Zamena brezona i kočnice

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Paja » 20 Mar 2012, 21:15

Gubi naravno.

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od djiuliju » 20 Mar 2012, 21:15

Sad kad procitaju da isao kod Ivanca...ode garancija

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Ogi » 20 Mar 2012, 21:18

steva_anya je napisao:Gubis li garanciju ili za ovo ne mora ovlasceni servis?
Na sta? Nadam se da nista nije sjebano.
I Prolupator je u garanciji radio to kod Ivana...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Paja » 20 Mar 2012, 21:21

Mislim da je garancija izgubljena onog trenutka kad je brezon izašao iz ovl servisa u ruci jer znaju da će biti ugrađen negde neovlašćeno. Imaju u kompu da je prodat, a nemaju da je naplaćena ugradnja.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Ogi » 20 Mar 2012, 21:23

A na sta da je izgubljena garancija, ne razumem !? Aj' ne nevriraj me jos i ti !!! :besan:

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od MAD MAX » 20 Mar 2012, 21:23

Uvek pri skidsanju disk pločica, klip u čeljusti se vrati u početni položaj. Po ponovnom montiranju, mora se pedala kočnice koji put pritisnuti (to nije "drukanje" jer u sistem nije ušao vazduh, nego je samo tečnost iz klipa otišla u posudu tečnosti) dod klip ne udari u pločicu i kočnica ne dobije visinu.
Pri tom pritiskanju pedale do dna poda, može biti da se oštetio servo kočnice i da je počeo da pušta vazduh na membrani, ventilima i sl, što prouzrokuje šištanje u zoni pedale kočnice i sl.
Kvar se može manifestovati, tvrđom pedalom, nemirnijim radom motora na ler gasu po pritiskanju kočnice ili po njenom puštanju i sl. Nije ti majstor kriv i ako je došlo do kvara serva, jednostavno je loš i bio. Jedino ako do sada nisi primetio to šištanje, jer je do neke mere normalno.
Naravno, servo reklamiraš i ne pominješ rad kod drgog majstora, nema šanse da provale...
Odustao sam od praćenja foruma ali ajde zaiteresova me ovaj problem a posebno komentari... i ponovo sam ostavio komentar jer je uslišena moja molba, da se i bez prijavljivanja može pristupiti aktivnim temama, osim što je odjednom forum postao "englez" po jeziku :trljamoci:
Poslednja izmena od MAD MAX u 20 Mar 2012, 21:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Paja » 20 Mar 2012, 21:26

Moooraaaam :rofl: kad si paljevina :kezo:

Ne paniči bre toliko, nego sutra lepo nazad na kafu kod Ivana pa nek provere. Pa nije trap svemirski brod. Ono što me ozbiljno brine je to što je ostao deo viška. Ako ne umeju oni da nameste naćićemo ko ume. Samo bez panike.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Geza » 20 Mar 2012, 21:26

Ogi, samo mirno, malo meditacije i sve će biti u redu Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Ogi » 20 Mar 2012, 21:29

paja je napisao:Ono što me ozbiljno brine je to što je ostao deo viška. Ako ne umeju oni da nameste naćićemo ko ume. Samo bez panike.
Koji sad deo viska !? :trljamoci:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Paja » 20 Mar 2012, 22:03

Ogi je napisao:Iskreno, pojma nemam o cemu pricate. Znam da nije mogao da vrati neko sranjce koje je skinuo a koje se nalazi iza glavcine tako da kazem, kao neki sraf, sta li je, koji ide kroz neki feder... mozda je to to...

Moze li to da bude zato sto plocice nisu vracene kao sto su bile nego su ocigledno zamenjene ?

Ja shvatio da ga nije vratio - ostalo viška

prolupator
Postovi: 72
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:10
Lokacija: MoonZe

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od prolupator » 20 Mar 2012, 22:08

QQ&LELEeeeeeeee .....

Dakle, MAD MAX je sve objasnio, osim ako neko neće da čita ...
To što se majstor mučio s nekim šrafom koji ide kroz oprugicu je zato što je sve prljavo, a taj šraf ima tako fin navoj da se okom ne vidi. Da nije hteo da se "muči", mogao je da ga zavrne bilo kako pa bi ti kasnije imao problem. Ovako se čovek potrudio baš ...
@Ogi: Ukoliko nemaš znakove crkavanja serva koje je MAD MAX opisao nema razloga da se nerviraš. Čak i da je crk'o servo, odeš u ovl, i boli te biiip!!! Pusti te paljevine koje te lože "kupio brezon, nisi tamo i ugradio". Još samo nedostaje da moraš kod njih i kola da pereš ...

Odakle ti ideja da su pločice zamenjene ?! Da nisu piospadale iz čeljusti kad su odvojene od točka ?! Čisto sumnjam ... Imaju tamo neki osigurači ...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Ogi » 20 Mar 2012, 22:12

Znas kako znam za plocice ? Osim sto se na plocici na levom tocku vidi neki natpis i dva "bubuljice" na samoj plocici, na desnoj se vidi trag od kruga, od necega sto ju je pritiskalo dok je stajala sa unutrasnje strane. Sada stoji spolja. Svakako cu da odem da mi vrate to kako je bilo da mi u ovl. servisu ne kake sto je neko drugi dirao.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od MAD MAX » 20 Mar 2012, 22:18

To što sad vidiš "krug" a ranije nešto drugo, je znak da je unutrašnja pločica stavljena spolja i obrnuto a to nije bilo korektnu u najmanju ruku, jer je to isto trebalo uraditi i sa druge strane, pa se može desiti da auto vuče u stranu i sl.
Treba vratiti kako je bilo ili isto uraditi na drugoj strani. (Krug koji si naveo ide na klip, a onaj sa zasecima se oslanja na kandžu...) Ma mnogim novim kolima nije moguće prevrtati pločice jer nisu ni simetrične a razlikuju se i po položaju.
Principijelno, treba izbegavati pritiskati kočnicu do "patosa" pri drukanju, na prazno, dok ne radi motor, jer se često desi ovakav kvar serva...
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od Bax » 20 Mar 2012, 23:46

Imas prstenast otisak klipa u plocici, dakle slozili smo se da im je obrnuo mesta, sto je bezveze, jer svaka plocica se prilagodila svojoj strani diska, dakle rasklopite to i vratite nazad svaku na svoje mesto. Vremenom ce i ovo leci, ali ce svakom iskusnijem serviseru biti jasno da je nesto drndano oko plocica.

OVO SVAKAKO PRE NEKE REKLAMACIJE U OVL SERVISU.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zamena brezona i kočnice

Post od trojanac » 21 Mar 2012, 03:37

Ja zamenih pločice pre neki dan, prednje i zadnje. Auto normalno koči, normalno se ponaša. Samo mi se dešava povremeno, par puta u toku dana, da se prilikom kočenja čuje neki čudan zvuk. Nije ono čuveno cvilenje dok pločice ne nalegnu već neki dubok zvuk, kao brodska sirena da se čuje iz daljine. Ne znam kako drugačije da opišem. Ne mogu da procenim tačno, ali mi se učinilo par puta da se čuje kad podižem nogu sa kočnice, a ne kad je spuštam ili je moguće da se čuje kad je papučica kočnice u višem položaju. Kad stisnem kočnicu do kraja ne čuje se ništa. Sutra sam i ja kod Ivana, stavljam letnji set pa ću pitati za mišljenje i možda da pogledaju ako ne bude gužva, a treba i kod majstora koji mi je to radio da idem ovih dana, pa ću svakako rešiti. Samo me živo interesuje šta to može da se čuje.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori