Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
denza025
Postovi: 5
Pridružio se: 28 Feb 2021, 21:44

Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od denza025 » 10 Jul 2021, 13:50

U pitanju je Opel Meriva B (2011), 1.4 turbo 120ks

Elem, odradio sam mali i veliki servis. Dva - tri dana nakon toga pocinje da mi se cuje cudan zvuk u kabini. Zvuk se cuje samo kada je motor vruc ili kada mi je auto stajao na suncu pa se sve zivo zagrejalo. Ovo napominjem iz razloga sto se zvuk ne cuje kada ga u 6 ujutro isteram iz garaze i kada je skroz hladan motor i auto.
Vozio sam auto na reklamaciju u servis (kao imam pravo 6 meseci nakon servisa da reklamiram), skinuli me na keca. Kazu nije do njih.
Aj dobro..

Odem posle kod jos 3 majstora, svi sumnjaju na kompresor klime, jer zvuk nestane kada skinu pk kais. Nijedan od njih nikada nije cuo takav zvuk.
Odem kod momka sto radi klime i kojeg svi zivi preporucuju. On, takodje, nikada to nije cuo ali je bio 90% siguran da nije do kompresora. Izasao mi u susret i nabavio mi reparirani kompresor koji je stavio umesto mog. Dogovorili smo se da moze da vrati nazad moj kompresor ukoliko se uspostavi da nije do toga i platicu samo ruke. Zvuk se i dalje cuje. Najgore od svega je to sto se zvuk uopste ne cuje kada se digne hauba. Samo u kabini. Kada se auto bas zagreje (posle 10ak min voznje) pocnem osetiti i blagu vibraciju na volanu u momentima kada se cuje zvuk.
Znaci izludecu vise, dodje mi da dam auto u staro gvozdje... Najgore mi je sto nemam predstavu koliko je problem ozbiljan...

Ovde sam pokusao telefonom da snimim zvuk. Ako gledate forum preko telefona, bas priblizite zvucnik ka uvetu. Cucete u pozadini kao "vum vum vum.." u jednakim vremenskim intervalima. Tesko mi je da "izolujem" zvuk i da priblizim telefon jer pojma nemam odakle dolazi...





Ako neko ima ideju sta bi moglo biti, bio bih mu veoma zahvalan.. Izludeh vise..

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od Geza » 10 Jul 2021, 14:44

Možda kaiš negde kači neku plastiku, ne verujem da remenica šeta. Ventilator klime možeš da pogledaš, prvo ga testiraj pri različitim brzinama.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

denza025
Postovi: 5
Pridružio se: 28 Feb 2021, 21:44

Re: Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od denza025 » 10 Jul 2021, 15:07

Geza je napisao:
10 Jul 2021, 14:44
Možda kaiš negde kači neku plastiku, ne verujem da remenica šeta. Ventilator klime možeš da pogledaš, prvo ga testiraj pri različitim brzinama.
Provericu i to, hvala!

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od petarboj » 10 Jul 2021, 18:34

Jesi probao da ugasiš ventilaciju? Pretpostavljam da misliš na ovo kao brujanje na otprilike svakih 1s?

Sent from my Mate 20 X using Tapatalk


denza025
Postovi: 5
Pridružio se: 28 Feb 2021, 21:44

Re: Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od denza025 » 10 Jul 2021, 19:23

petarboj je napisao:
10 Jul 2021, 18:34
Jesi probao da ugasiš ventilaciju? Pretpostavljam da misliš na ovo kao brujanje na otprilike svakih 1s?

Sent from my Mate 20 X using Tapatalk
Tako je, na to mislim. Kao da "vergla" nesto. Ne znam ni kako da se izrazim..

Cuje se i kada ugasim ventilaciju. :/

dexpetkovic
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Sep 2015, 16:18
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od dexpetkovic » 17 Maj 2022, 13:29

Jesi li uspeo da rešiš ovo? Šta je bio uzrok, i kod kog majstora si rešio?

dexpetkovic
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Sep 2015, 16:18
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: Opel Meriva B cudan zvuk u kabini

Post od dexpetkovic » 02 Jun 2022, 19:04

Posle zamene hladnjaka i dopune gasa, prestao je zvuk.

Na Merivi B, 2011o, 1.4 140ks, je zamena hladnjaka klime koštala 12500, plus čišćenje i dezinfekcija 3500, i sve ukupno je ispalo sa uslogom i dopunom gasa - 24500.

Odgovori