1.8T i Uljna Pumpa, brzi savet?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
SrdjanN
Postovi: 132
Pridružio se: 27 Feb 2021, 23:33

1.8T i Uljna Pumpa, brzi savet?

Post od SrdjanN » 29 Apr 2021, 13:52

Pozdrav svima,

upao mi u oko jedan Audi A3 8L 1.8 T 180ks, sve izgleda ok, samo je coveku crkla uljna pumpa pre neki dan.
Kaze da ga nije vozio od tada, i da ce on da resi taj problem danas/sutra...

Sada mene brine da li je to crklo kao posledica neceg veceg?
Da li je to moglo napraviti problem po motor/glavu itd?

Ukratko, da li da menjam moj Peugeot 407 2.0 HDI 2004 sa dosta gresaka, bez katalizatora, fap-a i blok egr za Audi A3 2003 1.8T ?

ljubitelj
Postovi: 10550
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: 1.8T i Uljna Pumpa, brzi savet?

Post od ljubitelj » 29 Apr 2021, 18:33

Uljna pumpa ne crkne preko noći, ono juče i pre toga radila a danas odjednom crkla.
Ko zna koliko je dugo taj auto vožen bez (adekvatnog ) podmazivanja i time možda trajno mehanički pohaban.
Ne bih menjao, em je auto klasa niže, em je Audi (tih godina) upitan i po pitanju korozije.
Da ne pominjem elektriku gde je igranka...brave i podizači prozora.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: 1.8T i Uljna Pumpa, brzi savet?

Post od OMP » 29 Apr 2021, 19:08

slazem se da uljna pumpa nije mogla od jednom da crkne, treba vremena da ona prestane da radi i mozda uopste nije crkla vec da je zacepila ili sito ili sama pumpa, razloga moze biti vise ali krecemo od ulja kao najcesceg uzroka problema sa pumpama, kad i koje je ulje menjano u tom motoru???
Meni je neverovatno da vlasnik nije primetio ili mozda jeste ali je zanemarivao znakove slabog pritiska ulja u motoru, morala je lampica da se pali cim je pumpa iz nekog razloga oslabela.
Naravno da je pumpa mogla da osteti i ostatak motora, samo je pitanje sta i koliko, to se moze ali i ne mora primetiti odmah kad se stavi nova pumpa tj nadje uzrok njegog kvara, u svakom slucaju zaobidji taj auto bez obzira na to koliko je tvoj los ;)

Odgovori