Vibracije na krovu - Peugeot 307

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
wooozy
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Jun 2019, 20:35

Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od wooozy » 27 Apr 2021, 12:27

Zdravo svima,

Imam čudan problem - javljaju se vibracije na krovu (bruji) u bilo kom stepenu prenosa između 1800 i 2200 obrtaja, ali takođe je prisustno i kad se vozi po kaldrmi nezavisno od brzine i obrataja. Nekada ne pomaže ni glasna muzika koliko zveči, a nekada je zanemarljivo ili na kratko nestane.

Auto: Peugeot 307 karavan 1.6hdi 66kW
Promenio donji nosač motora, menjao i balansirao gume. U servisu za dizne kažu da normalno rade.

Šta mislite na šta bih trebao da sumnjam? Ima li neki majstor u Beogradu da mi neće reći u fazonu "ma pojačaj radio" kao ovaj moj? :D
Razmišljam kao sledeći korak da skinem nebo, možda je neka glupost u pitanju, jer kad ga rukom pritisnem, priguši se buka.

Hvala unapred.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8032
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od OMP » 27 Apr 2021, 12:58

Posto vozim isti auto kod mene se cuje ona glupava kutijica za naocare iznad retrovizora, onaj sistem sto je ukopcava ume da pravi neku rezonancu...sledece moze da bude samo nebo da se negde odlepilo pa vibrira mada od mekog je materijala

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8363
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od grujicd » 27 Apr 2021, 13:15

Proverio bi i štitnike za sunce, centralno plafonsko svetlo ako ga ima, antenu ako je na krovu... Ali i ivice krova, držače za ruke, pozadi ako ima nešto, možda vibracija počinje na jednom mestu a krov služi samo kao rezonator da pojača to. Uzmeš nekog da te vozi a ti prepipaš sve što ima. Ne bi skidao nebo dok lociram bar deo gde su vibracije.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od cozmo » 27 Apr 2021, 22:37

Nema tu sta da tako jako zveci, antena nema sanse, svetlo nema sanse, stitnici za sunce isto. Od negde imas vibraciju koja se prenosi tu pa rezonira. Proveri poluosovine, tj luft u njima. Probaj da prodjes u leru kaldrmom da eliminises set kvacila i poluosovine (iako nema plivajuci moze da stvara vibracije, tako je bilo kod mene na Picasso 2.0 HDI 66kw). Ovo rezoniranje u obrtajima koje pominjes moze da bude i to.

Ja sam skidao nebo radi saniranja ulubljenja coska krova od ledenice i ne vidim da ima tu sta da ti zveci, pa cak i nebo da spadne. Naravno, probaj da neko pridrzava malo nebo i plasticne oplate stubova.

Ja sam primetio dve stvari koje "mogu" da krckaju u enterijeru (i to se lako sanira) - luft police gepeka i zadnji plasticni bocni paneli. Njih malo stisnes rukom i to je to. Policu gepeka neki flis ili slicno malo oblozis oko plastike. Tako da sad prelazim preko kaldrme i nema ni trunke zvuka u kabini osim buke od guma.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od Geza » 27 Apr 2021, 23:21

Možda neki nosač kablova ili žabica više nije na svom mestu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od cozmo » 27 Apr 2021, 23:35

Nema tu nista da pravi takav zvuk, ako zveci toliko jako. Bar ja nista nisam video tu.

Kod drugara koji ima 307 dosta starijeg godista na kaldrmi gore na krovu vise cujes krckanja, mozda zazveci na kratko neka plastika tu okolo, ali takvih vibracija bas nema. Ne bruji nista, samo krckanje i landaranje enterijera klasicno kad je auto "ostario".

A rezonance i vibracije je imao od poluosovine. Zato sam to napisao. Isto je menjao nosace i nista. Na kraju bilo to.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

wooozy
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Jun 2019, 20:35

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od wooozy » 28 Apr 2021, 01:37

OMP je napisao:
27 Apr 2021, 12:58
Posto vozim isti auto kod mene se cuje ona glupava kutijica za naocare iznad retrovizora...
Ovaj moj nema tu kutijicu, samo svetlo.
grujicd je napisao:
27 Apr 2021, 13:15
Proverio bi i štitnike za sunce, centralno plafonsko svetlo ako ga ima, antenu ako je na krovu...
Vazi, pregledacu sve te elemente koje mogu.

cozmo je napisao:
27 Apr 2021, 22:37
Nema tu sta da tako jako zveci, antena nema sanse, svetlo nema sanse, stitnici za sunce isto. Od negde imas vibraciju koja se prenosi tu pa rezonira. Proveri poluosovine, tj luft u njima. Probaj da prodjes u leru kaldrmom...
Upravo to kada sam prelazio preko kaldrme (isao 10x tamo vamo :D) sam uvideo em da se to javlja i u leru, em se tada najvise cuje. Znaci u tom slucaju nije sumnjivo kvacilo, vec poluosovine?
Zvao sam jednog tapetara, kaze da na ovom modelu nema sta da se otkaci na nebu, da bi ga dzabe skidao, vec da je nesto mehanicke prirode.
Geza je napisao:
27 Apr 2021, 23:21
Možda neki nosač kablova ili žabica više nije na svom mestu.
Zbog toga sam razmisljao da skidam nebo, ali vidis da mi kazu da na njemu nema sta da se otkaci..

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Vibracije na krovu - Peugeot 307

Post od cozmo » 28 Apr 2021, 18:21

Na nebu i ispod nema nista stvarno da bruji, vibrira i zveci. Negde ti nesto rezonira. Da i je trap, neki deo na kolima, nesto... treba proveriti i trap takodje. Ne mora toliko da lupa na rupe i slicno ali moze da bruji, da stvara vibracije...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori