su prevagnule pozitivne kritike za Lidlov pa kako bude. Takodje duzina creva je odiglrala bitnu ulogu, posto je bosch 5m a lidl 10 sto meni itekako znaci.
Kad sam uzeo Lidlov a poucen onim bosch koji sam probao nedelju dana ranije, odmah sam primetio neku razliku u snazi, mozda je postojao i neki subjekrtivni osecaj ali nisam od onih koji kad nesto kupe ubeduju sebe kako je odlicno i da nisu pogresili, cak sam vise samokritican ali isto tako kad nesto kupim dalje me ne zanima dal je imalo bolje, jeftinije, lepse, istog trenutka prestajem da gledam oglase, izloge ili sta god da je u pitanju. Ali eto po mom osecaju i iskustvu za koje mislim da me nije prevarilo taj bosch je slabiji ali sa druge strane za tvoje potrebe mislim da ce i taj bosch vrsiti posao samo sto je sad cena ista a tad je bila 3000 razlike, po istoj ceni mislim da je bolja kupovina lidlovog, a sa druge strane bosch je manji i laksi, zgodan za neko prenosenje i transportovanje.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od nikaragva » 11 Jan 2021, 14:33

Saša je napisao:
11 Jan 2021, 13:38
Da li je neki od tih uređaja dovoljno jak (pritisak vode) da skine alge koje su se nahvatale na crepovima? Da li je neko to probao?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Nisi čitao prethodne poruke :)

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Perač za automobile pod pritiskom

Post od Uroš S. » 11 Jan 2021, 14:49

OMP je napisao:
11 Jan 2021, 14:14
Uroš S. je napisao:
11 Jan 2021, 11:45
Šta mislite o ovome?

https://www.gama-alati.rs/bosch-easyaqu ... a7901.html

U suštini koristiće se za pranje nekih 20ak m2 pločica na terasi, tako poneku stvar, i možda nekad operem motor.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
ja sam taj bosch probao pre kupovine lidlovog, dok sam mozgao sta da kupim sasvim slucajno lik u firmi gde smo izvodili neke radove doneo bas nov takav boš, 9000din placen na nekoj akciji, ja reko daj da probam ako je dobar idem i ja odmah da kupim nije malo 3000din razlike, medjutim krenem da prskam po nekom betonu koji je i on pro i vidim da nije to to sto ja trazim, ocekivao sam mnogo vise.
reko sacekacu nedelju dana kad bude izasao ovaj u Lidlu pa cu uzeti i sta bude, prethodno sam od par ljudi koji su godinu ranije kupili lidlov cuo pohvale, a isto tako i jedan moj radnik ima taj bosch i njemu zavrsava posao ali po onom sta mi je on ispricao u koje svrhe ga koristi i po ovom sto sam ja probao ipak su prevagnule pozitivne kritike za Lidlov pa kako bude. Takodje duzina creva je odiglrala bitnu ulogu, posto je bosch 5m a lidl 10 sto meni itekako znaci.
Kad sam uzeo Lidlov a poucen onim bosch koji sam probao nedelju dana ranije, odmah sam primetio neku razliku u snazi, mozda je postojao i neki subjekrtivni osecaj ali nisam od onih koji kad nesto kupe ubeduju sebe kako je odlicno i da nisu pogresili, cak sam vise samokritican ali isto tako kad nesto kupim dalje me ne zanima dal je imalo bolje, jeftinije, lepse, istog trenutka prestajem da gledam oglase, izloge ili sta god da je u pitanju. Ali eto po mom osecaju i iskustvu za koje mislim da me nije prevarilo taj bosch je slabiji ali sa druge strane za tvoje potrebe mislim da ce i taj bosch vrsiti posao samo sto je sad cena ista a tad je bila 3000 razlike, po istoj ceni mislim da je bolja kupovina lidlovog, a sa druge strane bosch je manji i laksi, zgodan za neko prenosenje i transportovanje.
Bosch je 120, Parkside 170 bara.

Odgovori