Kvacilo Fiat Brava 1.6

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Dusann
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Feb 2021, 20:05

Kvacilo Fiat Brava 1.6

Post od Dusann » 21 Feb 2021, 21:31

Pozz svima,molim za pomoc jer moj problem je zona sumraka izgleda.Menjao sam pre dve godine set kvacika Luk,i posle par meseci pocinje horor.Ne prodje cetri meseca meni sajla pukne,sve tvrdje kvacilo bude i po 6 sajle godisnje zamenim.Sada kupim opet nov set Valeo ajde da promenim.Majstor namesti i kvacilo bude kao pero lagano super,ali tesko ubacuje u rikverc skripi i u ostale brzine.Covek zategne,upada menjac super ali kvacloi tvrdo,i evo 20 dana od zamene sve tvrdje i sve nize hvata,pucice sajla sigurno.Sta da radim da li neko ima savet,ovo je za mehanicare ne shvatljivo,dva sam promenio sa iskustvom su,smatrajuci da nije oko montaze problem ali nije.

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvacilo Fiat Brava 1.6

Post od ljubitelj » 21 Feb 2021, 21:46

Beše na nekom modelu auta mogućnost da se sajla na mestu gde prolazi kroz požarni zid montira u 2 položaja. Asimetrična je ploćica ali nije velika razlika vizuelno pa se lako namontira naopako.
U početku ide glatko a onda sajla se na tom mestu pohaba jer se pomera pod nepravilnim uglom, ide sve teže i pukne.

Ne sećam se koji je je auto u pitanju, možda je i ovde slično. Proveriti u uputsvu za tu mogućnost nastanka greške pri montaži.

Dusann
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Feb 2021, 20:05

Re: Kvacilo Fiat Brava 1.6

Post od Dusann » 21 Feb 2021, 21:53

Hvala na odgovoru,dva mehanicara sa iskustvom sam promenio,ljudi se kunu da ne mogu da pogrese pri montiranju da nema sta.Neznam ni ja sta i kako.Probacu da narucim ATE sajlu,mada sumnjam da cu resiti problem.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kvacilo Fiat Brava 1.6

Post od Geza » 21 Feb 2021, 22:17

ljubitelj je napisao:
21 Feb 2021, 21:46
Beše na nekom modelu auta mogućnost da se sajla na mestu gde prolazi kroz požarni zid montira u 2 položaja. Asimetrična je ploćica ali nije velika razlika vizuelno pa se lako namontira naopako.
U početku ide glatko a onda sajla se na tom mestu pohaba jer se pomera pod nepravilnim uglom, ide sve teže i pukne.

Ne sećam se koji je je auto u pitanju, možda je i ovde slično. Proveriti u uputsvu za tu mogućnost nastanka greške pri montaži.
Problem pod kojim ide sajla imam i ja na Floridi. Najjednostavnije je da pre kupovine novog kvačila prvo podmažeš/nauljiš kanal kroz koji prolazi sajla. Rezultat će se brzo videti, zato što će toplota toplota motora dodatno gurnuti mast u teže pristupačne delove.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Dusann
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Feb 2021, 20:05

Re: Kvacilo Fiat Brava 1.6

Post od Dusann » 21 Feb 2021, 22:23

Kvacilo set je vec montiran,pokusacu sa ATE sajlom,mada kazem sumnjam jer je ovo horor.Majstor koji je ugradio prvi put,i ovaj sada su sa iskustvom ljudi,nemaju objasnjenje.Ispada da je i prvi set bio dobar,dzabe sam menjao.

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvacilo Fiat Brava 1.6

Post od ljubitelj » 21 Feb 2021, 23:31

Beše davno pa ne znam da li sada još uopšte rade, ali iz iskustva su u firmi Boban Sajle na Dunašnovcu u BGD pomogli kada su napravili sajlu prema zamišljenoj/ izmišljenoj novoj konstrukciji mehanizma i sajme sajle za jedan auto pošto originalno rešenje sa automatskim zatezanjem sajle nije nikada funkcionisalo.

Napravili i ugradili, pogodili iz prve kako treba i sve to bez uzorka.
Preporuka, ali ne znam kako sada i da li rade uopšte.
Imali su dobre majstore, možda mogu da pogledaju i ovaj slučaj.

Odgovori