Hyundai i30

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Hyundai i30

Post od Bax » 21 Okt 2022, 11:07

Ovo moje platis 10evra, ja sam isao kod njega da preuzmem u Mirijevo.

Ali iskljicivo takvu kao sto je na drugoj slici oglasa.

Tu sam ugradio na 3 auta i prezadovoljan sam.

Treba mozda 2 sata da se sasije.

Bolja je nego fabricka Toyotina koza, koja i nije koza.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3076
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Hyundai i30

Post od havijer » 21 Okt 2022, 13:40

Ja sam radio letos tako da tek za koju godinu mogu da ti kažem kakvi su rezultati. Ali bukvalno svi dileri polovnih kola u KV rade kod njega volane.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Hyundai i30

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 04:31

Jasno momci, @Bax -ova varijanta je selfmade i za tu cenu je ovo sasvim pristojno. Jos malo sam "istrazivao trziste" i htedoh da se konsultujem sa vama vezano za ove likove iz Šimanovaca koji se reklamiraju da rade presvlacenje volana na licu mesta za 45 min. kako kazu i to biras izmedju nekoliko ponudjenih varijanti:

https://presvlacenje-volana-simanovci.b ... e/#gallery

Cena cirka 4500 RSD, kazu rade svaki dan, a sledeci vikend zdravlje verovatno idem na tu stranu i prolazim Bg, pa ako neko ima iskustva sa njima neka podeli sa grupom...

U svakom slucaju su @Bax -ova low cost i sasvim pristojna varijanta za te novce, a @havijer -ova stvarno lepo izgleda samo je lik iz Kraljeva bas zacepio cenu i dodatno se ostaje par dana bez auta sto mi je najveci minus.

Mozda ipak na kraju bude neka srednja varijanta, pa cu u toku dana svakako kontaktirati likove iz Šimanovaca, da vidim sta oni imaju da kazu i ponude, ovo sa slika je ok i dobro je sto na licu mesta vidis sta se dešava i i izaberes dezen, kratko traje ceo proces i ako se vec puca 4.5k ove stvari uzimam kao prednost...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Hyundai i30

Post od Bax » 22 Okt 2022, 07:09

Ovo moje ti je kao sto rade likovi iz Simanovaca. Samo sto je moje 100 posto koza, i ne platis 4000 za ruke.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Hyundai i30

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 07:19

@Bax Da znas da sto sam vise slika sa njihovog sajta gledao sve vise mi se cinilo da je slicno onom sto si ti odradio samo mozda tipa rade dvojica pa ispadne malo bolje nego kada sije jedan covek...

Oni pribave materijal za 10 ili manje evrica, a ruke naplate jos 30, klasicni bizMismeni, sa jaaako velikim "M" .

Zato sam i pitao ovde jer se javljaju ljudi iz Bg-a i okoline, a Šimanovci uvek rade nesto "ispod tezge" i na glasu su po tome i daleko van Bg-a...

Mozda na kraju odradim tvoj fazon, pa kako god da ispadne, ako je prava koza i kosta toliko onda je to sasvim regularna varijanta i treba samo izdvojiti vreme i verovatno ce mi trebati jos par ruku da drze to cvrsto dok se sije da sto bolje paše presvlaka.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Hyundai i30

Post od Uroš S. » 22 Okt 2022, 16:57

Ako ti je mnogo za nečije ruke da platiš 30 evra, uzmeš lepo pa uradiš sam. Ruke/znanje, i treba da čine najveći deo cene usluge.

Bax je natprosečno sposoban, vešt, i strpljiv sa manuelnim (i drugim) radom, u šta sam se lično uverio. Tako da to što on može definitivno ne može svako ili bar ne sa istim rezultatom. Znam da ja sigurno to ne bih imao živaca ni umeća da to napravim kako treba.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk





Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Hyundai i30

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 18:53

Naravno, ovde samo prikupljam informacije i iskustva drugih i na kraju se odlucujem za jednu od varijanti, sve ima svojih prednosti i mana. Ono sto sam vec odlucio je da necu uzimati gotove navlake.

Ovo mi sada uopste nije hitno, odradicu u narednih mesec dana verovatno (samo sto sam pazario set AS guma o cemu sam pisao na drugoj temi i to je bila ozbiljna investicija), ali vredi uloziti ili novac ili svoj trud makar da se koliko toliko zastite delovi auta koji se najvise habaju, a kod Hyundai masina, makar ovih starijih modela je to jedna od boljki jer svi ljudi za koje ja znam da voze varijante i20, i30 imaju ovaj problem...Znaci ovde mislim na 2007-2012. recimo, jer ne znam da li su u kasnijim verzijama poboljsali kvalitet materijala samog volana...

Hyundai ekipa koju ja znam je kupovala razne navlake od eko-koze i ovo sto se vidja po prodavnicama i kosta tipa od 700-2k okvirno, ali ovo sto su ljudi ovde preporucivali su po meni dosta kvalitetniji nacini da se zastiti volan, a time ne utice na uzitak pri voznji jer ipak je volan najvise "na udaru" ako gledamo unutrasnjost auta.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk





Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30

Post od pedja » 22 Okt 2022, 19:04

hyundai_i30 je napisao: Oni pribave materijal za 10 ili manje evrica, a ruke naplate jos 30, klasicni bizMismeni, sa jaaako velikim "M" Slika.
Znanje/iskustvo i veštine, odnosno vreme i novac uloženi u sticanje istih, imaju svoju cenu.

TapaT


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Hyundai i30

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 19:17

To niko ne spori, ali sto da se ne nasalim malo sa celom stvari. Odusevljenje je bilo izazvano time da smo gotovo prokljuvili iz par postova da je najverovatnije relacija Mirijevo - Simanovci jaka prica, import koze na veliko i sredjivanje za cirka 45 min., kazu rade i nedeljom iako makar taj dan treba bar malo iskulirati. Ali, ljudima ocigledno ne treba odmor i samo gruvaju i to treba naplatiti, iako sam video da je cena pre krize u Ukrajini bila 2500, a sada sa rastom cene banana u Roda marketina ljudi podigli na 4500 . Ne sporim ja taj bizMis uopste, sto se drugi nisu setili.

Svako od nas naplacuje neko svoje znanje ili vestinu, a za dosta stvari od toga ne treba nikakva skola vec umesnost. Sve u svemu, dogovor je pao, ja cu presvlaku da drzim cvrsto, a supruga ce da sije - cist timski rad

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30

Post od pedja » 22 Okt 2022, 21:33

Samo proceniti koji je tu odnos posla: držanje u odnosu na šivenje. Ukoliko uspe, fotkanje i pravac oglasi :D

TapaT


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Hyundai i30

Post od dag81 » 22 Okt 2022, 22:13

50e skupo da ti neko opsije volan?
Ovi poznati uzimaju 100 120e, rad bude perfektan, sto ovaj nije za 50e, ali 50e vredi na svakom autu skupljem od 2000e.
Za ove jeftine aute ok je i ova kozica sto je Bax stavljao, stavljao sam to i ja pre 15ak godina. Ali ni blizu nije izgled da se presvuce komplet pa i kod pocetnika.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30

Post od ftj » 22 Okt 2022, 22:19

Najveći problem je sam kvalitet kože, nema tog kod nas koji ima taj kvalitet koji se dobija u premium trojci kod boljih volana. Kvalitet ugradnje je zadovoljavajuć kod većine. Oni naravno to nikad neće priznati i tvrdiće da je njihova kombina bolja od fabrike.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Hyundai i30

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 22:32

Upravo tako, meni nije problem da iskesiram 50e za volan, ali mi pritom niko ne moze garantovati kvalitet tog rada. @havijer je preneo svoje utiske saradnje sa likom iz Kraljeva koji naravno kaze da je njegova presvlaka bolja od bilo koje fabricke i to je ok, svako hvali i ceni svoj rad. Ali, covek mi je iskreno rekao da tek godinu dana ima ovu presvlaku i to je rizik koji preuzima svako ko se odluci za tu opciju. Prema slikama izgleda odlicno, ali praksa je obicno sasvim druga stvar.

Sa druge strane Simanovci opcija koju sam sam iskopao prakticno radi isto sto i @Bax i to je estestki slabija varijanta, a i kvalitet koze kod Simanovaca je upitno, mada je dobra stvar sto oni rade to na licu mesta. Svakako i da sve lepo srede to takodje ne znaci da ce potrajati duze od godinu dana.

@dag81
Tako da ja za svoj novac uvek trazim najbolju varijantu kao i bilo ko drugi. Ako pucam 55e+ to mora da bude na duze staze, a ako se zezam i sijem sam onda znam da sam puko 10e i poigrao se, pa kako ispadne...

Kako kome, ali u danasnje vreme dati 55 evrica za presvlaku volana + ostati bez auta par dana + postarina uopste nije malo. Taj novac treba najpre zaraditi. To vreme bez auta isto kosta, jer onda koristis taxi, bus do posla na drugom kraju grada i sve to kosta. A, to sto neko presvlaci i za 100+ evra sigurno nije moj problem i nemam nista protiv onih koji ce to da kupe.

Ja sam pre 2 dana iskesirao 30k za gume koje su mi u ovom trenutku bile bitnije od volana, a za volan i dalje traje analiza trzista i kao sto rekoh, bice upgrade u narednim nedeljama zdravlje, cekaj bre da najpre legne plata pocetkom novembra .

@pedja Bez brige, sivenje cemo da navezbamo tako dobro da posle sredjivanja volana krecemo da sijemo po celom komsiluku i krecemo u alternativni bizMis, samo nam Sneska rusi globalna situacija gde ljudi mahom gledaju rekordnu cenu banana, piletine, koliko ce izlaziti struja, grejanje i kako da prezime, a sve manje ce se zamlacivati presvlacenjem volana i brigom oko automobila pored daleko bitnijih stvari u zivotu...mozda eventualno posle zime krenemo sa reklamnom kampanjom

Sent from my M2101K6G using Tapatalk









Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30

Post od Day Walker » 22 Okt 2022, 23:17

Bolje narednih par meseci odvajaj po hiljadu dinara u stranu i odradi taj volan valjano.

Ili uradi kako treba ili nemoj nista da diras.
Polovicno resenje je uvek lose resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Hyundai i30

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 23:37

Ovo je savet na mestu, sad kad sam razmislio bolje tako da odradim u fazonu da iako si video kakav je volan trenutno na slici i kako je krenuo da propada, definitivno treba odraditi nesto valjano, ali ne moram da zurim. Posto nije toliko lose stanje da je hitno neophodna presvlaka, valja sacekati ipak par meseci i onda odraditi kvalitetnu varijantu, za sada je najbolja opcija Kraljevo.

Dotle mozda jos neko nesto bolje vremenom predlozi, a mozda naidjem i na nekog u Nisu ko to radi, mada sam se juce raspitao i dosli smo do zakljucka da bi ovde za nekog bilo odlicno da se time bavi jer za sada nema konkurencije koliko je meni poznato.

Svakako saljem sliku volana u novom ruhu kad god da ga sredim...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Odgovori