Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od Pulp Fiction » 18 Jan 2021, 10:45

Bogami moj dti čuka ko traktor dvoklipaš :D

A i jtd znam da po mrazu udaraju lepo. :kezo:

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od Ivan » 18 Jan 2021, 11:16

Bas sam jutros na -11 palio grande punta i bmwa, eto cisto tako laicki da uporedim, 1.9mjet ima jedan ili vise neispravnih grejaca (gori greska), zaverglao par sekundi, neravnomerno radio par sekundi (mozda je do grejaca), onda nastavio grublje da radi nego letos nekih 30s recimo i onda je smeksao rad primetno.

Bmw je sa druge strane upalio u sekundi, digao obrtaje na 1000rpm i za par sekundi ih spustio na 750rpm i ja nisam primetio neke razlike pri paljenju ili radu u odnosu na leto (ne kazem da nema, ali nije izrazena/osetna).

Sigurno i ulje znaci dosta jer bmw ima lakotecljivo PAO ulje, a u grandeu je za klasu viskoznije ulje.

Sto se tice konkretno vase polemike, pa po meni dizel uvek cekica, cak i kada je motor skroz zagrejan, a napolju +30c, samo se razlikuje koliko glasno cekica od motora do motora, od izolacije automobila i tek onda spoljna temperatura gde se minus odrazava na hladni start.

Ne vidim potrebu da se poredi sa benzincima, jako upali bez previse muke i ne trese se kao tamic onda je "kao benzinac"? :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od cozmo » 18 Jan 2021, 15:11

Kada kazem "kao benzinac" ne mislim toliko na zvuk (posto dizel ima specifican zvuk), vec na rad bez ijedne vibracije na ovako hladim startovima.

Kod mene tih vibracija nema cak i kad sam ga pre dve zime palio na skoro minus 15. Isto kao sto i leti nema vibracije kad ga upalis.

Moguce da zavisi od stanja motora, dizni, grejaca i slicno, ne znam. Cak i na minus 7 jutros, vise se cuo rad ventilatora u kabini nego sam motor posle startovanja.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od zdushan » 18 Jan 2021, 17:41

Jbt cozmo kod tebe je uvek sve savršeno, prosto sam ljubomoran i iziritiran...
U čemu je tajna, daj podeli?? Neka aloja vera se pije, nosiš tange ili praktikujes vudu?
I sto ja nemam nekog prijatelja/rođaka koji uvek kljucan covek na kljucnom mestu... nego se patim ovako kroz zivot..
Zaboga..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od Joker » 18 Jan 2021, 17:51

Zar nije znak slabe kompresije ako dizel "meko" radi, ako ima zvuk kao benzinac.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od nikaragva » 18 Jan 2021, 18:09

Ranije jeste. Sad za nove ne znam.
Šušti, a ne čekića :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od cozmo » 18 Jan 2021, 19:53

zdushan je napisao:Jbt cozmo kod tebe je uvek sve savršeno, prosto sam ljubomoran i iziritiran...
U čemu je tajna, daj podeli?? Neka aloja vera se pije, nosiš tange ili praktikujes vudu?
I sto ja nemam nekog prijatelja/rođaka koji uvek kljucan covek na kljucnom mestu... nego se patim ovako kroz zivot..
Zaboga..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ocito tebe radi kokain.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od cozmo » 18 Jan 2021, 19:56

Joker je napisao:Zar nije znak slabe kompresije ako dizel "meko" radi, ako ima zvuk kao benzinac.
Ne odnosi se na zvuk, vec na rad bez vibracija koje dizel prenosi u kabinu.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od zdushan » 18 Jan 2021, 20:32

cozmo je napisao:
zdushan je napisao:Jbt cozmo kod tebe je uvek sve savršeno, prosto sam ljubomoran i iziritiran...
U čemu je tajna, daj podeli?? Neka aloja vera se pije, nosiš tange ili praktikujes vudu?
I sto ja nemam nekog prijatelja/rođaka koji uvek kljucan covek na kljucnom mestu... nego se patim ovako kroz zivot..
Zaboga..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ocito tebe radi kokain.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Očito, al ne valja. Imas nekog druga da valja neseceni?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: Ford Kuga 2.0tdci vibracije

Post od daxsm » 13 Jun 2021, 19:42

Mali update. Proverio sam nosace, menjao ih, proverio nosac menjaca, detaljno ispregledali auto. Sumnjaju da se blago cuje zamajac i da on pravi te vibracije. Nemam nikakve simptome po tom pitanju. Da covek poludi. Kaze majstor “pa tebi vibrira i far”, a ne mogu da skontaju sta je…

Odgovori