Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 05 Apr 2021, 19:51

ljubitelj je napisao:
05 Apr 2021, 19:07
Sve je slično i kod modernih benzinaca (turbina, direktno ubrizgavanje, senzori pritiska itd) , imaju isti sistem kao i dizeli a i cene rešavanja stvari su bliske.
Na sreću ili nesreću, senzori iako ih ima mnogo retko se kvare ali jednom kada se udje u igranku sa njima može lako u lavirint da se upadne.

Da se očita neki kod greške, zameni senzor a ono stativa- nije kvar rešen.
To mene brine, ajde pokaze crko je, ja ga zamenim puknem tih 100 e. Ali sta da radim ako se ne resi problem.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 05 Apr 2021, 19:57

Pa ne pokazuje kod greške koji se očita dijagnostikom da li je neki (pasivni, glupi) senzor crko, jer to i ne može.

Zabluda je što se misli da dijagnostika lokalizuje kvar na neki deo i samo treba monter da ga zameni,
I eto magije, nestao problem. Ali je sve suprotno od toga zapravo :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 06 Apr 2021, 09:59

Ljubitelju, kada mi dijagnosticar, jedan od najboljih, kaze da je fantomska onda jeste. Dakle, sve je ispravno. A greska se pojavljuje random. Nekad je ima nekad je nema. Da grejaci ili relej nisu ispravni, ECU nema sanse da upali regeneraciju makar prizivao manitua. Takodje, kad relej ne radi ima i manifestacija u grubljem radu motora. Elem, grejaci i relej rade kako je fabricki predvidjeno a greska se povremeno pojavi i ukloni. I tako je, kaze, kod preko 90 posto HDI motora. Ljudi voze godinama a da ne pogledaju dijagnostiku. Ja sam za ove tri godine iskljucivo iz radoznalosti kacio dijagnostiku i jednom da proverim EGR. Da je nisam kacio, pojma ne bih imao za tu gresku jer sve radi fabricki, kako je i predvidjeno.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 06 Apr 2021, 18:33

ljubitelj je napisao:
05 Apr 2021, 19:57
Pa ne pokazuje kod greške koji se očita dijagnostikom da li je neki (pasivni, glupi) senzor crko, jer to i ne može.

Zabluda je što se misli da dijagnostika lokalizuje kvar na neki deo i samo treba monter da ga zameni,
I eto magije, nestao problem. Ali je sve suprotno od toga zapravo :)
Sad sam se vratio iz servisa. Dijagnosticar je pregledao auto pola dana i kaze da radi kao sat i da mu se nije gasio ceo dan. Na dijagnostici mu je pokazalo da je senzor pritiska goriva u kvaru i to je jedino sto je video da ne stima. Parametri motora su u redu. E sad on mi je trazio 8000 din za ruke , da zameni senzor sto je meni stvarno previse. Da li je tesko samostalno zameniti taj senzor ? Da li se on nalazi ispod filtera goriva na ovom 1.6 hdi 66kw motoru? Vidim da ima vise proizvodjaca ovog senzora,.koji izabrati? Vise.me kostaju ruke nego senzor.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Grujic » 06 Apr 2021, 18:41

markoue je napisao:Ne znam jel u skladu sa pravilima foruma preporuka, pa sam ti poslao na pm.
Jeste, i te stvari pisi javno da bi i drugi mogli da vide.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 06 Apr 2021, 20:01

Zamena senzora se svodi na odvrni- zavrni.

Ali, ako je senzor u kvaru kako su očitano parametri sa tog senzora u redu?

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 06 Apr 2021, 20:07

cosmo, nije za ovu temu no samo kratko. Nije tačno to što si napisao da si čuo, po više osnova/ zaključaka koje si pobrojao.
Inače, rešio sam trajno tu P1351 grešku na HDI tako da znam iz prve ruke da nije nikakva fantomska greška i nije nikakva neuhvatljiva magija.
To da 90% HDI motora je u problemu ne bih komentarisao, širom Evrope su milioni HDI u upotrebi.

Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 06 Apr 2021, 20:36

ljubitelj je napisao:
06 Apr 2021, 20:01
Zamena senzora se svodi na odvrni- zavrni.

Ali, ako je senzor u kvaru kako su očitano parametri sa tog senzora u redu?
Ne znam majke mi, vise mi se smucilo. Nijedan majstor nece da objasni, samo mi je to rekao. Valjda senzor ima prekide u radu, sumnja da je neko prilikom pranja motora, posto sam kupio skoro auto, ostetio kontakte .

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 06 Apr 2021, 20:41

ljubitelj je napisao:
06 Apr 2021, 20:07
cosmo, nije za ovu temu no samo kratko. Nije tačno to što si napisao da si čuo, po više osnova/ zaključaka koje si pobrojao.
Inače, rešio sam trajno tu P1351 grešku na HDI tako da znam iz prve ruke da nije nikakva fantomska greška i nije nikakva neuhvatljiva magija.
To da 90% HDI motora je u problemu ne bih komentarisao, širom Evrope su milioni HDI u upotrebi.
Nema sanse da je resis ako krene da brljavi s tom greskom. Mozes da izmenjas sve sto se tice grejaca i opet ce se pojaviti.

To je iskustvo servisa koji od 2005. godine servisira 1.6 HDI motor. Za 16 godina su se vala naucili da sve popravljaju.

Servis je jedan od najboljih u Vojvodini (nije Savin) i odlicni su dijagnosticari. Resavaju probleme koje niko nece.

Evo, cak cu ti reci da grejaci kod mene odrade tacno kako je projektovano u tabeli, na odredjenoj temperaturi i pritisku vazduha.

Greska je i dalje tu. Ali sutradan nestane, a potpuno isto grejaci rade (po toj tabeli). A onda se posle 3 dana opet pojavi, iako sve normalno radi.

Mozes da menjas sve do sutra, isto ce da se desi, a to se pokazalo na masi motora. Elem, kada ispituju, ispituju i kako rade grejaci po servisnom uputstvu i datoj tabeli temperature i pritiska vazduha, zatim pri regeneraciji i da ne nabrajam dalje.

I opet se pojavi greska s vremena na vreme :mrgreen:

(dakle jos jednom: nije prisutna stalno).

Isto kao i greska EGRa, a koja nema veze s njim.
Poslednja izmena od cozmo u 06 Apr 2021, 20:42, izmenjeno 1 put ukupno.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 06 Apr 2021, 20:41

Lazar996 je napisao:
06 Apr 2021, 20:36
Ne znam majke mi, vise mi se smucilo. Nijedan majstor nece da objasni, samo mi je to rekao. Valjda senzor ima prekide u radu, sumnja da je neko prilikom pranja motora, posto sam kupio skoro auto, ostetio kontakte .
U kom servisu?
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od markoue » 06 Apr 2021, 21:08

Grujic je napisao:
06 Apr 2021, 18:41
markoue je napisao:Ne znam jel u skladu sa pravilima foruma preporuka, pa sam ti poslao na pm.
Jeste, i te stvari pisi javno da bi i drugi mogli da vide.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
U pitanju je Peugeot servis Nikola, na Karaburmi. Ulica je Garsija Lorke 24.
Сад му није ништа...

Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 06 Apr 2021, 22:12

cozmo je napisao:
06 Apr 2021, 20:41
Lazar996 je napisao:
06 Apr 2021, 20:36
Ne znam majke mi, vise mi se smucilo. Nijedan majstor nece da objasni, samo mi je to rekao. Valjda senzor ima prekide u radu, sumnja da je neko prilikom pranja motora, posto sam kupio skoro auto, ostetio kontakte .
U kom servisu?
Vanic servis u Obrenovcu, nisam se usudio da odem do Beograda, plasim se da se ne ugasi u guzvi

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 06 Apr 2021, 23:47

Lazar996 je napisao:
06 Apr 2021, 20:36
ljubitelj je napisao:
06 Apr 2021, 20:01
Zamena senzora se svodi na odvrni- zavrni.

Ali, ako je senzor u kvaru kako su očitano parametri sa tog senzora u redu?
Valjda senzor ima prekide u radu,
Ako je prekid u radu onda je prekid i u očitavanju parametra radnog pritiska u railu, dakle ne može da senzor bude u kvaru a da parametri budu ok. Prosta logika ili -ili.
Prekid u radu, gasi se motor (parametar pritisak nekorektno očitan, ECU gasi preventivno motor).

A sasvim je moguće da su problem kontakti, već sam napisao ranije da po opisu grešaka deluje da je problem u ožičenju. Ali to svakako treba ispitati i izmeriti, pre bilo kakvog donošenja dijagnoze.

Oštećen fizički senzor se vidi verovatno i onda nema dileme, menja se bez obzida da li je u kvaru ili nije.
U senzor ne sme ući voda, ni kap jedna, mora biti zaptiven i sam senzor i sam spoj.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 07 Apr 2021, 08:39

cozmo je napisao:
06 Apr 2021, 20:41

Evo, cak cu ti reci da grejaci kod mene odrade tacno kako je projektovano u tabeli, na odredjenoj temperaturi i pritisku vazduha.

Greska je i dalje tu. Ali sutradan nestane, a potpuno isto grejaci rade (po toj tabeli). A onda se posle 3 dana opet pojavi, iako sve normalno radi.
Baš bih voleo da vidim tu tabelu sa vezom grejača i pritiska vazduha.

Inače, P1351 je generička greška kod dizel elektro instalacije i ništa specifična za 1,6HDI, nije ni za PSA, važi za sve dizel proizvodjače koji se drže OBD 2 normativa.

Još jednom milioni vozila se koriste bez greške, nikakva fantomska magija, samo ima ispravnih i neispravnih (poluispravnih) a što se svakako uspešno rešava kao i svaki drugi elektro kvar.

Razmisli da li kada kupiš novi Pežo sa 1,6HDI motorom (ili Citroen ili bilo koji auto ) postoji kod 90% fantomski kvar koji ti očitavaš ili sve radi normalno.
Ako rade svi bez greške a tvoj auto ima grešku razmisli da li postoji opšti fantomski problem ili je tvoj konkretan auto u problemu (koji opisuješ) da jedan dan radi a sledeći ne radi (po tvojoj dijagnozi).

A siguran sam da je i tvoj auto bio bez ikakve fantomske greške kada je bio nov, kod prvog vlasnika :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 07 Apr 2021, 10:02

Nisi dobro siguran :) Imao je gresku i kod prvog vlasnika. I sve radi normalno, sto se tice grejaca, releja i regeneracije. Sa tom greskom inace NE ukljucuje regeneraciju DFPa, a kod mene radi bez problema.

Naravno da bas NOV auto nece imati takvu gresku.

Dakle, iz nekog razloga stoji greska, a u servisu sam video vozila sa ovim motorom (C4, 308) koji imaju istu stvar a opet im sve radi.

Elem, kad se pojavi greska, ispita se sve oko grejaca i ako sve radi kako treba onda se nista ne dira. Evo drugar je radio grejace i relej skoro, tri dana bez greske i opet se pojavila, a sve uredno radi. Bila su mu crkla 3 grejaca i relej i nije radio regeneraciju i imao je grub rad ujutru na minusu. 2 meseca posle zamene sve uredno radi ali se i greska pojavljuje. Da su neke instalacije, nema sanse da ukljuci regeneraciju, jer relej i grejaci moraju da rade u tom trenutku, inace nista od toga. Inace postoje tri koda greske koja jasno pokazuju kratki spoj, relej ili grejac, ali to nije ovaj P1351.

Ako znas resenje slobodno okaci ovde bas me zanima.

Slika

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori