Pranje automobila za početnike

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Pranje automobila za početnike

Post od NexT » 05 Jan 2014, 13:26

Rele, konstantno se masimo oko nekih stvari.

Ono sto ja pricam je da na samousluznoj moze auto da se opere do te mere da krpa ostane cista kad prevuces ispod lajsne.

Sto se sijanja tice, daleko od toga da je savrsen lak, auto ima brdo kilometara i 9 godina, samo kazem da nema ostecenja laka, fleka itd od perionice.

Ovaj Audi je izgreban pranjem, i ne vidim kakve veze ima sa bezkontaktnim?

Sto se mog pranja tice, ne vidim poentu da 9 godina star auto sad pocnem da perem sa dve kofe i rukavicom od dlake neprcanog jednoroga, jer nece imati efekta, lak je vec izgreban.
S druge strane, naravno da cu ga tako prati kad uradim detailing.

I opet, auto koji prelazi 60-80.000 godisnje nikako, ali nikako ne moze da se odrzava kao onaj koji predje 10.000...

Meni je zapravo veliki uspeh da na prednjem braniku i ivici haube nemam ni jednu mrlju od bubica, mrlje od katrana ispod lajsne itd., ali to ne znaci da mu ista manje treba jedan dobar detailing koji ce dobiti na prolece.

Da rezimiram, naravno da su samousluzne nuzno zlo, ali za kola koja nisu u salonskom stanju, nece nista pogorsati stanje. Tacnije, pre ce sacuvati lak ako se pere kako treba, nego mentoli koji rade u perionicama, peru 6 meseci jednim sunjerom i uniste lak posle 3 pranja.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Pranje automobila za početnike

Post od Vladapetr » 05 Jan 2014, 13:47

nidza je napisao:...jedno jedino puškiranje me je zadovoljilo do sad, a to je ovo na Ledinama.
Može li pomoć, gde se tačno nalazi ovo na Ledinama?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Pranje automobila za početnike

Post od nuk » 05 Jan 2014, 13:53

Cim se popnes uzbrdo sa leve strane, malo pre granda. Ne mozes da omasis :)

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Pranje automobila za početnike

Post od methane.master » 05 Jan 2014, 18:39

Može da omaši itekako, zbog onog šlogiranog semafora i debilne raskrsnice. :besan:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Pranje automobila za početnike

Post od blaugrana » 05 Jan 2014, 19:26

Gaginh0 je napisao:I ja prvi put cujem za tu perionicu u Ilirskoj.

Od kad se otvorila na Somborskom samo tu perem, ali i to je jako retko. Uskoro ce se otvoriti kod mene bukvalno 200m od kuce, pa cu videti kako je tamo. Inace to je na Novosadskom putu, preko puta hotela Stari krovovi.
Odlicna je perionica u Ilirskoj :klanjamse:

Ima 6 mesta, ali nikad nije guzva.
Prednost toga je sto uvek ima vruce vode u zimskom periodu, tako da kad zavrsis sa pranjem auto se dimi :siriruke:
Koliko sam primetio hemija je ok, skida dosta dobro

Korisnikov avatar
rele
Postovi: 356
Pridružio se: 07 Maj 2012, 21:11
Garaža: Honda CB 750 Four K,Ducati Scrambler F.T,Honda Monkey,Formentor,Modus
Kontakt:

Re: Pranje automobila za početnike

Post od rele » 05 Jan 2014, 20:00

NexT je napisao:Rele, konstantno se masimo oko nekih stvari.

Ono sto ja pricam je da na samousluznoj moze auto da se opere do te mere da krpa ostane cista kad prevuces ispod lajsne.

Sto se sijanja tice, daleko od toga da je savrsen lak, auto ima brdo kilometara i 9 godina, samo kazem da nema ostecenja laka, fleka itd od perionice.

Ovaj Audi je izgreban pranjem, i ne vidim kakve veze ima sa bezkontaktnim?

Sto se mog pranja tice, ne vidim poentu da 9 godina star auto sad pocnem da perem sa dve kofe i rukavicom od dlake neprcanog jednoroga, jer nece imati efekta, lak je vec izgreban.
S druge strane, naravno da cu ga tako prati kad uradim detailing.

I opet, auto koji prelazi 60-80.000 godisnje nikako, ali nikako ne moze da se odrzava kao onaj koji predje 10.000...

Meni je zapravo veliki uspeh da na prednjem braniku i ivici haube nemam ni jednu mrlju od bubica, mrlje od katrana ispod lajsne itd., ali to ne znaci da mu ista manje treba jedan dobar detailing koji ce dobiti na prolece.

Da rezimiram, naravno da su samousluzne nuzno zlo, ali za kola koja nisu u salonskom stanju, nece nista pogorsati stanje. Tacnije, pre ce sacuvati lak ako se pere kako treba, nego mentoli koji rade u perionicama, peru 6 meseci jednim sunjerom i uniste lak posle 3 pranja.

Mozda sem ne dorecen pa ti se cini da se masimo,ali generalno mi je sasvim razumljivo to sto radis i kako radis i nema za tvoje uslove bolje od toga.

Audi je auto o kome sam pricao za kontaminaciju metalnim cesticama i rdjanjem nakon usluznog pranja i prejake hemije, zamo mi je sto nisam imao vremena za detljno fotkanje pre rada.

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Pranje automobila za početnike

Post od ADrei » 05 Jan 2014, 20:05

cime perete felne?
kupio sam na pumpi neki Sonax extreme... samo to su imali, jel koristio neko?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Pranje automobila za početnike

Post od NexT » 05 Jan 2014, 20:09

rele je napisao:
Mozda sem ne dorecen pa ti se cini da se masimo,ali generalno mi je sasvim razumljivo to sto radis i kako radis i nema za tvoje uslove bolje od toga.

Audi je auto o kome sam pricao za kontaminaciju metalnim cesticama i rdjanjem nakon usluznog pranja i prejake hemije, zamo mi je sto nisam imao vremena za detljno fotkanje pre rada.
bice kad odradis detailing.

Fotkacu E klasu sutra kad je operem, ovu stariju... Nije ni priblizno lose stanje kao Audi, ili ces mi pokazati sta da gledam.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Pranje automobila za početnike

Post od Uroš S. » 05 Jan 2014, 20:31

Ne možeš ti telefonom da slikaš ove swirlove i slično, čak ni prosečan kompakt nije u stanju da to uhvati.

HUAWEI P6 via TT

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Pranje automobila za početnike

Post od NexT » 05 Jan 2014, 20:33

E da mi ti nisi rekao, ne bih znao :)

Boja je svakako vrlo zahvalna za odrzavanje, videcemo sta ce uhvatiti aparat :)

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Pranje automobila za početnike

Post od ikac2000 » 05 Jan 2014, 21:13

Moguce da je na onom crnom pistolj za vodu drzan preblizu vozilu.

U uputstvima praonice pise da je minimalno rastojanje 30 cm. Video sam da ga vecina ne drzi u praonicama.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Pranje automobila za početnike

Post od methane.master » 05 Jan 2014, 22:43

Evo uhvatih malo vremena pa da napišem utisak uvezi pranja u uslužnim perionicama. Elem, da bih iole pristojno oprao auto trebaju mi bar 4-5 žetona. Onda se zapitam, da li sam trebao da dam još toliko i da mi auto operu u perionici, a ja da sedim i pijem kafu, umesto što trčim oko kola sa onom mlaznicom, pa posle pomeram kola, brišem. Ako teram i na usisivač (koji obično loše vuče) onda me definitivno košta kao i u perionici. Takođe imam utisak da nikako ne mogu lepo da isperem auto, stalno se od negde pojavljuje ostatak sapunice i to me zaista nervira.

Uzgred kad smo je već pominjali, perionica na Ledinama i kako do nje doći.
Slika

Znači prvi semafor pa onda neko sumanuto levo pri čemu naleću iz suprotnog smera. Otvoriti četvero očiju.
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pranje automobila za početnike

Post od nidza » 05 Jan 2014, 23:20

Usisivač je grozan, ja ponesem moj iz kuće u garažu. Dođi do mene da usisaš auto, pusti perionice.

Nemam nikakvih problema sa ispiranjem. Prvo izgruvam malo voska, odmah posle pranja i prebacim posle na ispiranje. Posebnu pažnju obraćam na stakla da ništa ne ostane i krov, a na ostatku kola ne ostaju vidljivi tragovi.

Tapatalk 4

vuki016
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Jan 2014, 18:28
Lokacija: Leskovac

Re: Pranje automobila za početnike

Post od vuki016 » 23 Jan 2014, 18:37

40min citam sve postove u ovoj temi i ipak sam odlucio da se registrujem da vam kazem da ste toliko zakomplikovali kao da je rec o lansiranju rakete na mesec :D

A kad sam se vec registrovao, molio bih za savet o ovoj masini: Wave HR 135 Lavor

http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... -135-lavor

Planiram da je uzmem pa me zanima da li neko ima iskustva sa njom i eventualno neki savet?

Cini mi se da je odnos cene i kvaliteta tj bolje receno odnog sto se za taj novac dobija realan.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Pranje automobila za početnike

Post od Paja » 23 Jan 2014, 19:12

Svi ti perači su isto sranje tako da i ovom ništa ne fali, međutim ja bih poučen iskustvima sa nepoznatim brendovima sačekao proleće i neku akciju za Karcher ili neki sličan svetu poznat proizvod.

Odgovori