Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
granzort
Postovi: 8
Pridružio se: 24 Dec 2019, 08:37
Garaža: Nissan Qashqai II 1.6dci 2016
Lokacija: Novi Sad

Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od granzort » 26 Dec 2019, 14:14

Pozdrav drugari,

I hvala na prijemu na sajt.

Trenutno sam u potrazi za automobilom, i za oko mi je zapao
Nissan Qashqai 1.6dci 2014, 2015 ili 2016 godište.
Na predlog prijatelja koji ima ovaj model, razmišljam o automatskom menjaču, on tvrdi da je automatik na ovom automobilu besmrtan.
On je s njim prešao 155.000km, a kada ga je kupio auto je bio na 190.000km.
Sad, imao sam priliku da vozim automatike i pre, između ostalih i taj prijateljev, i skroz sam oduševljen.
Međutim on čovek nimalo ne vodi računa o automobilu, i nikada ga nije odvezao ni na kakav servis, čak ni ulje za menjač nije menjao, osim sitnih popravki, ništa ne održava, a ja nekako ne bih tako. Dakle on mi i nije neki baš dobar izbor informacija,
Pa imam par pitanja:
  • Kakva je razlika između X-Tronic CVT i DCT menjača? U smislu kvaliteta, izdržljivosti, pouzdanosti, osećaja u vožnji, ceni održavanja itd.
  • Koliko od prilike (znam da ne može precizno) košta redovan servis automatika (ovlašćeni Nissan servis vs specijalizovan za automatike a neovlašćen) i koliko se često radi na Qashqai-u?
  • Da li je pametnije da se servis odradi u ovlašćenom Nissan servisu, ili nekom servisu specijalizovanom za automatske menjače?
  • Kako se kreće cena malog servisa od prilike?
  • Kako se kreće cena velikog servisa od prilike?
  • Koliko je obavezno da se odradi veliki servis pri kupovini ovog polovnjaka obzirom da je u pitanju lanac? U ovlašćenom Nissan servisu u Novom Sadu su mi rekli da obavezno odradim i da ako mu pukne lanac u vožnji auto može komotno da se tera na otpad, međutim drugar mog rođaka, koji radi u ovlašćenom servisu u Kragujevcu je rekao da je to čista navlakuša i da lanac na njemu nema ni teoretske šanse da pukne tj da može samo da se olabavi a onda se čuje zveckanje i može da se otera na zamenu. S druge strane moj direktor ima stariji model Qashqai-a i za 210.000 nikada nije radio veliki servis, njegov majstor mu rekao da ne treba. Šta je istina?
Bilo koja još informacija i iskustvo za ovu generaciju Qashqai-a je svakako dobrodošla.


Hvala

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od vladan266 » 26 Dec 2019, 14:27

Gde su ti pitanja? :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
granzort
Postovi: 8
Pridružio se: 24 Dec 2019, 08:37
Garaža: Nissan Qashqai II 1.6dci 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od granzort » 26 Dec 2019, 14:33

Ne znam da li ne vidiš na Samsungu ili je do foruma ali piše u postu, evo ti quote:
granzort je napisao:
26 Dec 2019, 14:14
  • Kakva je razlika između X-Tronic CVT i DCT menjača? U smislu kvaliteta, izdržljivosti, pouzdanosti, osećaja u vožnji, ceni održavanja itd.
  • Koliko od prilike (znam da ne može precizno) košta redovan servis automatika (ovlašćeni Nissan servis vs specijalizovan za automatike a neovlašćen) i koliko se često radi na Qashqai-u?
  • Da li je pametnije da se servis odradi u ovlašćenom Nissan servisu, ili nekom servisu specijalizovanom za automatske menjače?
  • Kako se kreće cena malog servisa od prilike?
  • Kako se kreće cena velikog servisa od prilike?
  • Koliko je obavezno da se odradi veliki servis pri kupovini ovog polovnjaka obzirom da je u pitanju lanac? U ovlašćenom Nissan servisu u Novom Sadu su mi rekli da obavezno odradim i da ako mu pukne lanac u vožnji auto može komotno da se tera na otpad, međutim drugar mog rođaka, koji radi u ovlašćenom servisu u Kragujevcu je rekao da je to čista navlakuša i da lanac na njemu nema ni teoretske šanse da pukne tj da može samo da se olabavi a onda se čuje zveckanje i može da se otera na zamenu. S druge strane moj direktor ima stariji model Qashqai-a i za 210.000 nikada nije radio veliki servis, njegov majstor mu rekao da ne treba. Šta je istina?

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od vladan266 » 26 Dec 2019, 14:36

Nema kod mene . Ni original ni quote. Neki bag....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk




Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1601
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od zdushan » 26 Dec 2019, 14:47

Nema pitanja

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
granzort
Postovi: 8
Pridružio se: 24 Dec 2019, 08:37
Garaža: Nissan Qashqai II 1.6dci 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od granzort » 26 Dec 2019, 14:58

zdushan je napisao:
26 Dec 2019, 14:47
Nema pitanja

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Očigledno da nešto nije kako treba kada se gleda sa mobilnog. Evo da probam da editujem post malo pa možda se vidi ovde:
granzort je napisao:
26 Dec 2019, 14:14
1. Kakva je razlika između X-Tronic CVT i DCT menjača? U smislu kvaliteta, izdržljivosti, pouzdanosti, osećaja u vožnji, ceni održavanja itd.
2. Koliko od prilike (znam da ne može precizno) košta redovan servis automatika (ovlašćeni Nissan servis vs specijalizovan za automatike a neovlašćen) i koliko se često radi na Qashqai-u?
3. Da li je pametnije da se servis odradi u ovlašćenom Nissan servisu, ili nekom servisu specijalizovanom za automatske menjače?
4. Kako se kreće cena malog servisa od prilike?
5. Kako se kreće cena velikog servisa od prilike?
6. Koliko je obavezno da se odradi veliki servis pri kupovini ovog polovnjaka obzirom da je u pitanju lanac? U ovlašćenom Nissan servisu u Novom Sadu su mi rekli da obavezno odradim i da ako mu pukne lanac u vožnji auto može komotno da se tera na otpad, međutim drugar mog rođaka, koji radi u ovlašćenom servisu u Kragujevcu je rekao da je to čista navlakuša i da lanac na njemu nema ni teoretske šanse da pukne tj da može samo da se olabavi a onda se čuje zveckanje i može da se otera na zamenu. S druge strane moj direktor ima stariji model Qashqai-a i za 210.000 nikada nije radio veliki servis, njegov majstor mu rekao da ne treba. Šta je istina?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29890
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od trojanac » 26 Dec 2019, 15:00

Iz nekog razloga se ne vide na telefonu. Neki je bug u pitanju, prvi put vidim takav problem. Evo kopirao sam u drugom formatu...


Kakva je razlika između X-Tronic CVT i DCT menjača? U smislu kvaliteta, izdržljivosti, pouzdanosti, osećaja u vožnji, ceni održavanja itd.

Koliko od prilike (znam da ne može precizno) košta redovan servis automatika (ovlašćeni Nissan servis vs specijalizovan za automatike a neovlašćen) i koliko se često radi na Qashqai-u?

Da li je pametnije da se servis odradi u ovlašćenom Nissan servisu, ili nekom servisu specijalizovanom za automatske menjače?

Kako se kreće cena malog servisa od prilike?

Kako se kreće cena velikog servisa od prilike?

Koliko je obavezno da se odradi veliki servis pri kupovini ovog polovnjaka obzirom da je u pitanju lanac? U ovlašćenom Nissan servisu u Novom Sadu su mi rekli da obavezno odradim i da ako mu pukne lanac u vožnji auto može komotno da se tera na otpad, međutim drugar mog rođaka, koji radi u ovlašćenom servisu u Kragujevcu je rekao da je to čista navlakuša i da lanac na njemu nema ni teoretske šanse da pukne tj da može samo da se olabavi a onda se čuje zveckanje i može da se otera na zamenu. S druge strane moj direktor ima stariji model Qashqai-a i za 210.000 nikada nije radio veliki servis, njegov majstor mu rekao da ne treba. Šta je istina?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2262
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od Skipper » 26 Dec 2019, 15:29

Cene za ovlašćeni servis
Radni sat 2600.00 (4 radna sata)
Litar ulja 1750.00 (8 litara)
Dihtung kartera i filter ulja su po 2700.00

Cene nisu za QQ već za almeru ali bar okvirno da imaš neku pretstavu.


Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29890
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od trojanac » 26 Dec 2019, 15:41

Treba imati u vidu da se često cena razlikuje od modela do modela. Odnosno cena radnog sata je ista, ali broj radnih sati nije.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Nissan Qashqai 2014, 2015, 2016. redovni servis automatskog menjačai ostali servisi

Post od vladan266 » 26 Dec 2019, 15:49

Licno o Kaskaiu ne znam nista ali cu ti iz svog ugla odgovoriti, odgovor je manje-vise primenljiv na svaki auto.

CVT i DCT su dve potpuno razlicite stvari u mehanickom smislu i utisku u voznji, iako su oba automatici. O besmrtnosti je glupo govoriti, smrtni su i te kako, oba.
- CVT je bezstepeni menjac, ima 2 konusa koja su povezana metalnim kaisem i pomeranjem tih konusa se "menjaju" brzine. Utisak u voznji je kao da vozis skuter (na 2 tocka, motor). Brzine su napravljene vestacki, softverski, ne postoje brzine u klasicnom smislu. Ti ne osecas prelaz izmedju brzina, sve kao da je jedna dugacka, jedino se zvuk i obrtaji promene. Najvecu prednost pokazuje u brzoj voznji po krivinama, uvek si u pravom "stepenu prenosa", nema onog premisljanja i cekanja da pogodi odgovarajuci, samo cepas po gasu.

- DCT je u osnovi manuelni menjac sa dvostrukim kvacilom (isto sto i DSG u VW koncernu). U voznji se ponasa drugacije, osetis promenu brzine, ali je izuzetno brz i inteligentan. Imao sam automobile sa sve 3 tipa menjaca u licnom vlasnistvu, DSG je moj apsolutni favorit, zatim klasican automatik i na kraju CVT.

U smislu kvaliteta ne vidim neku razliku, i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane...posto je polovnjak sve zavisi kako ubodes. Pouzdanost ista prica- na CVT pucaju ti kaisevi pa naprave haos, na DCT crkne elektronika ili oslabi duplo kvacilo. Osecaj u voznji je meni bolji kod DCT, ne dopada mi se taj nacin funkcionisanja CVT. Cena odrzavanja- manje vise isto. Kod DCT je manja potrosnja goriva, ali zato ima plivajuci zamajac. Koliko ja znam, a mislim da znam dobro, CVT nemaju plivajuci.

Ako zelis da ti menjac potraje, redovan servis automatika se radi uglavnom na 60-80.000 km, a cena zavisi od vise faktora. Konkretno u ovom slucaju se radi o CVT i DCT menjacima, koliko znam za njih je jeftinije jer staje manje ulja nego u klasican automatik sa wandlerom. Poredjenja radi, servis za DSG je reda velicine 100-120e, ulje i fiter. Ja uvek glasam za specijalizovani servis za automatske menjace, protivnik sam da obicni servisi rade to, osim ako nemam poverenja u isti. Sto ne znaci da obicni servis ne umeju. Opet, nije isti posao zameniti ulje u DSG i klasicnom automatiku, nebo i zemlja.

Sto se lanca tice, to je dosta diskutabilna tema. Na recimo starijim BMW od 3.0 kubika lanac je bio masivan, sirok, podebeo...trajao je uglavnom koliko i sam motor. Posle toga su poceli sa nekim tankim, jadnim lancima koji ne izguraju ni 200 000 km, cesto i manje. S obzirom na to da je taj Kaskai novijeg godista verujem da je instaliran isto neki tanjusni lanac. Sto ce reci: ako je auto u nekom rangu kilometraze 150-200 000 km ja ti toplo preporucujem da promenis lanac i to sta ide uz njega. Bices miran i siguran, a ne budes li promenio nikad neces znati na cemu si i kada ce mu doci kraj, a kraj kad dodje bacice te u potencijalni trosak od par hiljada eura. Zamena lanca sa svim pripadajucim radovima i delovima u neovlascenom servisu je pretpostavljam 700-900e ali si miran posle. Ista prica kao sa zupcastim kaisem. Da li ces cuti zveckanje lanca na vreme i primetiti da se olabavio je veliko pitanje, zato better safe than sorry.






Korisnikov avatar
granzort
Postovi: 8
Pridružio se: 24 Dec 2019, 08:37
Garaža: Nissan Qashqai II 1.6dci 2016
Lokacija: Novi Sad

Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Post od granzort » 15 Jan 2020, 15:48

Pozdrav,

Gde u Novom Sadu odraditi redovan servis (koji ide na svakih 60.000km) automatskog menjača?
Da li je bolje terati kod Stojanova u ovlašćeni ili preporučujete neki specijalizovan servis za automatike?
I okvirna cena?
Automatik sa duplim kvačilom u pitanju.

Hvala u napred

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Post od vladan266 » 15 Jan 2020, 15:50

Pogledaj po forumu već smo pričali o tome nedavno, za isti auto.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
granzort
Postovi: 8
Pridružio se: 24 Dec 2019, 08:37
Garaža: Nissan Qashqai II 1.6dci 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Post od granzort » 15 Jan 2020, 16:01

vladan266 je napisao:
15 Jan 2020, 15:50
Pogledaj po forumu već smo pričali o tome nedavno, za isti auto.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Pa pomenuo si ti na jednoj temi, ali bez konkretne preporuke gde odraditi. Kapiram da ne želim da odradim bilo gde, ali gledam neko preporučuje isključivo ovlašćeni servis, drugi kažu da u specijalizovanim servisi za automatike bolje rade i tako. Zanimale su me konkretne preporuke kod koga tačno odraditi.

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Post od vladan266 » 15 Jan 2020, 16:04

Ja za Novi Sad ne znam, možda ce se javiti neko ko zna. U svakom slučaju bolji izbor je specijalizovani automatik servis.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2262
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Post od Skipper » 15 Jan 2020, 16:11

Imaš u Bečeju specijalizovan servis za automatske menjače. Daju i garanciju na rad.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Odgovori