Peugeot 308 2016 1.6 88kw - lupanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
AleksandarM
Postovi: 1
Pridružio se: 17 Okt 2020, 10:04

Peugeot 308 2016 1.6 88kw - lupanje

Post od AleksandarM » 18 Okt 2020, 10:01

Pozdrav svima,

Izvinjavam se unapred ukoliko sam temu započeo na pogrešnom mestu, ali pretragom nisam našao slično.

Prilikom paljenja, iz kabine se jasno cuje kao da lupne pod haubom (spolja taj zvuk je mnogo teže razazniti).

Pretpostavka majstora je bila, da je do nosača, te je dotegnut, ali nažalost ja nisam bio taj koji je pokupio auto sa servisa, te kada sam došao kući primetih da je problem i dalje prisutan.

Da napomenem, to je jedini indikator nekog problema. Menjac je savrseno miran u leru, u toku voznje i gašenju taj zvuk se ne čuje. Takodje mi se čini da nakon što se zagreje motor, da se to lupanje pri paljenju smanji za bar 50%.

Da li je neko imao sličan problem, značilo bi mi da čujem vaša mišljenja za sledeći odlazak kod majstora.

Hvala unapred

dekirs123
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Okt 2020, 21:07

Re: Peugeot 308 2016 1.6 88kw - lupanje

Post od dekirs123 » 18 Okt 2020, 14:05

Jel to thp motor? Imam i ja imam taj zvuk na prvom paljenju, posle toga ga nema. Deluje mi da je nosac, kontam samo on moze tako nesto da prouzrokuje, al ne izgleda mi kao da je bas za zamenu jer je u leru okej, nema tih vibracija niti cimanja/lupanja u voznji.

Filip
Postovi: 6
Pridružio se: 08 Avg 2012, 20:41
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 308 2016 1.6 88kw - lupanje

Post od Filip » 19 Okt 2020, 15:39

Nosač motora se ne doteže, niti može da se dotegne da ne bi lupao?!
Simptomi crknutog nosača.
~ motor se cima prilikom paljenja-gasenja
~ palica menjača šeta-cima prilikom dodavanja-oduzimanja gasa (posebno kad je puštena pa pritisnuta papučica gasa)
~ lupanje (udarac) iz motornog prostora uslovljeno dodavanjem gasa ili prelaskom preko neravnina

Crkao je i treba da se zameni, to su ti simptomi. Kad se ugreje guma, omekša i onda upija vibracije bolje.
Sledeći stadijum je da crkne totalno i da motor skače i šeta po motornom prostoru.
Posledice mogu da budu raznorazne, daleko skuplje od ~100e zamenu istog.

Odgovori