Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 04 Apr 2021, 00:50

Drugar je na 1.6 HDI imao kvar senzora radilice, gasio se u voznji, a palio normalno. Isti auto kao moj. Dakle, moze.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od dag81 » 04 Apr 2021, 00:57

Senzor pritiska(raila) proveri.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 04 Apr 2021, 10:09

Kod mog drugara dopunjavalo se gorivo dok se kreće nizbrdo a skala goriva pokazivala sve više litara što se duže vozi auto, taj 1,6HDI kao kod tebe. Dakle, može.

This sensor is one of the two most important sensors in modern-day engines, together with the camshaft position sensor. As the fuel injection (diesel engines) or spark ignition (petrol engines) is usually timed from the crank sensor position signal, failing sensor will cause an engine not to start or will cut out while running.
https://en.wikipedia.org/wiki/Crankshaf ... ion_sensor

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 04 Apr 2021, 12:20

Symptoms of a Bad or Failing Crankshaft Position Sensor
Issues Starting the Vehicle.
Intermittent Stalling.
Check Engine Light Comes On.
Uneven Acceleration.
Engine Misfires or Vibrates.
Rough Idle and/or Vibrating Engine.
Reduced Gas Mileage.

Ja ti kazem da moze da se gasi u voznji a da pali normalno. I desava se, ima itekako primera na Peugeot klubu.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 04 Apr 2021, 13:36

Ja cu da promenim oba ta senzora. Evo danas vozio, nista, ni da zadrhti.

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 04 Apr 2021, 14:39

cozmo je napisao:
04 Apr 2021, 12:20
Symptoms of a Bad or Failing Crankshaft Position Sensor
Issues Starting the Vehicle.
Intermittent Stalling.
Check Engine Light Comes On.
Uneven Acceleration.
Engine Misfires or Vibrates.
Rough Idle and/or Vibrating Engine.
Reduced Gas Mileage.

Ja ti kazem da moze da se gasi u voznji a da pali normalno. I desava se, ima itekako primera na Peugeot klubu.
Pa možeš da kažeš bilo šta da može, da li si pogledao link koji sam naveo, i naročito boldovano?

Sve je zbirno tačno što si citirao, e sada jel potreban prevod šta spada u Bad a šta spada u Failing posledice?

Ne postoji niti jedan auto (čijim radom motora upravlja ovaj CKP senzor) koji se ugasi u vožnji i pali normalno bez signala sa ovog senzora. Opis stanja senzora sa tvog citata pod BAD.

Nema veze sa peugeot klubom, niti sa modelom auta.

Napisao sam ti predlog da bi se sam uverio, otkači kontakt sa senzora radilice i probaj da upališ auto.
Ili da voziš.
I javi rezultat.

Lepo je opisano koja je greška prijavljena, i treba proveriti rad tog senzora kao prvo u uslovima visoke vlage i vode a ne zavlačiti odvlačenjem priče na desetu stranu.
Nedostatak signala senzora radilice se jasno vidi na dijagnostici bilo kao kod greške bilo kao poremećaj ugla.
Ko god je od ta 3 majstora pregledao auto ne bi imao dilemu, baš je očigledan problem.

Senzor pritiska goriva ako ne očitava kako treba napraviće upravo opisano sranje, radi ali se gasi u nekim radnim režimima.

Konkretno, pritisak u railu treba da bude oko 300 bara i stabilan. Signal se kontroliše na ulazu u motorni ECU i prati promena.
Ako je pritisak i sama regulacija istog ok, onda dalje proces dijagnoze ostalih bitnih senzora za ubrizgavanje.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 04 Apr 2021, 15:57

Pa evo ti primer. Pokusaj da upalis 1.6 HDI posle zamene filtera goriva. Naravno da neces moci. Prvo treba da nadrukas gorivo, Ali dok ne nadrukas gorivo a gledas dijagnostiku dok verglas, on ce prijaviti da senzor radilice ne valja, iako ustvari valja. Istu gresku ce da prijavi ako crkne nepovratni ventil na drukalici pa vrati gorivo, a ti probas da upalis. Nece prijaviti nista oko goriva, vec senzor radilice.

Zato treba dobar dijagnosticar. Tu jos postoji i senzor raila sto je Dag rekao, a i senzor pozicije bregaste.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 04 Apr 2021, 17:43

Ima li neko predlog za dobrog dijagnosticara u Beogradu i okolini? Nekako mi ne ulivaju sigurnost ovi majstori kod koih sam isao

markoue
Postovi: 906
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od markoue » 04 Apr 2021, 18:22

Ne znam jel u skladu sa pravilima foruma preporuka, pa sam ti poslao na pm.
Сад му није ништа...

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 04 Apr 2021, 20:10

cozmo je napisao:
04 Apr 2021, 15:57
Pa evo ti primer.
dok ne nadrukas gorivo a gledas dijagnostiku dok verglas, on ce prijaviti da senzor radilice ne valja, iako ustvari valja. Istu gresku ce da prijavi ako crkne nepovratni ventil na drukalici pa vrati gorivo, a ti probas da upalis. Nece prijaviti nista oko goriva, vec senzor radilice.

Tu jos postoji i senzor raila
Senzor pritiska pomenut u prvom postu teme, i o njemu se svo vreme i priča kao polaznom problemu koji je očitala dijagnostika.

Primer si ti lično video tu (i šta konkretno) prijavu ili si čuo od drugovog drugara?
Koji je kod greške, jer ovo što si napisao nema goriva a prijavi da ne valja senzor radilice je u rangu lovačke priče s obzirom da ni original dijagnostika PSA ne ume da prijavi da li valja (ili ne valja) senzor radilice.

Korisnikov avatar
zezam krizu
Postovi: 109
Pridružio se: 06 Sep 2012, 22:03
Garaža: 207 1.4 HDi, Fluence 1.5 dCi
Lokacija: Resnik

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od zezam krizu » 04 Apr 2021, 20:49

markoue je napisao:
04 Apr 2021, 18:22
Ne znam jel u skladu sa pravilima foruma preporuka, pa sam ti poslao na pm.
Takodje, prosledio sam ti pa ti vidi.

Srecno u resenju problema :masem:

Lazar996
Postovi: 128
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od Lazar996 » 04 Apr 2021, 21:19

Posle sat vremena voznje, kad sam stao na znak stop, ugasio se. Nije hteo da upalin2 min, posle toga opet normalno

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 05 Apr 2021, 08:43

I tada kada je stao, da li je radio senzor položaja radilice, slao signal ?
Napravi snimak telefonom table da se jasno vide kazaljke tokom verglanja, kada se to desi.

Za tu proveru ne treba dijagnostika da se kači, vidi se na tabli ( na tom i sličnim sistemima ubrizgavanja) dovoljno jasno da se utvrdi da li funkcioniše.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od cozmo » 05 Apr 2021, 10:18

ljubitelj je napisao:
04 Apr 2021, 20:10
Primer si ti lično video tu (i šta konkretno) prijavu ili si čuo od drugovog drugara?
Koji je kod greške, jer ovo što si napisao nema goriva a prijavi da ne valja senzor radilice je u rangu lovačke priče s obzirom da ni original dijagnostika PSA ne ume da prijavi da li valja (ili ne valja) senzor radilice.
Licno sam ja video. Na originalnoj dijagnostici napise P0335 i P 1336. I pise "Crankshaft Position Sensor A Circuit Malfunction" cvrenim slovima i to italik font (ako znas kako izgleda prikaz gresaka na PSA dijagnostici trebalo bi da razlikujes greske pisane plavim i crvenim fontom).

Kad nadrukas gorivo, upalice normalno i greska odmah nestaje. 1.6 HDI ne mozes upaliti normalno nakon zamene filtera goriva, ne postoji opcija, mora se drukati.

I uvek ce izbaciti ovu gresku.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 307 1.6 hdi se gasi na semaforu

Post od ljubitelj » 05 Apr 2021, 11:05

A to nije uopšte greška koja pokazuje stanje senzora valja ili ne valja.
Generička opšta greška strujnog kola, koja može a i ne mora uopšte da ima ikakve veze sa samim senzorom.

"circuit malfunction" je opis greške.

Što se tiče zamene filtera goriva na svakom dizelu se posle zamene uradi odzračivanje, i naravno napuni pri stavljanju filter do vrha uz prelivanje sa svežim dizelom.
Nikakve specifičnosti nema 1,6HDI po tom pitanju, i nikakve veze nema zamena filtera sa time da li je senzor radilice ispravan ili neispravan.
Tako kako ti gledaš jednostrano verujući u kod se ne radi postavljanje dijagnoze, upravo je primer koji si dao dobar da se pokaže da treba razumevati poruke kodova greške sa čime su vezane i još više zašto su se desile.
A konkretno, na dijagnostici se ne očitava vrednost parametra kao kvar greške senzora dok se vergla već je normalna promena ugla radilice tokom izbacivanja vazduha i nepravilnog ubrizgavanja (vazduh se sagoreva, obrtni moment je nula).
Tumačiti nešto normalno kao grešku i zaključiti da je senzor neispravan pa možda ga i menjati slepo sledeći čitač kodova je upravo ono što smo milion puta pisali u raznim temema- dijagnostika je u glavi majstora koji sklapa mozaik na osnovu podataka a čitač kodova je tek pomoćna alatka da se to uradi.

Odgovori