Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
kaligulaks
Postovi: 10
Pridružio se: 13 Sep 2019, 23:10

Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od kaligulaks » 06 Okt 2019, 20:50

Pozdrav imam qashqai 2009 i svaki put kad upalim auto kad je hladan najvise cuje se neki ventilator kao usisivac i bas me nervira.Tako se cuje nekoliko minuta i posle ga u voznji cujem po malo samo....zna li neko o cemu se radi i kako da ga resim?Klimu ne palim i nije od nje rekao bi jer je ugasena a ne mogu da provalim odakle se cuje ali negde iznutra iz table rekao bih

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od OMP » 07 Okt 2019, 11:15

ne znam koliko je jak taj zvuk ali moze da se desi da je onaj mali kuler koji ide na senzor temperature u kabini, meni se to desavalo kod jednog renoa modus, kod njega stoji u plastici iznad retrovizora koja je zalepljena na seferku, isto kad upalim auto cuje se zujanje, nije bas zvuk usisivaca, vise zuju i posle nekog vremena nestane kad se malo ugreje takodje i kad ga malo kucnem on prestane. Pogledaj kod nisana gde se nalazi senzor kabine, obicno je negde ili na tabli ili gore oko retrovozira skriven iza neke male okrugle resetkice, pa vidi dal ne zeza on.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od nikaragva » 07 Okt 2019, 11:53

Turbo?

kaligulaks
Postovi: 10
Pridružio se: 13 Sep 2019, 23:10

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od kaligulaks » 07 Okt 2019, 13:27

Kako da otvorim gore to kuciste gde je senzor za kisu da ne pojebem nesto

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od OMP » 07 Okt 2019, 15:37

jesi siguran da se kod tebe tu nalazi senzor za unutrasnju temperaturu, ako si siguran da je tu, proveri da li odatle dolazi taj zvuk koji cujes, ako jeste mora da postoji nacin da se to kuciste otvori, ja sam otvarao na nekim kolima, obicno sistem unutrasnjih zabica pa se cupa na dole ili se srafcigerom u krug odvoji. Ako je to pravilo problem obicno samo izduvavanje prasine resi stvar ili ako je potrebno i malo podmazivanja tog kulera nekim uljem ili silikonom u spreju, kod renoa se tako resava problem i kod njih se to cesto desava pa kontam posto je nisan u partnerstvu sa renoom da je mozda i kod tebe taj problem.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od dragvorl » 07 Okt 2019, 18:53

To se i kod mene culo na Cliu, mali ventilator na senzoru, propadnu lezista ipocne da zuji. Sad kako je kod drugih Reso Nisan modela ne znam.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

kaligulaks
Postovi: 10
Pridružio se: 13 Sep 2019, 23:10

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od kaligulaks » 10 Okt 2019, 22:39

Probao sam ne znam kako da skinem kuciste gore gde je senzor izgleda kao da je zalepljeno i kad poslusam kao da dolazi negde iz table nisam siguran da je bas odozgo iz kutije gde je senzor za kisu.....dignem haubu cujem da je negde iznutra a kad udjem unutra ne mogu sa provalim odakle dolazi zvuk da poludi covek

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od Dare4x4 » 11 Okt 2019, 00:09

Možda je kuler od multimedije, ako je imaš.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od ljubitelj » 11 Okt 2019, 07:44

kaligulaks je napisao:
10 Okt 2019, 22:39
Probao sam ne znam kako da skinem kuciste gore gde je senzor izgleda kao da je zalepljeno i kad poslusam kao da dolazi negde iz table nisam siguran da je bas odozgo iz kutije gde je senzor za kisu.....dignem haubu cujem da je negde iznutra a kad udjem unutra ne mogu sa provalim odakle dolazi zvuk da poludi covek
Ne kutija senzora za kisu vec kutija senzora za temperaturu, to treba pogledati.
Gde se tacno nalazi najbolje pogledati u uputstvu.

kaligulaks
Postovi: 10
Pridružio se: 13 Sep 2019, 23:10

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od kaligulaks » 11 Okt 2019, 13:39

Hvala dobro si me ispravio da ne zajebem nesto a probacu da nadjem gde je tak ventilator na kaskaiu jer slusam ali nikako ne mogu da provalim odakle dolazi

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od perfiko » 11 Okt 2019, 22:34

Jesi li siguran da je ventilator? Da ti nije servo?
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

kaligulaks
Postovi: 10
Pridružio se: 13 Sep 2019, 23:10

Re: Nissan Qashqai 1.5 zvuk u kabini kao usisivac

Post od kaligulaks » 12 Okt 2019, 22:27

Ma nije servo neko pomenu turbinu nine ni ona znam kako pisti turbo a servo kako zuji....ovo je kao da se cuje usisivac tako nesto i to kad je hladan se cuje dosta a posle po malo ga cujem u voznji

Odgovori