Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Sasa021
Postovi: 13
Pridružio se: 20 Nov 2019, 10:17

Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od Sasa021 » 10 Apr 2020, 10:56

[*]Pozdrav drugari,

Da li je neko imao e90 ( 320i ) i ako jeste, da li bi mogao da pomogne?

Naime pre mesec dana sam cekao na granici u koloni jedno sat vremena ( kreni/stani ) i u jednom trenutku auto je poceo da se trese i da mi blinka engine fault. Znaci nije sijalo nego je treperilo / blinkalo.
Gasio sam i palio auto nekoliko puta, vozio ga u velikim obrtajima ali problem nije nestajao.
Odvezao sam ga kod majstora, nakacio ga je na dijagnostiku i kaze svecice su pregorele, bile su fabricke u njemi i majstor mi ih je zamenio.
Problem se nije desavao nedelju dana, ali posle nedelju dana opet isto. Opet sam ga vozio i visokim obrtajima i problem je nestao.
Odvezao sam auto kod drugog majstora, kaze da je bobina otisla, zamenio sam sve bobine i problem je nestao.

Danas mi je auto radio u mestu 10min i opet se desio problem, poceo da se trese, engine fault opet treperi. Ugasim ga, upalim i problem nestane.

Nerviram se mnogo jer ne znam u cemu je problem. Znaci vozim ga 2-3 sata bez problema, cim stanem u mestu 10min, problem se javlja.

Znam da ce mi majstori sad reci da su mozda dizne, dacu 1000eur za 4 nove i ko mi garantuje da je to problem?

U pitanju je facelift model iz 2009.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Bmw e90 problem

Post od OMP » 10 Apr 2020, 11:53

koliko znam kod tih motora su dizne i bobine cest problem, e sad posto si bobine menjao mozda zezaju dizne koje su osetljive na lose gorivo ali ko ce ga znati ovako, to dobar majstor mora da provali...taj motor bi trebalo da ima vanos sistm koji takodje moze praviti probleme

Sasa021
Postovi: 13
Pridružio se: 20 Nov 2019, 10:17

Re: Bmw e90 problem

Post od Sasa021 » 10 Apr 2020, 17:31

Nakacio sam ga na dijagnostiku, javlja misfire na 1. cilindru.
Nije mi jasno kako kada sam pre samo par nedelja zamenio svecice.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10386
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Bmw e90 problem

Post od sebekkg » 10 Apr 2020, 18:37

Bobina mozda?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Bmw e90 problem

Post od OMP » 10 Apr 2020, 18:40

moguce da neka dizna zeza, ne baca dovoljno goriva, kad ga malo izgazis i kazes da proradi mozda probije a kad radi na leru nema dovoljno goriva ali ja bih prvo opet proverio bobine bez obzira sto si ih menjao, pitanje je i koji kvalitet si stavio ako su neke losije nije nemoguce da rikne brzo. Probaj da dok motor radi otkacinjes jedan po jedan dzek od bobine i vidi sta se i dal se nesto desava, ako motor menja rad kako koju otkacinjes znaci da je dobra onog trenutka kad ne menja rad a bobina je otkacena onda ta ne valja.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Bmw e90 problem

Post od ljubitelj » 10 Apr 2020, 18:44

Paljenje smese ne zavisi samo od svecice, tako da zamena svecice je jedna od 10tak faktora koji je eliminisao moguce razloge.
Dijagnostika nije samo citanje kodova, ima jos dosta toga da bi se stiglo i postavila dijagnoza tj uzrok kako naastaje problem.

S obzirom na opisano ponasanje, ja bih prvo ispratio kretanje temperatura sto vazduha sto izduvnih gasova i antifriza, kao i proveru zaptivenosti usisa tj stanje sistema dovoda vazduha.

U to spada i VANOS, sa njegovim uljnim upravljanjem tako da i sistem uljne cirkulacije treba uzeti u obzir.
Takodje, moze i katalizator da da slicne simptome kada se pregreje.
A i EGR sistem, koji sluzi da smanji temp. izduvnih gasova.

Itd....ima vise medjusobno povezanih faktora koji daju moguci rezultat- misfire/ smesa nije pravilno sagorela.

Sasa021
Postovi: 13
Pridružio se: 20 Nov 2019, 10:17

Re: Bmw e90 problem

Post od Sasa021 » 05 Maj 2020, 19:27

Od pocetka su problem bile dizne, jedna je bila skroz otisla pa je majstor zamenio, dve su bile u losem stanju i popravljene su a na jednoj je izvrsena mala korekcija. 330eur je racun za dizne. Uporedo je i Nox senzor javljao problem pa je i njega majstor ocistio.

Sada ne trese, videcemo ubuduce kako ce se ponasati ali nadam se da je to sada to.

man018
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Avg 2020, 01:07

Re: Bmw e90 problem

Post od man018 » 13 Avg 2023, 03:15

Malo je starija tema, ali da ipak pitam.

Imam skoro pa identican problem na autu, u pitanju je BMW 320i, 2008-mo god, 125, kw, 170 ks, oznaka motora N43B20. Zanima me kod koga si reparirao dizne, jer sam ja svuda gde sam pitao, dobio odgovor da moje benzinske dizne ne mogu da se repariraju.

Sasa021
Postovi: 13
Pridružio se: 20 Nov 2019, 10:17

Re: Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od Sasa021 » 04 Okt 2023, 07:01

Auto sam servisirao kod Bogdana ( Sajlovo ) a on je dizne poslao kod nekog majstora u Zemun. Taj majstor je odradio reparaciju i nikakvih problema posle toga nije bilo.

Ne znam ime tog majstora ali pretpostavljam da ces ga lako naci, izgooglati jer ocigledno radi dobar posao.

Da, neki novosadski bmw majstori su i meni rekli da se ne radi remont tih dizni, da moraju nove, itd. ali covek odradio posao i posle toga 2-3 godine nije ni jednom zatresao, nije gubio snagu, niti je zatreperila ili se upalila Engine fault lampica.

Znam jos jednog momka koji je preko iste kombinacije radio remont, isto sve super posle toga.

Dzoni_m
Postovi: 1713
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Bmw e90 problem

Post od Dzoni_m » 04 Okt 2023, 10:56

man018 je napisao:
13 Avg 2023, 03:15
Malo je starija tema, ali da ipak pitam.

Imam skoro pa identican problem na autu, u pitanju je BMW 320i, 2008-mo god, 125, kw, 170 ks, oznaka motora N43B20. Zanima me kod koga si reparirao dizne, jer sam ja svuda gde sam pitao, dobio odgovor da moje benzinske dizne ne mogu da se repariraju.
I ne mogu. Te price kako se to uspesno uradjeno, uzmi sa veeeeeelikom rezervom. Prvo, BMW menja te dizne po nekom programu prosirene podrske. Pa ko ima dobru kombinaciju, menja ih uz neku sitnu doplatu. To ti je "remont". Dobio si nove u stvari. Sve sto treba da pogledas diznu kako izgleda i sta crkava i da ti je jasno da ne postoji nacin da je reparirasm makar ne onaj problematicni piezo deo. Mozda gumice, ciscenje, ali to nije remot.

Ja sam imao n53 sa tim diznama i sada n43 sa tim diznama. Uvek je ista prica. GLedaj samo da uzmes sa novom revizijom da ti neko ne proda neke jeftinije ali su u stvari revizija <11. One su problmaticne. Sve preko verzije >11 nema problem.

Sasa021
Postovi: 13
Pridružio se: 20 Nov 2019, 10:17

Re: Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od Sasa021 » 04 Okt 2023, 20:13

Ukljucio sam se na forum i temu posle toliko vremena jer me je decko iscimao preko maila i zamolio da mu odgovorim.

Imao sam veliki problem sa diznama, sve kako sam napisao je onako kako mi se desilo.
Bogdan mi je ponudio 3 opcije, nove, polovne i remont.
Nove su nenormalno skupe, za polovne mi je rekao da ne moze da garantuje a za remont je rekao da taj majstor sto radi remont garantuje.

Sad gledam datum kad sam pisao komentar, eto, 3 godine auto nije ni najmanje zatresao a kamoli upalio engine fault. Meni je 330€ odradilo posao.

I taj drugi momak kome sam preporucio se isto tako resio problema. Imao je e92, 320i, tresao je, nenormalno trosio. Nakon odradjene reparacije, smanjila se potrosnja i vise se nije zatresao.

Jbg, ne znam sta da vam kazem a pogotovo necu bilo koga da ubedjujem u nesto.

man018
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Avg 2020, 01:07

Re: Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od man018 » 04 Okt 2023, 20:23

Hvala puno na odgovorima ! :sesir:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od Bax » 04 Okt 2023, 20:32

MEni su jos pre 20 godina trazili 2000 evra za dizne od Colta, tako da je sve to oduvek bilo skupo....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od Kuzmanovic » 04 Okt 2023, 21:01

Sasa021 je napisao:
04 Okt 2023, 20:13
Ukljucio sam se na forum i temu posle toliko vremena jer me je decko iscimao preko maila i zamolio da mu odgovorim.

Imao sam veliki problem sa diznama, sve kako sam napisao je onako kako mi se desilo.
Bogdan mi je ponudio 3 opcije, nove, polovne i remont.
Nove su nenormalno skupe, za polovne mi je rekao da ne moze da garantuje a za remont je rekao da taj majstor sto radi remont garantuje.

Sad gledam datum kad sam pisao komentar, eto, 3 godine auto nije ni najmanje zatresao a kamoli upalio engine fault. Meni je 330€ odradilo posao.

I taj drugi momak kome sam preporucio se isto tako resio problema. Imao je e92, 320i, tresao je, nenormalno trosio. Nakon odradjene reparacije, smanjila se potrosnja i vise se nije zatresao.

Jbg, ne znam sta da vam kazem a pogotovo necu bilo koga da ubedjujem u nesto.
Bilo bi dobro ako bi mogao da saznas ime tog servisa koji radi reparaciju dizni.

man018
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Avg 2020, 01:07

Re: Bmw e90 benzinac problem sa radom motora

Post od man018 » 05 Okt 2023, 01:34

I ja bih zamolio za isto, jer nemamo puno parametara i info da bismo proguglali :)

Odgovori