Cudan zvuk motora

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
COACorsa
Postovi: 2
Pridružio se: 07 Maj 2021, 20:13

Cudan zvuk motora

Post od COACorsa » 07 Maj 2021, 21:04

Pozdrav ljudi,
Kupio sam polovnu opel corsu d benzinac 1.4 iz 2012 godiste i odvezao ga kod ovlascenog servisa za opel i tamo su rekli da je sve ok osim nekih minornih stvari. Posle par dana od kad sam bio kod njih poceo sam da cujem cudan zvuk iz motora prikacio sam zipovan mp3 fajl. Ako se iz zvuka moze naslutiti problem koliko bi ovo moglo biti ozbiljno. racunam da je neki kais problematican ili oni koturovi po kojima se vrti. Da li je opasno da ga vozim ovako. Malo sam zabrinut pa pitam ovde dok ga ne odvezem na servis ako je neko imao iskustva. Moram da napomenem da mi je ovo prvi auto u zivotu i da bukvalno samo znam da proverim ulje u motoru i dopunim tecnost za staklo. :mrgreen: Samo da dodam da ovo pocne da mi se javlja posle par km voznje i mislim da nema zvuka kad vozim auto vecim brzinama samo kada miruje ili se krecem do 50km/h
Prikačeni fajlovi
kolaproblem.zip
(307.41 KiB) Preuzet 53 puta

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Cudan zvuk motora

Post od LAV-LAV » 07 Maj 2021, 21:13

Kaze majstor : "nije nista"... pa cuje se da cvrkuce iz motora kao iz zoološkog vrta jbt ! Remenica najvjerojatnije, dobro si ti to pretpostavio.
Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



COACorsa
Postovi: 2
Pridružio se: 07 Maj 2021, 20:13

Re: Cudan zvuk motora

Post od COACorsa » 08 Maj 2021, 21:11

Evo mene opet otisao sam kod majstora pa da prenesm iskustva i sta je bilo mozda nekad nekom nesrecniku pomogne tome i formu sluze uostalom. LAV-LAV i ja sam mogao da se zakunem da je u pitanju neki od tih koturova ili kais ali se ispostaavilo da nije. Problem je bio u tome sto se vazduh nakupljao u motoru naime posle nekog vremena voznje on krene da pisti onako kao iz snimka i onda kada dodam gas u mirovanju on jos jace propisti majstor je posle kad sam pritiskao kvacilo i dodavao gas otvorio onaj ventil valjda za ulje i onaj stap za proveravanje nivoa ulja i u trenutku kada otvori taj stap za ulje krene da izbija ekstremno topao vazduh i to cviljenje prestane odmah cim to vrati nazad i krenem da dodajem gas cviljenje se nastavlja. Uzrok tome je valjda neka losa gumica i jos nesta lose su mi nasli pojma nemam sta sve u svemu to ce djuture da me kosta 20k rsd. moram da cekam do ponedeljka jer nemaju neki deo. Verujem da su mi vise naplatili nego sto treba ali boze moj svaka skola se placa. :dobarvic: A i samo nek mi rese problem i ja cu biti zahvalan :D

Ostavicu ovde slike delova koji su bili problematicni i gde se nalaze u ponedeljak kad i ako bude gotovo :pop: da bi mozda nekom sledecem bilo od koristi ako bude imao isti problem.

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Cudan zvuk motora

Post od LAV-LAV » 08 Maj 2021, 21:38

Dobra priča. Ovaj mi se čini iskusan majstor. Većina majstora bi ti rekla da pojačaš radio.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Odgovori