Golf 7 - voda u autu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Gavro36
Postovi: 16
Pridružio se: 16 Okt 2017, 22:00
Garaža: Golf VII 1.6 TDI BlueMotion

Golf 7 - voda u autu

Post od Gavro36 » 07 Feb 2021, 15:38

Pozdrav, da li je neko imao sličan problem ili ima ideju gde može da ulazi voda? U pitanju je golf 7 2013. god. Samo je natopljen sedalni deo zadnjeg sedišta skroz, i ispod rezervnog točka, nigde drugo nema vode. Auto nema šiber niti antenu na krovu. Polivan je crevom ali nismo uspeli da otkrijemo ništa. Pominje se dihtung štop svetla, skidano je i dihtung deluje zdrav i nema nekih tragova...

Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Golf 7 - voda u autu

Post od OMP » 07 Feb 2021, 17:03

Juce bas cujem od jednog majstora da je imao isti problem na g7 kaze vlazno mu bilo zadnje sediste ali ne znam kako je bese provalio gde ulazi i kako je resio posto nisam cuo pricu do kraja, izgleda se to desava na 7icama

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Golf 7 - voda u autu

Post od ikac2000 » 07 Feb 2021, 17:05

Da nije crevo od peraca zadnjeg stakla napuklo negde?

Gesendet von meinem SM-T510 mit Tapatalk


Gavro36
Postovi: 16
Pridružio se: 16 Okt 2017, 22:00
Garaža: Golf VII 1.6 TDI BlueMotion

Re: Golf 7 - voda u autu

Post od Gavro36 » 07 Feb 2021, 17:33

Mislim da nije crevo od perača zadnjeg stakla, ima normalan pritisak kada izlazi tečnost...

Načuo sam da može biti da je spala guma sa luftera koji se nalaze sa leve i desne strane ispod stranica u gepeku, pa tu prolazi voda.

Slika

Međutim kod mene su lufteri bili zatvoreni i deluje da je sve normalno, imalo je malo vode unutra pa sam skinuo ove čepove dole sa obe strane voda je izašla ispod kod točka, pa planiram da ne vraćam čepove dok ne vidim da li će se voda opet pojavljivati.

Drugo što se najviše pominje je dihtung štop svetla, kažu da iako je zdrav (što je i kod mene slučaj) pušta negde pored...

Korisnikov avatar
Ivan75
Postovi: 627
Pridružio se: 08 Dec 2014, 09:18
Garaža: Golf 7 1.6 TDI
Lokacija: BG

Re: Golf 7 - voda u autu

Post od Ivan75 » 11 Dec 2022, 15:05

Post je star, verovatno je problem rešen, ali da napišem za druge kojima može da se desi...Imam iskustva s ovim, isti auto. Da, moguće ja da voda ulazi ispod štopaljki, pa to treba pritegnuti. Drugo, Golf 7 je poznat po dve naročito slabe tačke za ulaz vode:

1. Propala gumica koja drži izlaz creva za vodu kroz vrata gepeka. Ono što viri iz ivice 5. vrata kad se otvore i podignu, skineš tapacirung, zameniš crevo onim za akvarijume (ista je dimenzija i sa druge strane ga učvrstiš takođe plastičnom kapicom, obe stvari imaš po radnjama za akvaristiku. Ja sam ovako uradio i pouzdanije je od fabričkog rešenja, evo drži godinama. Crevo sa tom gumicom u ovlašćenom servisu ne košta puno ali se dugo čeka i procedura poručivanja im je kao da dižeš kredit, pogotovo što ne znaju ni oni šta da poruče nego moraš tamo da ideš da im crtaš. A za to vreme lije voda i dalje ako auto nije u garaži.

2. Lufteri ispod zadnjih krila koji su fabrički jako loše zadihtovani. Čak su genijalci i predvideli podlivanje vode pod štopaljku i kad kroz luftere uđe u karoseriju nakuplja se u dva dela koji odozdo imaju gumeni odušak koji vlasnik s vremena na vreme treba da pritisne da ta voda iscuri, genijalno. Bilo bi OK da su sve lepo zadihtovali. Rešenje je skinuti zadnji branik i obraditi ivice luftera silikonom i tek onda vratiti rešetke luftera. To 100% rešava stvar. Staviš dobar, uvozni silikon koji trpi i visoke temperature i završio si. Onda možeš i da vratiš čepove, jer ako ovo gore opisano ne odradiš voda ulazi pa ulazi, bez obzira što otiče. Nisi ni morao da ih skidaš, kad se pritisnu na gore otvore se i voda iscuri.

Ove dve stvari su na lošem glasu i ova rešenja 100% daju rezultate ali problem nije ograničen samo na Golf 7 ili VW. Mnogi drugi modeli VW i BMW i Renoa ili Porsche-a imaju probleme sa ulaskom vode u kabinu, šiberi su kod svih vozila najčešći problem. Nakupljena prljavština u odvodu sa šoferšajbne takođe je poznata stvar kod VW.

Kod Golfa 7 ubedljivo je najgore ulaženje vode kroz dihtunge zvučnika na vratima. Oni su zanitovani a ne zašrafljeni pa to malo komplikuje popravku ali i to se rešava, skidanje tapacirunga vrata, zvučnika i udri...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Golf 7 - voda u autu

Post od OMP » 11 Dec 2022, 18:48

poceli i nemci da fušare :)

Gavro36
Postovi: 16
Pridružio se: 16 Okt 2017, 22:00
Garaža: Golf VII 1.6 TDI BlueMotion

Re: Golf 7 - voda u autu

Post od Gavro36 » 11 Dec 2022, 23:54

Hvala, resen je problem, nije bilo do stopova koje sam prvo skinuo da proverim.

Zamenjeno malo crevo koje izvlaci vodu iz 5. vrata. Skinut branik i lufteri, kupljeni novi lufteri i dodatno odradjene ivice luftera silikonom za soferke.

Odgovori