Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
overtheunder
Postovi: 6
Pridružio se: 14 Avg 2020, 23:06

Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od overtheunder » 07 Sep 2020, 14:46

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje sa automobilom navedenim u naslovu. Skoro sam kupio Hondu Civic, automatski menjač je u pitanju, auto je zver, oduševljean sam, i jako mi se dopada.

Međutim, evo dva dana već, dok vozim "normalno" po gradu, menjač radi super. Probao sam danas da stisnem do kraja gas i broj obrtaja je došao maltene do maksimuma (8000) gde auto nije hteo da promeni brzinu sigurno nekih 3 sekundi, nakon čega sam pustio gas i nastavio normalnom vožnjom. Da ne dođe do zablude, testirao sam ga na auto putu, regularno je menjao brzine bez tog "rev-a" što bi rekli Englezi :D

Znači, menjač radi odlično "normalnom" gradskom vožnjom, bilo plus ili minus brzine, samo me je ovaj problem malo zabrinuo, do čega bi moglo da bude? Naravno, nema Check Engine lampice, tako da je u tom pogledu sve ok.

I još jedna stvar, da li automatski menjač ima ikakve veze sa akumulatorom? Zato što mislim da mu treba punjenje, jer par puta do sada je auto teže palio, duže malo vergla, dok inače pali jako dobro, u 95% slučajeva, bukvalno za sekund od pritisakanja Start dugmeta. Da li bi, ako bih napunio akumulator, potencijalno rešio problem ovaj oko menjača?

Odrađen je veliki servis inače, zamenjeno ulje, PK kaiš, i sve što ide uz to. To sam odradio odmah pri kupovini.

Bilo kakav savet ili sugestija bi bili dobrodošli.

Hvala unapred!

overtheunder
Postovi: 6
Pridružio se: 14 Avg 2020, 23:06

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od overtheunder » 07 Sep 2020, 21:26

Mali update.

Malopre sam proverio akumulator i sve je u redu. Izašao na auto put, nagazio do kraja, i tada se problem pojavljuje. Dođe do 8k obrtaja što je i max, krene da vergla 3 do 5 sekunde, i tek tada ubaci u brzinu. Kad prebacim u manual mode, sve radi i mogu da šaltam lepo. To se nije dešavalo definitivno, tako da očigledno postoji neki problem. Čuo sam da može biti do nekih solenoida koji kontrolišu to automatsko šaltanje. Da li je neko upućen u cenu toga i koliko bi to koštalo otprilike?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od dragvorl » 07 Sep 2020, 23:01

Moras da nadjes koji ti je model menjaca i onda mozes da trazis solenoide. Nekad moze i na komad da se menja, samo koji ne valja, mada je bolje promeniti sve. Mogu oni i da se isperu, ali ne znam ko radi to, dok sam radio u servisu to smo radili, ali on je davno zatvoren. A sto je jos bitnije, solenoidi se zaprljaju od nemenjanja ulja. Jesi radio servis menjaca ikad na tom autu? Sad mu svakako menjanje ulja nece pomoci sto se ovog problema tice, ali svakako treba odraditi servis.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

overtheunder
Postovi: 6
Pridružio se: 14 Avg 2020, 23:06

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od overtheunder » 07 Sep 2020, 23:27

dragvorl je napisao:
07 Sep 2020, 23:01
Moras da nadjes koji ti je model menjaca i onda mozes da trazis solenoide. Nekad moze i na komad da se menja, samo koji ne valja, mada je bolje promeniti sve. Mogu oni i da se isperu, ali ne znam ko radi to, dok sam radio u servisu to smo radili, ali on je davno zatvoren. A sto je jos bitnije, solenoidi se zaprljaju od nemenjanja ulja. Jesi radio servis menjaca ikad na tom autu? Sad mu svakako menjanje ulja nece pomoci sto se ovog problema tice, ali svakako treba odraditi servis.
Aha, e pa tako sam ja nešto čuo, da mogu da se zaprljaju, pa da se očiste, ili promene. Pod uslovom da je do toga. Mada, menjač radi perfektno pri manjim obrtajima u gradskoj vožnji, a i u manual režimu, tako da je problem verovatno do tih solenoida, te ne menja brzinu na vreme.

Što se servisa tiče, ja sam ga kupio pre nekih 3 nedelja, vlasnik mi je rekao da mu treba veliki servis, pa sam to odradio. Servis menjača nisam. Da li kojim slučajem imaš uvid u to koliko se kreće servis automatskog menjača na ovom ili bilo kom automobilu? Pretpostavljam da je 500, 600 Eur... ili više?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od dragvorl » 07 Sep 2020, 23:32

Nema potrebe da ciitiras post neposredno iznad, podrazumeva se da na njega odgovaras.

Za cene tacno ne znam, zavisi to dosta i od tipa menjaca, menja li se filter ili ne, kolicine ulja, itd, ali racunaj par stotina eura. Verovatno ni prethodni vlasnik nije uradio servis pa prodao auto da ti ne moras da brines. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

overtheunder
Postovi: 6
Pridružio se: 14 Avg 2020, 23:06

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od overtheunder » 08 Sep 2020, 10:23

Da, to sam skontao tek nakon što sam napisao post.

E pa to, tako sam i ja mislio, par stotina eura. Nije uradio, tačno, ali šta je tu je. Nazvaću majstora danas, pa ću ovde da javim ishod, čisto da nekom posluži ukoliko ima sličan problem.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od Ralee » 08 Sep 2020, 11:36

Idi kod Pileta, znaće on sigurno šta je.

overtheunder
Postovi: 6
Pridružio se: 14 Avg 2020, 23:06

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od overtheunder » 08 Sep 2020, 13:52

Gde se taj Pile nalazi? Ja sam iz Niša, pretpostavljam da nije odavde.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od trojanac » 08 Sep 2020, 18:25

Ms kakav Pile, on je u Beogradu i po meni nije preporuka. Imaš u Jagodini dobar servis za automatike. Raspitaj se, nemam kontakt. Reši to tamo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od dragvorl » 08 Sep 2020, 18:37

Jos dok sam radio u servisu je gazda govorio za tog iz Jagodine da je dobar, mada ne znam da li ih ima i vise.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od Ralee » 08 Sep 2020, 19:33

trojanac je napisao:Ms kakav Pile, on je u Beogradu i po meni nije preporuka. Imaš u Jagodini dobar servis za automatike. Raspitaj se, nemam kontakt. Reši to tamo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Zašto ne? Imao si loše iskustvo sa njim? Kakve veze ima gde je? Za dobar servis, pogotovu kada je u pitanju specifičan problem koji treba otkloniti i nije od značaja.

overtheunder
Postovi: 6
Pridružio se: 14 Avg 2020, 23:06

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od overtheunder » 09 Sep 2020, 09:03

trojanac je napisao:
08 Sep 2020, 18:25
Ms kakav Pile, on je u Beogradu i po meni nije preporuka. Imaš u Jagodini dobar servis za automatike. Raspitaj se, nemam kontakt. Reši to tamo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ovo u Jagodini mi je prihvatljivije, budući da sam od Beograda udaljen 250+km. Ako je dobar kao što kažeš, raspitaću se za taj servis.

digital
Postovi: 124
Pridružio se: 11 Nov 2020, 13:16

Re: Honda Civic 2006 1.8 iVtec Automatski menjač

Post od digital » 10 Jan 2021, 22:07

@overhunder Sta si uradio sa menjacem? Jel to onaj i-Shift poluautomatski?

Odgovori