Honda Civic Sport auspuh

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Milić
Postovi: 23
Pridružio se: 03 Sep 2019, 11:49

Honda Civic Sport auspuh

Post od Milić » 10 Sep 2019, 16:14

Poštovani
Kupio sam skoro auto iz naslova,2007 god,103 kw, 1,8, benziner.
Popio sam upitnik :) kad sam video iza zadnjeg lonca na desnoj strani na zadnjoj krivini cevi
rupu u istoj promera 20/4mm izrezane vertikalno 20mm. Rupa se vidi kada ste od kola nekih 7metara.
Sada kontam da li je otvor ostavljen da kondenzacija iz auspuha izlazi vani pošto je završetak ceni na višoj
koti u delu zadnjeg branika. Ovo mi deluje kao najniža tačka auspuha. Druga misao je da je klinac iz CH namerno
otvorio rupu da bi dobio još bolji sportski zvuk. Na 150 km/h buka auta je po meni velika za ovaj auto.
Međutim kada sam ispred Delte BG video još par istih auta sa rupom na istom mestu učinilo mi se da je to ipak fabrička zajebancija kod sport modela. Ipak mi nije jasno da li je otvor za zvuk ili za kondenzaciju koja tu odmah izlazi i čuva auspuh od propadanja. Iskreno ja bih ovaj otvor zatvorio kako bih smanjio buku auta na velikim brzinama,pošto ga ne turiram u mestu,nisam klinac sa 49godina :-| .
Ajde vlasnici Hondi pomagajte. :D . Ustvari razmišljam da li bi zatvaranje otvora bilo kontraproduktivno za stanje motora.Ovako nešto nisam vide ni na jednom autu a izvozao sam ih toliko (preko 30 modela novih). :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od Geza » 10 Sep 2019, 21:10

Možeš da smanjiš promer rupe.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Milić
Postovi: 23
Pridružio se: 03 Sep 2019, 11:49

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od Milić » 11 Sep 2019, 08:40

Geza je napisao:
10 Sep 2019, 21:10
Možeš da smanjiš promer rupe.
To sam i uradio samo se mislim da ne napravim štetu motoru.
Vi imate ovakav auto?
Znate kad bosanac kupio kawasaki i vozi po gradu i kad stane pita glasno
,,ima'l neko vaki kawasaki''?
Na više mesta mu kazali da nema a onda se našao neko ko ima
i kaže ,,evo ja imam''.
A bosanac će na to ,, daj matere ti pomaži ,kaži mi gde se ovo gasi''
ha ha
moja priča :D :P

Milić
Postovi: 23
Pridružio se: 03 Sep 2019, 11:49

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od Milić » 11 Sep 2019, 08:51

Milić je napisao:
10 Sep 2019, 16:14
Poštovani
Kupio sam skoro auto iz naslova,2007 god,103 kw, 1,8, benziner.
Popio sam upitnik :) kad sam video iza zadnjeg lonca na desnoj strani na zadnjoj krivini cevi
rupu u istoj promera 20/4mm izrezane vertikalno 20mm. Rupa se vidi kada ste od kola nekih 7metara.
Sada kontam da li je otvor ostavljen da kondenzacija iz auspuha izlazi vani pošto je završetak ceni na višoj
koti u delu zadnjeg branika. Ovo mi deluje kao najniža tačka auspuha. Druga misao je da je klinac iz CH namerno
otvorio rupu da bi dobio još bolji sportski zvuk. Na 150 km/h buka auta je po meni velika za ovaj auto.
Međutim kada sam ispred Delte BG video još par istih auta sa rupom na istom mestu učinilo mi se da je to ipak fabrička zajebancija kod sport modela. Ipak mi nije jasno da li je otvor za zvuk ili za kondenzaciju koja tu odmah izlazi i čuva auspuh od propadanja. Iskreno ja bih ovaj otvor zatvorio kako bih smanjio buku auta na velikim brzinama,pošto ga ne turiram u mestu,nisam klinac sa 49godina :-| .
Ajde vlasnici Hondi pomagajte. :D . Ustvari razmišljam da li bi zatvaranje otvora bilo kontraproduktivno za stanje motora.Ovako nešto nisam vide ni na jednom autu a izvozao sam ih toliko (preko 30 modela novih). :glavomuzid:

Ajde ljudi odgovarajte, ima'l neko vaki Kawasaki!!!???

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od ljubitelj » 11 Sep 2019, 09:03

Rupa IZA zadnjeg lonca nema nikakvog uticaja na buku, svejedno je da li postoji ta dodatna ili ne postoji.
Sto se toga tice da li je fabricko resenje, prosto pogledati u katalog rezervnih delova i uporediti.

A zasto bi uopste dirao nesto sto ti ne pravi problemi nema uticaja na rad motora??

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od grujicd » 11 Sep 2019, 09:04

Kažu da je to normalno.

https://www.civinfo.com/forum/engines-t ... 912?page=2

Ako je fabrika tako napravila ja tu ne bi ništa dirao.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od McGruja » 11 Sep 2019, 09:05

Služi da se ispusti kondenz

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od Romanticni_Piroman » 11 Sep 2019, 11:18

Sve je u redu, i buka na 150km/h je u redu. Auto ima kratke brzine i na solidnih 4k obrataja koliko se secam si na 150km/h, mozda i vise (6. brzina). Uglavnom, nista ne steti motoru, samo vozi. A ako ti se ne svidja zvuk i bucan ti je, pogresan si auto izabrao mozda.

Milić
Postovi: 23
Pridružio se: 03 Sep 2019, 11:49

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od Milić » 11 Sep 2019, 11:36

Romanticni_Piroman je napisao:
11 Sep 2019, 11:18
Sve je u redu, i buka na 150km/h je u redu. Auto ima kratke brzine i na solidnih 4k obrataja koliko se secam si na 150km/h, mozda i vise (6. brzina). Uglavnom, nista ne steti motoru, samo vozi. A ako ti se ne svidja zvuk i bucan ti je, pogresan si auto izabrao mozda.
Dobro si rekao ,možda...
Auto sam odlično izabrao i sve mi se na njemu sviđa. :rofl:
Neshvatljivo mi je da auto koji ide 205km/h na 150 napravi taj nivo buke. Na 160 i 170 nema tog nivoa.
Vozio sam Civic isti motor kod limuzine 4D i takve buke nema. Kao bolja izolacija kod tog modela iz Japana,pravljen za matorce.
Zatvorio sam 3/4 ovog otvora kitom i sada se manje čuje na toj brzini, tj. vozio sam ga 170 km/h i nije bilo onakve buke.
Mislim da je to kombinacija izlaza vode i boljeg reskog zvuka kod varijante Sport. Trebao sam možda
da biram paket Confort ali je Sport mnogo lepši i sa više opreme. U principu ono što kaže autoban 130km/h nema problema sa ovim
čak i na 140km/h.
Ionako ću brže da vozim samo kad sam putujem a tada je muzika glasnija od auspuha. :D :P :P :P
Moja žena je čula taj zvuk i pitala me šta je sa autom. Pre njega Punto na 150km/h 1,2 16V je bio tiši, dobro uz manji motor.
Rešismo tu dilemu konačno, otvor za kondenz... :pardon:

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: HONDA CIVIC SPORT AUSPUH

Post od grujicd » 11 Sep 2019, 12:37

Buku na autoputu nije lako objektivno oceniti. Ako se manje čuje vetar, ili su tiše gume, onda motor ispadne bučniji, i obrnuto. Meni je motor na Jazz-u na 130 najbučniji. Možda tu motor i auspuh imaju neku rezonancu, ali je isto tako moguće i da je preko toga vetar glasniji i "nadglasa" motor.

Odgovori