Cena farbanja Opel Calibre

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
danijelk
Postovi: 76
Pridružio se: 24 Nov 2020, 09:53
Garaža: Opel Calibra 2.0 8V 1992.

Cena farbanja Opel Calibre

Post od danijelk » 24 Nov 2020, 10:52

Pozdrav svima :),

Zanima me cena farbanja Opel Calibre u fabricku crnu boju?
Limarijski nema nekog dodatnog posla, 1-2 mesta gde je potrebna sitna intervencija, da kazem da je auto 95% limarijski zdrav, ne udaran, nije havarisan itd.

Hvala

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8048
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Cena farbanja Opel Calibre

Post od OMP » 24 Nov 2020, 11:38

To trebas nekog majstora da pitas, cena je relativna stvar zavisi od vise faktora

Korisnikov avatar
danijelk
Postovi: 76
Pridružio se: 24 Nov 2020, 09:53
Garaža: Opel Calibra 2.0 8V 1992.

Re: Cena farbanja Opel Calibre

Post od danijelk » 24 Nov 2020, 16:23

Ako neko zna neke uobicajene cene, evo na primer cena samo za farbanje spolja, bez pripreme? Metalik crna boja, fabricka.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8048
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Cena farbanja Opel Calibre

Post od OMP » 24 Nov 2020, 16:46

Uglavnom ne postoji uobicajena cena, svaki majstor trazi koliko smatra da treba, imas nekog ko ce ti odraditi za 300e a ima i onog ko ce traziti 1000, tu takodje zavisi i ko kako radi ne treba se zaleteti na cenu, ne znaci jeftino a lose kao ni skupo a dobro. Igraju ulogu tu i materijali sa kojima se radi kao i sam rad majstora, tako da bolje da odes kod nekog ko se time bavi, prvo pogledas nesto sto je radio, uvek ima nesto u dvoristu ili garazi sto je trenutno u fazi rada ili odradjen, ili pak ides kod nekog po preporuci pa onda pitas za cenu ako ti se svidi kako radi.
Ja sam skoro bio kod jednog nazovi majstora koji se hvalio kako za 300e uradi auto i extra izgleda, ja ono sto sam video ne bih platio ni 100e, ne znas dal je gora priprema ili farbanje, mada taj majstor ionako radi jeftina kola pa ljudima ocigledno nije bitno. Ali isto tako sam video i jeftin rad koji sasvim pristojno izgleda kao i prilicno skup kome sam nasao gomilu mana, tako da....

Odgovori